Урок:

Символіка в повісті Е.Т.А. Гофмана "Крихітка Цахес, на прізвисько Циннобер"

Вміст уроку:
1
2
3
4

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

Мета уроку:

- Розглянути символіку повісті Гофмана "Крихітка Цахес на прізвисько Циннобер" та зрозуміти, як символи допомагають автору розкрити головні ідеї твору.

- Навчитися аналізувати символічні образи та пов'язувати їх з реальними суспільними проблемами.

- Розвивати вміння учнів критично мислити, робити висновки та аргументувати свої думки.

Тип уроку:

Комбінований (вивчення нового матеріалу, бесіда з елементами обговорення)

План уроку

1. Організаційний момент (2-3 хвилини)

- Привітання учнів, перевірка готовності до уроку.

- Визначення теми, мети та завдань уроку.

2. Актуалізація опорних знань (5-7 хвилин)

- Питання для обговорення:

- Що таке символ? Яку функцію символи виконують у літературному творі?

- Які приклади символів із попередніх вивчених творів вам відомі?

- Коротке ознайомлення з життям і творчістю Е.Т.А. Гофмана як яскравого представника романтизму, його захопленням фантастичним і гротескним.

3. Оголошення теми уроку та мотивація (2-3 хвилини)

- Вступне слово вчителя:

- Повість Гофмана "Крихітка Цахес на прізвисько Циннобер" містить не лише цікаву історію, а й глибокий підтекст. Гофман використовує символи, щоб висміяти тогочасні суспільні норми і погляди, розкрити проблему лицемірства, фальші та заздрощів.

2

4 з 4 балів

4. Розгляд нової теми (25-30 хвилин)

Перегляньте відеоурок, законспектуйте основні тези: https://youtu.be/bqGmyDUpPu8?si=w3eZNe55La9awKmq

3

Створений вами конспект сфотографувати і закріпити у це поле

4

5. Закріплення нового матеріалу (5-10 хвилин)

- Обговорення питань:

- Чи можна вважати образи Цахеса та Бальтазара протилежними?

- Які з символів повісті є для вас найбільш яскравими і чому?

- Завдання для учнів:

- Подумайте і напишіть, які сучасні проблеми можуть перегукуватися з темами, піднятими в творі Гофмана.

6. Підсумок уроку (5 хвилин)

- Викладач підсумовує обговорення, акцентуючи увагу на тому, як символіка допомагає глибше розкрити тему твору та зрозуміти позицію автора щодо суспільства.

- Повість "Крихітка Цахес на прізвисько Циннобер" Гофмана не лише розважає, але й критикує суспільство, висміює лицемірство, фальш і прагнення до незаслуженої слави.

7. Домашнє завдання

- Написати есе на тему: "Якби Цахес жив у сучасному світі: чи зміг би він досягти успіху?" або скласти короткий твір, у якому пояснити роль одного з символів твору, навівши приклади з життя.

Очікувані результати:

- Учні зрозуміють ключову символіку повісті та її значення для розкриття головних ідей твору.

- Зможуть розпізнавати і тлумачити символи у творах літератури, а також бачити їх паралелі з сучасним життям.

Рефлексія від 1 учня

Сподобався:

0

Так: 1

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 1

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 1

Так: 0

Рекомендуємо

Галина Малик. Повість-казка «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Символіка країни та її жителів.

Галина Малик. Повість-казка «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Символіка країни та її жителів.

397

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
5 клас

35 грн

Микола Вінграновський. Повість «Сіроманець». Сюжет повісті.

Микола Вінграновський. Повість «Сіроманець».  Сюжет повісті.

212

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
7 клас

35 грн

Пошук себе та мрій у повісті "Джонатан Лівінгстон"

Пошук себе та мрій у повісті "Джонатан Лівінгстон"

208

Аватар профіля Пилипчук Олександр Миколайович
Зарубіжна література
8 клас

25 грн

Всеволод Нестайко. Повість «Чарівний талісман». Незвичайні події в повісті (кілька уроків)

Всеволод Нестайко. Повість «Чарівний талісман». Незвичайні події в повісті (кілька уроків)

615

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
5 клас

35 грн

Специфіка переходу від романтизму до реалізму. Німеччина. Романтизм у Німеччині. Е. Т. А. Гофман як представник гротескної течії романтизму. Віхи мистецького шляху.

Специфіка переходу від романтизму до реалізму.  Німеччина. Романтизм у Німеччині. Е. Т. А. Гофман як представник гротескної течії романтизму. Віхи мистецького шляху.

853

Аватар профіля Сопіжук Майя Тарасівна
Зарубіжна література
10 клас

20 грн

Самостійна робота за повістю Кавабати Ясунарі "Тисяча журавлів"

Самостійна робота за повістю Кавабати Ясунарі "Тисяча журавлів"

377

Аватар профіля Цецура Віктор Сергійович
Зарубіжна література
11 клас

20 грн

Схожі уроки

Абсолютизація творчості та творчої особистості у романі "Портрет Доріана Грея"

Абсолютизація творчості та творчої особистості у романі "Портрет Доріана Грея"

836

Аватар профіля Білецька Оксана Вікторівна
Зарубіжна література
1 клас та 10 клас

М. Гоголь. "Ревізор" Історія п"єси. Образи чиновників.

М. Гоголь. "Ревізор" Історія п"єси. Образи чиновників.

715

Аватар профіля Білецька Оксана Вікторівна
Зарубіжна література
9 клас

Віктор Гюго «Собор Паризької Богоматері».

Віктор Гюго «Собор Паризької Богоматері».

8421

Аватар профіля Свинаренко Наталія Леонідівна
Зарубіжна література
10 клас

М.Гоголь "Шинель". Образ Башмачкіна

М.Гоголь "Шинель". Образ Башмачкіна

1289

Аватар профіля Бабенко Ольга Миколаївна
Зарубіжна література
9 клас

"Ревізор".Творча історія пєси.Образи чиновників.

"Ревізор".Творча історія пєси.Образи чиновників.

1542

Аватар профіля Пальок Марія Іванівна
Зарубіжна література
9 клас

Шарль Бодлер (1821 – 1867) – пізній романтик і зачинатель модернізму. Збірка «Квіти зла» (загальна характеристика). Сонет «Альбатрос»

Шарль Бодлер (1821 – 1867) – пізній романтик і зачинатель модернізму. Збірка «Квіти зла» (загальна характеристика). Сонет «Альбатрос»

3150

Аватар профіля Плитус Любов Іванівна
Зарубіжна література
10 клас