ознайомити з поняттям «алгоритм»; вчити складати прості алгоритми.
Конструктор уроків
ознайомити з поняттям «алгоритм»; вчити складати прості алгоритми.
1
Тема. Поняття алгоритму.
Мета.
Навчальна: ознайомити з поняттям «алгоритм»; вчити складати прості алгоритми.
Розвиваюча: розвивати навички роботи з мишкою, спостережливість, пам'ять.
Виховна: виховувати культуру навчальної праці при роботі з комп'ютером.
Обладнання:
Програмне забезпечення: комп’ютерна програма «Сходинки до інформатики».
Вимоги до учнів: мати уявлення про поняття «команда», «виконавець», «алгоритм»; вміти складати прості побутові алгоритми.
Хід уроку
І. Організація класу (1 хв).
Схилились голівки до праці мерщій.
Ти всі перешкоди здолати зумій.
Працюй наполегливо, швидко, старанно,
Щоб кожна хвилинка не втратилась марно.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності (4 хв).
Ви любите квіти? А чи є у вас вдома кімнатні рослини? Як ви за ними доглядаєте?
А за моїми кімнатними рослинами доглядає мій друг Робот. Він допомагає мені але нічого не може виконати без моїх команд.
На попередніх уроках ми вже з’ясували, що Роботи розуміють команди буквально і виконують їх в певній послідовності. Одного разу я дала йому завдання: піти на кухню, налити воду у склянку і полити квіти. Уявляєте, що саме Робот зробив? Він налив воду у склянку в якій було налито молоко і полив квіти у вазі замість квітів, що ростуть у горщиках.
Робот, що ти зробив? — запитала я.
Я виконав твої команди,— відповів мені Робот.
Як ви вважаєте, які команди слід було дати Роботу?
ІІІ. Пояснення нового матеріалу (10 хв).
Ти хотів би мати власного РОБОТА? Впевнений, що так. Але щоб робот тобі допомагав, виконував твої накази, йому потрібно давати чіткі вказівки – команди.
Ось, наприклад, для того, щоб РОБОТ приніс тобі склянку молока, потрібно скласти для нього такий план:
Візьми чашку.
Візьми пакет молока.
Відкрий пакет.
Налий в чашку молоко.
Постав пакет на місце.
Чашку принеси мені.
Почекай, поки я вип’ю молоко.
Забери у мене чашку.
Вимий чашку.
Постав чашку на місце.
Всі ці команди, які ти дав РОБОТУ, називаються одним гарним словом “АЛГОРИТМ”.
Алгоритм - це послідовність точних, зрозумілих команд виконавцю, для вирішення якогось завдання.
Вимоги до команд
Всі команди повинні бути:
Точними;
Зрозумілими;
Виконуваними.
Знаючи ці правила, я дала роботу завдання: піти на кухню, очистити банан і принести мені. І він приніс мені бананове лушпиння!
Робот, де банан? — здивувалась я.
Я виконав твої команди,— відповів Робот.
Отже, я знов зробила помилку Яку? Який вигляд повинен мати мій алгоритм?
Скласти алгоритм «Банан» для Робота.
Піти на кухню.
Очистити банан.
Бананове лушпиння покласти у відро для сміття.
Очищений банан принести мені.
Так, цей алгоритм правильний.
IV. Робота із зошитом (9 хв).
Нашому РОБОТУ треба пришити ґудзик. Я написав для нього алгоритм, але пропустив одну команду. Яку команду пропущено?
Візьми сорочку.
Візьми ножиці.
Візьми нитки.
Візьми ґудзик.
Відірви нитку.
Візьми голку.
Зав’яжи вузлик.
Приший ґудзик.
Прибери робоче місце.
Чи зможе робот правильно пришити ґудзика, якщо не вистачає якоїсь команди?____________________________________________
Виконати завдання до Уроку 26. Сходинки до інформатики. Робочий зошит.
V. Фізкультурна хвилинка (1 хв).
З інформатикою дружимо,
Але й вправи любим дуже.
Підборіддя вверх підняли,
Головою похитали.
Сонце й друзів привітали!
Плечі вгору, плечі вниз,
На сусідів подивись.
Добру справу ми утнемо
І кущі ми підстрижемо.
Руки, як ножі в нас гострі
І працюють дуже просто.
Руки вгору всі підняли,
Ними дружно заплескали.
Виконали вправи вміло,
А тепер за парти сіли.
VІ. Робота з комп’ютерною програмою (10 хв).
Повторити правила техніки безпеки.
Вибрати сходинку «Садівник».
VІІ. Пояснення домашнього завдання (1 хв).
1.Опрацювати ст..50-52 в підручнику. Скласти запитання.
2. Виконати завдання до Уроку 26. Сходинки до інформатики. Робочий зошит.
3. Скласти алгоритм «Вовк, коза і капуста»
VІІІ. Релаксація (3 хв).
Рольова гра «Вовк, коза й капуста»
Через річку дідові потрібно переправити козу, капусту та вовка. Як це зробити, якщо в човен можна взяти лише одного і не залишати козу з вовком (він її з’їсть), а капусту з козою (вона з’їсть капусту).
Хто може бути виконавцями алгоритмів?
ІХ. Підсумок уроку (1 хв).
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0
Створення й уведення структури таблиць. Поняття таблиці, поля, запису. Створення таблиць, означення полів і ключів у середовищі СКБД. Властивості полів, типи даних.