Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Урок:

РМ №2(п). Написання есе за темою «Нерозривна єдність природи і людини» (за творами Б.-І. Антонича).

04.12.2022
11 Клас

12 проходжень

2 запитань

28

0

Відправити запит автору на отримання доступу до цього уроку
Автор опублікував урок у Бібліотеці уроків з обмеженим доступом. Це означає, що для повного доступу до уроку (перегляд усіх завдань та використання) Вам необхідно отримати дозвіл від автора.
Вміст уроку:

Опис, який учні побачать перед початком тестування

Добрий день, ми з України! смотреть онлайн в хорошем качестве на 1+1 video

Завдання №1 Теоретичний блок

Повторити матеріал

 Стиль есе вирізняється:* афористичністю;* образністю;* парадоксальністю. Для есе характерне використання численних засобів художньої виразності:* символи;* метафори;* порівняння;*алегоричні і притчові образи.

 Для передачі особового сприйняття автору есе необхідно:* використовувати всілякі асоціації;* проводити паралелі;* добирати аналогії. Есе буде цікавим, якщо в ньому будуть присутні:* непередбачувані(парадоксальні) * висновки;* несподівані повороти;* цікаві зчеплення. Мовна будова есе — це динамічне чергування полемічних висловів, питань, проблем, використання розмовної інтонації і лексики.

 Ефектний початок Вступ, дуже важливий елемент твору. Читач визначає для себе, чи варто йому читати ваше есе. Для початку есе існує кілька підходів. 1. Стандартний (найпоширеніший). Необхідно відповісти на шість запитань: хто, що, коли, де, чому і як. Відповіді на ці запитання дадуть змогу читачеві зрозуміти, чого йому очікувати. 2. Несподіваний — це може бути що завгодно, але читач повинен бути здивований або шокований.3. Дієвий — зображення самого процесу, а причини й наслідки випливуть далі. Цей підхід зручний для коротких есе.

 4. Авторитарний — пропонує інформацію в наказовому тоні, щоб створити враження упевненості автора тільки в собі.5. Інформативний — читач одразу отримує інформацію про те, що буде далі у творі.6. Цитатний — вдало підібрана цитата одразу привертає увагу читача (не рекомендується використовувати прислів’я і кліше — це банально).7. Діалоговий — з одного боку, такий початок стимулює читача як учасника діалогу, з іншого, – це може бути просто потік думок з риторичними запитаннями.

 Хронологія есе Послідовність подій (але не зациклюйтесь на часі ~ есе може вийти нудним). Просто згадуйте час. Не намагайтесь у дрібницях описувати все, що відбувалося в певний період. Оповідання — дія або історія, що триває до самого кінця есе, в якій підкреслюються якості, можливості або знання, пов’язані з темою вашого есе. Опис — характерною рисою такого есе є яскрава образність твору, що підтверджується багатою мовою, і цікаві деталі, які залишають читача довгий час під враженням.

 Види есе. Вільнеознаки:* невеликий обсяг (7-10 речень);* вільна форма і стиль викладу;* довільна структура;* обовязкова умова: наявність авторського судження. Формальне ознаки:* дотримання структури тексту;* наявність відповідних компонентів (тези, аргументи, приклади, оцінювальні судження, висновки);* обгрунтування (аргументування) тези.

Завдання №2 Завантаження файлу

Рефлексія від 2 учнів

Сподобався

2 0

Зрозумілий

2 0

Потрібні роз'яснення

2 0
Відправити запит автору на отримання доступу до цього уроку
Автор опублікував урок у Бібліотеці уроків з обмеженим доступом. Це означає, що для повного доступу до уроку (перегляд усіх завдань та використання) Вам необхідно отримати дозвіл від автора.