Урок:

розвиток мовлення

23.08.2021
4 0
Опис уроку (учням цей опис не показується):

Мета: Поповнити знання дітей щодо змін,які відбуваються в житті рослин на весні. Сприяти вмінню розрізняти весняні квіти (пролісок,фіалка, підсніжник, кульбаба, тюльпан. нарцис) вміти називати будову квітки. Інформувати дітей про умови,в яких ростуть квіти у лісі,у квітнику. Дати поняття про те,що квіти у квітнику потребують догляду: поливання,розпушування землі. Розвивати бажання доглядати за квітами. Вчити передбачати позитивні та негативні наслідки втручання в природу (не рвати у лісі та у полі квіти, бо це завдає шкоди комахам). Виховувати бережливе ставлення до природи рідного краю.

 

                         Хід заняття

  

Організаційний момент:

                                  

                            У нас сьогодні ніби свято,

                             Гостей зібралося багато

                             До них усі ви поверніться

                             Привітайтесь, посміхніться

  • Діти, сьогодні ми з вами вирушимо в подорож. Чи знаєте ви, що таке ліс? (ліс - це дерева,кущі,квіти, тварини, птахи). А знаєте,хто нас запросив у цю подорож? Дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку:

                              

                              Привітанням журавля

                              Я пробуджую поля,

                              Небеса і ручаї

                              Я заквітчую гаї.

                              Відгадали ,хто вона?

                              Ця красуня чарівна?

     Це весна. Вона нас запросила у ліс. Чи знаєте ви, як себе поводити у лісі? Зараз ми це перевіримо.

Дид. гра :  «МОЖНА – НЕ МОЖНА»

Діти отримують дві фішки: червону та зелену. Вихователь називає правило: якщо можна це робити – діти піднімають зелену фішку, якщо не можна – червону.

  • милуватися красою квітів;

  • ламати гілки з дерев;

  • топтати квіти;

  • годувати птахів;

  • розпалювати вогонь;

  • рвати квіти;

  • прибирати ліс від сміття.

Діти, в нашому казковому лісі розцвіла перша квітка. Вона маленька,але це справжнє диво, дароване нам красунею весною:

ЗАГАДКА:  Ще в долині сніг біліє

                     Юна квіточка синіє.

                     З проталини на горбочку,

                     Визира блакитне очко.

                     Як розкрилася вона -

                     Значить вже прийшла весна.

  • так, це пролісок.

Де він росте? Коли розквітають перші проліски? (рано навесні це перші весняні квіти).

Давайте уважно його розглянемо. Яка будова квітки? (Корінь, схожий на цибулину, стебло, листочки, квітка з пелюстками).

Знайдіть, на якій картинці зображений пролісок.

Дидактична гра: «СКЛАДИ КВІТКУ»

             (Діти отримують частини квітки, складають її).

Одна дитина розповідає вірш про пролісок: 

                      Я пролісок синенький

                      І перший на весні

                      Сказати вам раденький:

                      « Кінець! Кінець зими!».

                      З-під снігу мій листочок

                      До сонця простягну

                      І ніжний мій дзвіночок вітатиме весну.

До нас у гості завітали і інші весняні квіти, зараз вони про себе розкажуть (діти у масках квітів розказують вірші): 

                    

                        Перші квіти проростають 

                        З цибулиночок малих.

                        Красно весну зустрічають

                       Розпізнайте, діти, їх. 

                        У проміннях сонця ніжних

                         Край веселого струмка

                          Білий росяний підсніжник

                          Раптом блиснув з-під листка.

                           Ми фіалочки синенькі

                           Наші квіти запашні

                           Розквітаєм ми раненько 

                           Скрізь під лісом навесні.

                           Ніжним квітом навесні

                          Землю вкрив барвінок

                           Ніби зорі голубі 

                           Впали з-під хмаринок.

                           Гарно,тепло у садку,

                           Снігу вже немає

                            Із-під листя у кутку

                            Крокус виглядає.

                            Наче золотом горять, 

                            Пелюстки жовтеньки.

                            І листочки мерехтять,

                            Ніжні зелененькі.

                             Розквітають у траві 

                             Сонечка маленькі

                             Це кульбаби золоті,

                             Зірочки кругленькі.

                             А як мине трохи часу,

                             Вони стануть всі пухнасті.

                             Вітер з ними бешкетує

                             І з пушинками мандрує.

                              На одній тонкій стеблині,

                              Дзвоники біленькі.

                              Це конвалії тут нині,

                               Розцвіли дрібненькі.

 Діти, де можуть рости квіти?

Дидактична гра: «У ЛІСІ,НА ЛУЗІ,У КВІТНИКУ».

 У кошику штучні квіти, діти повинні їх розкласти у геометричні фігури : трикутник – це ліс,

              круг – це луг,

              квадрат – квітник.

Рухлива гра: « БДЖІЛКА І КВІТИ».

Лічилкою вихователь обирає бджілку.

Діти – ,,квіти” в колі: «Бджілка посередині кола заплющує очі.Діти рухаються по колу,промовляючи:

                            Бджілко,бджілко,прилітай

                             Нектар мерщій збирай

                             Я для того розцвіла,

                             Щоб ти меду принесла.

                             Всім нашим малятам

                             Хлопчикам й дівчатам.

Потім одна з ,,квіток” ( за вказівкою вихователя)каже :

  • ,, Бджілко,бджілко, прилітай!”

  Дитина -,,бджілка” за голосом впізнає квітку.

Діти!Що потрібно для росту рослин,квітів?Без чого вони не зможуть жити? ( Без землі,води і сонця). Як доглядати за квітами у квітнику?

Підсумок заняття.

  • де ми сьогодні з вами побували?

  • хто нас запросив у гості?

  • які лісові квіти ви знаєте?

  • чи можна їх рвати?

Вірш: «НЕ ХОЧУ».

                        Метелика ловити я не хочу

                        Він - квітка неба,хай живе собі!

                        Хай крильцями барвистими тріпоче,

                        Щоб радісно було мені й тобі.

                        І квітку лісову не стану рвати,

                        Додому я її не понесу.

                        Бо вдома їй джмеля не погойдати,

                        І не попити ранками весну!

Вихователь: Спасибі скажемо ми лісу

                      Коли б не  ліс,не знали б ми про те,

                      Що є фіалка й пролісок на світі,

                       У травні, як конвалія цвіте

                       Найкраща,найніжніша поміж квітів

                       Все на землі нам треба берегти:

                      І птаха, й звіра, і оту травинку

                       Не чванься тим – що цар природи ти,

                       Бо, врешті, ти – лише його частинка.

                      

Вміст уроку:
1

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

                         Хід заняття

Організаційний момент:

                               

                         У нас сьогодні ніби свято,

                            Гостей зібралося багато

                            До них усі ви поверніться

                            Привітайтесь, посміхніться

  • Діти, сьогодні ми з вами вирушимо в подорож. Чи знаєте ви, що таке ліс? (ліс - це дерева,кущі,квіти, тварини, птахи). А знаєте,хто нас запросив у цю подорож? Дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку:

                             

                             Привітанням журавля

                             Я пробуджую поля,

                             Небеса і ручаї

                             Я заквітчую гаї.

                             Відгадали ,хто вона?

                             Ця красуня чарівна?

    Це весна. Вона нас запросила у ліс. Чи знаєте ви, як себе поводити у лісі? Зараз ми це перевіримо.

Дид. гра :  «МОЖНА – НЕ МОЖНА»

Діти отримують дві фішки: червону та зелену. Вихователь називає правило: якщо можна це робити – діти піднімають зелену фішку, якщо не можна – червону.

  • милуватися красою квітів;

  • ламати гілки з дерев;

  • топтати квіти;

  • годувати птахів;

  • розпалювати вогонь;

  • рвати квіти;

  • прибирати ліс від сміття.

Діти, в нашому казковому лісі розцвіла перша квітка. Вона маленька,але це справжнє диво, дароване нам красунею весною:

ЗАГАДКА:  Ще в долині сніг біліє

                    Юна квіточка синіє.

                    З проталини на горбочку,

                    Визира блакитне очко.

                    Як розкрилася вона -

                    Значить вже прийшла весна.

  • так, це пролісок.

Де він росте? Коли розквітають перші проліски? (рано навесні це перші весняні квіти).

Давайте уважно його розглянемо. Яка будова квітки? (Корінь, схожий на цибулину, стебло, листочки, квітка з пелюстками).

Знайдіть, на якій картинці зображений пролісок.

Дидактична гра: «СКЛАДИ КВІТКУ»

            (Діти отримують частини квітки, складають її).

Одна дитина розповідає вірш про пролісок: 

                     Я пролісок синенький

                     І перший на весні

                     Сказати вам раденький:

                     « Кінець! Кінець зими!».

                     З-під снігу мій листочок

                     До сонця простягну

                     І ніжний мій дзвіночок вітатиме весну.

До нас у гості завітали і інші весняні квіти, зараз вони про себе розкажуть (діти у масках квітів розказують вірші): 

                   

                       Перші квіти проростають 

                       З цибулиночок малих.

                       Красно весну зустрічають

                      Розпізнайте, діти, їх. 

                       У проміннях сонця ніжних

                        Край веселого струмка

                         Білий росяний підсніжник

                         Раптом блиснув з-під листка.

                          Ми фіалочки синенькі

                          Наші квіти запашні

                          Розквітаєм ми раненько 

                          Скрізь під лісом навесні.

                          Ніжним квітом навесні

                         Землю вкрив барвінок

                          Ніби зорі голубі 

                          Впали з-під хмаринок.

                          Гарно,тепло у садку,

                          Снігу вже немає

                           Із-під листя у кутку

                           Крокус виглядає.

                           Наче золотом горять, 

                           Пелюстки жовтеньки.

                           І листочки мерехтять,

                           Ніжні зелененькі.

                            Розквітають у траві 

                            Сонечка маленькі

                            Це кульбаби золоті,

                            Зірочки кругленькі.

                            А як мине трохи часу,

                            Вони стануть всі пухнасті.

                            Вітер з ними бешкетує

                            І з пушинками мандрує.

                             На одній тонкій стеблині,

                             Дзвоники біленькі.

                             Це конвалії тут нині,

                              Розцвіли дрібненькі.

Діти, де можуть рости квіти?

Дидактична гра: «У ЛІСІ,НА ЛУЗІ,У КВІТНИКУ».

У кошику штучні квіти, діти повинні їх розкласти у геометричні фігури : трикутник – це ліс,

             круг – це луг,

             квадрат – квітник.

Рухлива гра: « БДЖІЛКА І КВІТИ».

Лічилкою вихователь обирає бджілку.

Діти – ,,квіти” в колі: «Бджілка посередині кола заплющує очі.Діти рухаються по колу,промовляючи:

                           Бджілко,бджілко,прилітай

                            Нектар мерщій збирай

                            Я для того розцвіла,

                            Щоб ти меду принесла.

                            Всім нашим малятам

                            Хлопчикам й дівчатам.

Потім одна з ,,квіток” ( за вказівкою вихователя)каже :

  • ,, Бджілко,бджілко, прилітай!”

 Дитина -,,бджілка” за голосом впізнає квітку.

Діти!Що потрібно для росту рослин,квітів?Без чого вони не зможуть жити? ( Без землі,води і сонця). Як доглядати за квітами у квітнику?

Підсумок заняття.

  • де ми сьогодні з вами побували?

  • хто нас запросив у гості?

  • які лісові квіти ви знаєте?

  • чи можна їх рвати?

Вірш: «НЕ ХОЧУ».

                       Метелика ловити я не хочу

                       Він - квітка неба,хай живе собі!

                       Хай крильцями барвистими тріпоче,

                       Щоб радісно було мені й тобі.

                       І квітку лісову не стану рвати,

                       Додому я її не понесу.

                       Бо вдома їй джмеля не погойдати,

                       І не попити ранками весну!

Вихователь: Спасибі скажемо ми лісу

                     Коли б не  ліс,не знали б ми про те,

                     Що є фіалка й пролісок на світі,

                      У травні, як конвалія цвіте

                      Найкраща,найніжніша поміж квітів

                      Все на землі нам треба берегти:

                     І птаха, й звіра, і оту травинку

                      Не чванься тим – що цар природи ти,

                      Бо, врешті, ти – лише його частинка.

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

Розвиток мовлення №17. Письмова розповідь «Мій родовід»

Розвиток мовлення №17. Письмова розповідь «Мій родовід»

163

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
6 клас

35 грн

Розвиток мовлення №23. Есе світоглядного змісту

Розвиток мовлення №23. Есе світоглядного змісту

159

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
6 клас

35 грн

Розвиток мовлення 3. Мій улюблений детективний твір

Розвиток мовлення 3. Мій улюблений детективний твір

517

Аватар профіля Горщар Оксана Володимирівна
Зарубіжна література
7 клас

19 грн

Розвиток мовлення. Лист герою чи героїні твору (письмово)

Розвиток мовлення. Лист герою чи героїні твору (письмово)

623

Аватар профіля Балабан Олег Костянтинович
Зарубіжна література
8 клас

38 грн

Урок розвитку мовлення. Складання тексту-опису "Зайчик"

Урок розвитку мовлення. Складання тексту-опису "Зайчик"

609

Аватар профіля Мінич Світлана Миколаївна
Українська мова
4 клас

19 грн

Розвиток мовлення. Повідомлення на тему: "Улюблене місце моєї родини на природі"

Розвиток мовлення. Повідомлення на тему: "Улюблене місце моєї родини на природі"

284

Аватар профіля Балабан Олег Костянтинович
Зарубіжна література
5 клас

50 грн

Схожі уроки

Виробниче навчання

Виробниче навчання

66

Аватар профіля Мицик Юрій Євгенійович
Педагогіка
III курс

Життя й педагогічні ідеї видатного педагога Василя Сухомлинського

Життя й педагогічні ідеї видатного педагога Василя Сухомлинського

147

Аватар профіля Олександра Гах
Педагогіка
I—IV курси, дорослі та змішані

Залік

Залік

216

Аватар профіля Шиян Оксана Степанівна
Педагогіка
дорослі

Інтеравктивні методи навчання

Інтеравктивні методи навчання

1062

Аватар профіля Рощіна Сніжана Миколаївна
Педагогіка
дорослі

Сучасні технології навчання

Сучасні технології навчання

2330

Аватар профіля Рощіна Сніжана Миколаївна
Педагогіка
дорослі

Мультимедійні засоби та інноваційні технології як чинник розвитку пізнавальних інтересів школярів

Мультимедійні засоби та інноваційні технології як чинник розвитку пізнавальних інтересів школярів

269

Аватар профіля Галинський Сергій Федорович
Педагогіка
дорослі