Урок:

Урок доброти

27.09.2022
18 0
Опис уроку (учням цей опис не показується):

Урок доброти для учнів 1-2 класів

Вміст уроку:
1
Опис, який учні побачать перед початком уроку

Тема. Той, хто творить добро, творить саме життя.

Мета. Викликати в дітей бажання творити добро й уникати злих

вчинків; формувати уявлення про доброту як одну з найкращих рис

особистості; збагатити знання учнів про добро; виховувати віру в силу

добра.

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

12 з 12 балів

Тема. Той, хто творить добро, творить саме життя.

Мета.        Викликати в дітей бажання творити добро й уникати злих 

          вчинків; формувати уявлення про доброту як одну з найкращих рис 

          особистості; збагатити знання учнів про добро; виховувати віру в силу 

          добра.

Хід уроку

I. Слово вчителя.

Усміхнися всім навколо :

небу, сонцю, квітам , людям.

І тоді, обов’язково,

день тобі -  веселим буде !

А. Костецький.

- Діти, ви уважно слухали вірш. Скажіть, що ж потрібно зробити, щоб день був веселим, радісним, щоб було бажання працювати, вчитися ?( Потрібно усміхнутися. )

- Так, побачивши усміхнене , сповнене радістю обличчя, стає затишно на душі, настрій стає піднесеним, веселим. Але самої усмішки замало. Не вистачає  щирих, добрих слів. Давайте пригадаємо вірш, яким ми з вами вітаємось щоранку:

                    Доброго ранку !- травам росистим!

                    Доброго ранку!- квітам барвистим!

                    Доброго ранку!- сонечку ясному,

                    людям усім і всьому прекрасному!

- Цими словами люди починають свій день, бажаючи добра людям.

ІІ. Повідомлення теми уроку

- Сьогодні у нас незвичайний урок – урок доброти. Ми поговоримо про  добро, добрі справи. Ви поповните свої знання. Можливо, хтось із вас перегляне свою життєву позицію і стане добрішим, кращим, досконалішим.

ІІІ. Технологія «Асоціативний кущ»

- Подумайте і скажіть, як ви уявляєте добро?

- Чи можна доторкнутися до добра?

- Чи можна купити добро?

           Отже, добро можна лише відчути. Воно допомагає відчувати радість, любов, співчуття.

        Діти будують асоціативний кущ.

        Добро – це любов до оточуючого світу, хороший вчинок, відчуття радості за чужі успіхи, допомога у скрутну хвилину, допомога слабшим, співчуття, лагідне слово, щира усмішка.

        - А зараз давайте  поринемо в світ добра творів В.О.Сухомлинського.

ІV. Читання і обговорення оповідань В.О. Сухомлинського « Добре слово», «Чому дідусь  такий добрий сьогодні»               

        

Добре слово

         В однієї жінки була маленька донька Оля. Коли дівчинці виповнилося п’’ять років, вона тяжко захворіла.

 До нещасної матері почали приходити родичі. Кожен приносив щось смачне й поживне. Кожен говорив: „Треба добре харчуватися, треба дихати свіжим повітрям, і хвороба втече в ліси й на болота”.

         Одного дня біля хворої зібрались усі родичі. Дідусь Опанас  сказав:

-  Чогось їй не вистачає. А чого, і сам не можу зрозуміти.

         Раптом відчинились двері й у хату  ввійшла прабабуся Олі  - столітня Надія. Про неї всі забули, бо багато років сиділа стара в хаті і нікуди не виходила. Але, почувши про хворобу правнучки , вирішила навідати її.

          Підійшла до ліжка, сіла на ослінчик, взяла Олину руку в свою – зморшкувату, маленьку – й сказала :

  - Принесла я тобі, моя люба правнучко, один- єдиний подарунок : сердечне бажання. Єдине бажання залишилось у мене в серці : щоб ти , моя квіточко, видужала й знову раділа ясному сонечку.

         Така величезна сила любові була в цьому доброму слові , що маленьке Олине серце забилося частіше, щічки порозовішали, а в очах засяяла радість.

 - Ось чого не вистачало  Олі, - сказав дід Опанас. – Доброго слова.

                                                                              В.О Сухомлинський

- Що трапилося з дівчинкою?

- Що зробила прабабуся Надія?

- Що повернуло дівчинку до життя?

- В чому виявилася велика сила? (В доброму слові)

- Отже, від доброго слова у людей теплішає на серці. Недарма в народі кажуть „ Слово лікує, слово і ранить.”

- Як ви розумієте цей вислів ?

Сам В. О. Сухомлинський звертається до вас з таким закликом: «Роби добро не тільки тоді, коли тебе бачать люди. Значно більше треба для того, щоб залишатись людиною тоді, коли тебе ніхто не бачить» (Прикріплюю хмаринку з висловом на дошці)

VІ. Бюро добрих послуг

Робота з ілюстраціями.

        - За ілюстраціями сказати, яку б добру справу ви зробили?

VІІ. Вправа « Закінчи речення»

Поміркуйте, як би ви закінчили речення, яке починається такими словами

«Якби я  …»

(Якби я мав багато грошей, я б  нагодував всіх голодних, якби я  був Президентом, я б ввів штрафи за грубі слова, якби я  була чарівницею, я б знищила все зло  тощо.)

- А ось послухайте, як продовжив це речення хлопчик з оповідання В.О. Сухомлинського.

VІІІ. Читання оповідання В. Сухомлинського «Якби я мав килим-літак»

        Далеко-далеко за морем, серед високих гір, росте дивовижна квітка. Розцвітає вона ранньої весни і цвіте усе літо до пізньої осені. Має ця квітка предивну властивість: вона очищує повітря. Хто дихає повітрям біля цієї квітки, той ніколи не хворіє.

Якби я мав килим-літак, полетів би за море, опустився б у горах, знайшов би дивовижну квітку. Я б зібрав її насіння і привіз би додому. Роздав би усім людям по насінинці, щоб у всіх виросла чудова квітка, щоб не було жодної хворої людини, щоб люди жили довго-довго і не хворіли. Моя бабуся часто хворіє. Я повів би її до чудодійної квітки.

Вона б подихала цілющим повітрям і вилікувалася б назавжди.

. «Дерево Доброти»

- А чи важко бути добрим?

- Діти,  в кожного з вас на парті  є листочок. Напишіть на ньому, які добрі справи  ви робите чи вам доводилось робити раніше.

Потім діти виходять до дошки і прикріплюють ці листочки на дерево.

- Молодці! Дякую вам за ваші добрі  справи і вчинки.  Робіть їх постійно, не чекаючи , коли з’явиться нагода, не ждіть за них подяки. 

        Великий  педагог сьогодення Ш.О. Амонашвілі казав:

«Незалежно від того, чекають від тебе добра чи не чекають – твори добро.  Незалежно від того, помітять твоє добро чи не помітять – твори добро.  Незалежно від того, приймають твоє добро чи відкидають – твори добро. Незалежно від того, чим будуть платить тобі за добро: добром  чи злом – твори добро. 

        Твори добро і ні у кого не питай дозволу, бо ніхто не може  бути володарем твого добра.» (Прикріплюю хмаринку з висловом на дошку)

2. Робота над прислів’ями – промінчиками.

- Діти, до нас у клас завітало і сонечко з доброю посмішкою. На його промінчиках записані прислів’я. Давайте прочитаємо їх .

* Доброму скрізь добре.

* Добре слово серце гріє.

* Щире й добре діло душу й тіло звеселило.

*Добре серце за чужу біду болить.

- Як ви розумієте ці прислів’я?

         З доброю людиною  легко і надійно жити. Добра людина завжди буде поряд і в радості, і в горі, допоможе пережити важкі хвилини. Поважайте людей, робіть їм добро і вам буде добре. Пам’ятайте, що ви живете серед людей.

Великий педагог Януш Корчак казав: «Добра в тисячу разів більше, ніж зла. Добро сильне і непохитне.» (Чіпляю на дошку хмаринку з висловом

ІХ. Фізкультхвилинка

Х. Гра «Добре — погано»

Дорослий називає слово, а діти відповідають, добре це чи погано.

Добре                           Погано

Захистив                               Образив

Відвідав                                 Розірвав

Обігрів                                  Посварилися

Допоміг                                 Відібрав

Поділився                             Штовхнув

Заспокоїв                              Ударив

- Як ви розумієте ці вислови? Які з них треба використовувати в житті, у відносинах з людьми?

ХІ. «Казовий будиночок Доброти»

- Діти, я знаю, що ви дуже любите читати казки.  І ось наше наступне завдання – необхідно заселити в будиночок  всіх  героїв казок, які творили добрі справи, були добрими. (Діти називають казкових героїв: Дюймовочка, Попелюшка, Мальвіна, Білосніжка і гноми, Малюк з казки «Малюк і Карлсон, що живе на даху». Котигорошко та ін..)

ХVІ. Підсумок уроку.

        Учитель.

        - Діти, творіть добро! Хай живе воно в ваших серцях і добрих справах!

Бо і сама людина починається з добра - до батька й матерi, дідуся і бабусi, до рiдної землi, до рослин і тварин. Добро - найголовнiша риса характеру кожної людини. Отож, вам моє побажання: щоб краплину людської доброти ви пронесли через усе своє життя, щоб зло покинуло вашу душу, а натомiсть щоб завжди в нiй панувало добро i совiсть. Недаремно кажуть, що людина починається з добра.

Сказав мудрець:

— Живи, добро звершай!

Та нагород за це не вимагай.

Лише в добро i вищу правду вiра

Людину відрiзня вiд мавпи і вiд звiра.

Хай оживає iстина стара:

Людина починається з добра.

                                       Л. Забашта

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

Морально-етичні уроки доброти, чуйності, турботи про рідних (за повістю Гр.Тютюнника "Климко")

Морально-етичні уроки доброти, чуйності, турботи про рідних (за повістю Гр.Тютюнника "Климко")

373

Аватар профіля Басій-Волошина Валентина Володимирівна
Українська література
7 клас, 11 клас та змішані

33 грн

Григір Тютюнник. „Климко”. Морально-етичні уроки доброти, чуйності, турботи про рідних.

Григір Тютюнник. „Климко”. Морально-етичні уроки доброти, чуйності, турботи про рідних.

454

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
7 клас

30 грн

урок-квест

урок-квест

240

Аватар профіля Гурмач Вікторія Володимирівна
Виховна робота
1—6 клас

30 грн

Єдиний урок з дорожнього руху

Єдиний урок з дорожнього руху

114

Аватар профіля Боброва Олена Володимирівна
Виховна робота
1—5 клас

38 грн

Ірина Жиленко. «Жар-птиця». Поетичні роздуми ліричної героїні про доброту, красу, високу духовність

Ірина Жиленко. «Жар-птиця». Поетичні роздуми ліричної героїні про доброту, красу, високу духовність

743

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
6 клас

33 грн

Микола Вінграновський. Повість «Сіроманець». Доброта, вигадливість, рішучість Сашка, його здатність на самостійні вчинки, особливо у відстоюванні своєї позиції.

Микола Вінграновський. Повість «Сіроманець».  Доброта, вигадливість, рішучість Сашка, його здатність на самостійні вчинки, особливо у відстоюванні своєї позиції.

241

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
7 клас

35 грн

Схожі уроки

День оптиміста

День оптиміста

1467

Аватар профіля Дирда Валентина Олександрівна
Виховна робота
9—12 клас та дорослі

Бактерії друзі чи вороги людині?

Бактерії друзі чи вороги людині?

542

Аватар профіля Пальок Марія Іванівна
Виховна робота
2 клас

Ура ! Канікули!

Ура ! Канікули!

45

Аватар профіля Талпа Людмила Миколаївна
Виховна робота
6 клас

Чому олімпійські ігри особливі змагання

Чому олімпійські ігри особливі змагання

183

Аватар профіля Ковач Оксана Михайлівна
Виховна робота
1 клас

Виховання дітей

Виховання дітей

57

Аватар профіля Талпа Людмила Миколаївна
Виховна робота
6 клас

Які риси характеру розвиває спорт

Які риси характеру розвиває спорт

90

Аватар профіля Ковач Оксана Михайлівна
Виховна робота
1 клас