Тема: «Моя родина»
Вчитель початкових класів:
Стецюк Леся Василівна
Тема. Моя родина
Мета: поширити уявлення дітей про рід, родину; учити дітей піклуватися про своє здоровя і здоровя оточуючих людей; розвивати мислення учнів; збагачувати словниковий запас слів; виховувати дбайливе ставлення до своєї родини..
Обладнання: фотографії сімей класу, мікрофон,запис пісні «Родина», м*яч, завдання для груп..
Хід уроку
І. Вступна частина.
1.Знайомство(Привітання).
Доброго ранку! – травам росистим!
Доброго ранку! – квітам барвистим!
Доброго ранку! –сонечку ясному,
Людям усім і усьому прекрасному!
2. Актуалізація теми тренінгу.
1.Загадка
Цифра ця усім говорить,
Скільки днів до тижня входить.
Поряд стане буква я,
То це буде вже ... (сім’я)
Діти, коли ви чуєте це слово, кого ви уявляєте? (Тата, маму, братика, сестричку.) .
2.Вправа «Очікування».
Передаючи один одному м*яч, висловіть свої очікування від заняття?
ІІ.Основна частина.
1. «Мозковий штурм.»
- У кожної людини є найрідніші люди. Хто це?
- Так, це мама, тато, братики, сестрички.
- Тато – господар дому, мама – його берегиня, діти – радість, окраса і поміч. Це сім’я, інакше говорять – родина.
Кожен з вас має сім’ю, а тому давайте познайомимось з новим видом роботи і складемо асоціативний кущ.
2.Складання асоціативного куща
тато мама
сім’я |
братик сестричка
Отже, сім’я – це тато, мама, діти. Це дуже близькі люди.
- Що ж означають слова родина, рід? Як ви гадаєте, про що йтиме мова на тренінгу?(Відповіді дітей).
- Отже, тема нашого тренінгу: «Моя родина».
3.Повторення правил тренінгу.
4.Руханка.
(Під музичний супровід)
5.Асоціювання
Що означають слова родина, рід? Кого ви називаєте родичами, родиною?
прабабусі прадідусі
бабусі
родина |
двоюрідні брати,
дідусі сестри
дядьки тітки
Рід – це далека і близька родина.
6.Вправа «Плутанка».
Складіть з розсипанки прислів’я і поясніть , як ви його розумієте:
БЕЗ НЕМА ДЛЯ
ЛЮДИНИ РОДИНИ ЩАСТЯ
(Без родини нема щастя для людини).
7. Довідкове бюро.
Діти, вам додому було завдання принести фотографію вашої родини, а тепер роздивіться їх уважно.
Із скількох членів складається кожна сім’я?
А зараз на пальчиках порахуйте із скількох членів складається ваша сім’я?
Як ви звертаєтесь до своєї матусі, батька, бабусі?
Як називають вас рідні?
На кого в своїй родині ви б хотіли бути схожі? Чому?
8.Фізкультхвилинка
Оцей пальчик – мій дідусь.
Оцей пальчик – баба.
Оцей пальчик – мій татусь.
Оцей пальчик – мама.
А цей пальчик – буду я.
От і вся моя рідня.
9.Робота в групах.
Перша група.
Склади розповідь за малюнком.
Друга група.
Розкажи як піклуються про здоров*я у твоїй родині.
Отже, хороша сім’я – це найбільше щастя на землі. І в тій сім’ї лад, де всі люблять один одного, поважають один одного, турбуються про здоров*я всіх членів родини.
10.Вправа «Мікрофон»
Ланцюжок лагідних слів про свою родину.
ІІІ. Заключна частина.
1.Вправа «Закінчи речення».
Сім’я – це ...
Родина – це ...
Рід – це ...
Здорова сім*я – це….
Найбільше в хаті свято, коли приходить із роботи ... (тато).
Найбільше пестить та голубить свою дитину ... (мама).
Своїх внучків розуму навчає ... (дідусь).
Дочка моєї мами – то моя ... (сестра).
2. Підсумок.
- Діти, чи справдились ваші сподіваня?
Що було цікавим на уроці?
Що нового відкрили для себе?
Чим цей урок запам*ятався вам найбільше?
3.Зворотній зв*язок та гра-прощання.
Учні стають в коло і передають один одному м*яч, бажаючи всього найкращого родині товариша.
Вчитель. Дорогі діти, бажаю вам, щоб ваша родина була дружною, міцною.


























