Конструктор уроків
1
Тема. Види тварин . Тварини - живі організми.
Мета: формувати поняття„ тварини- частина живої природи “, уявлення про різноманітність тварин та видів, відмінність тварин від рослин ;формувати вміння зіставляти , робити висновки, встановлювати причини наслідкові зв’язки; виховувати прагнення до впізнання тваринного світу, дбайлива ставлення та любов до тварин.
Обладнання: відео презентація, ілюстрації із зображенням тварин різних середовищ існування.
Хід уроку
Організація класу до уроку.
Актуалізація знань учнів. Повідомлення теми і мети.
Діти , перед вами на екрані зображений кросворд . У кросворді є виділений стовпчик. У виділеному стовпчику утворюється слово, яке буде ключовим
у темі нашого уроку.
Кросворд
Коло бабусі сидить у кожусі ,проти печі гріється , без водички миється. (кіт)
Герой мультфільму „ Ну, постривай!“.( вовк)
Голодна мукає, сита жує, всім дітям молоко дає.(корова)
Дуже довга в неї шия, ще й смугаста , як змія, через це через паркан заглядає, наче кран.( жирафа)
Назвіть героя казки І.Франка „ Фарбований……..“, (лис)
„ Хто у Африці живе, цілий день банан жує, дражнить всіх, мале звірятко, називається ……(мавпенятко)
Назвіть зубатого приятеля чебурашки. (крокодил)
У виділеному стовпчику утворилось слово ’’ тварини ’’, яке є у темі нашого уроку.
Отже, тема уроку ’’ Види тварин. Тварини - живі організми ’’
Вивчення нового матеріалу.
Діти ,назвіть ознаки організмів .
На Землі відомо понад 2 міл. видів тварин, а в Україні 50 тис. видів. Наука про тварин називається зоологія, а вчені , які вивчають все про тварин- зоологами.
Де не живуть тварини ?
Ситуація з пожежею у лісі. Особливим є те , що тварини на відміну від інших організмів вміють переміщуватись.
А як саме?
Зоологи поділили усіх тварин на групи ; комахи, риби , земноводні, плазуни, птахи і звірі:
Комахи. Їхня істотна ознака те, що вони мають шість ніг.
Риби. Їхнє тіло вкрите лускою та слизом . На суші риби не можуть жити , бо киснем, розчиненим уводі. Рухаються за допомогою плавців.
Земноводні. Вони живуть і уводі, і на суші . На суші вони рухаються незграбно, а у воді добре плавають , бо на ногах між пальцями є плавальні перетинки.
Плазуни . Шкіра плазуна вкрита лусочками або панциром , яке надійно захищають її від пересихання.
Птахи . Істотна ознака – тіло вкрите пір’ям.
Звірі . Їхнє тіло вкрите шерстю, яке надійно захищає від холоду. Звірі народжують малят живими і вигодовують їх молоком.
Чим же харчуються тварини ?
Як ви , діти думаєте?
+ Їжа тварин різноманітна залежно від того, чим вони живляться, можна поділити їх на три групи: рослиноїдні, хижі , всеїдні.
+ Рослиноїдні - це ……
+ Хижі – це…..
+ Всеїдні -це …
Закріплення знань, умінь і навичок.
Робота в групах. Поділіть тварин на групи, за їхніми істотними ознаками.
Робота в групах. З 5 комплектів лего по 6 цеглинок створіть тваринку і презентуйте її.
„Мікрофон “ . Я буду називати вид пересування тварин, а ви тварин ,які пересуваються :
Дидактична гра „ Пізнай за описом “
( Учень повинен описати тварину , зовнішній вигляд її , описати середовище існування тварини)
Відео „ 15 цікавих фактів про тварин “
5.Підсумок уроку.
1.- А чи є у вас вдома тварини ? Які ? До яких груп належать?
2.- Поміркуйте, чому рослини можуть прожити на одному місці, а тваринам потрібно переміщуватись з місця на місце?
( Рослинам не потрібно здобувати собі їжу ,адже поживні речовини вони роблять собі самі. Тварини переміщуються у пошуках їжі, а також рятуються від ворогів).
3.- На які три групи поділяють тварини, залежно від того , чим вони живляться ?
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0