Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Інтеграція знань, практики та інноваційних технологій у професійному розвитку педагогів закладів освіти
»
Взяти участь Всі події
Урок:

Режим дня.

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Тема: Режим дня.

Мета: - пригадати поняття «режим дня», основні режимні моменти;

- переконати учнів у необхідності дотримання режиму дня;

- розвивати санітарно-гігієнічні навички, навички вмиватися,

загартовуватися, дотримуватися чистоти тіла;

- виховувати в учнів працелюбність, сумлінність, старанність,

акуратність, організованість;

-коригувати мову та мовлення.

Обладнання: сюжетні малюнки, що відображають основні режимні

моменти.

Хід заняття:

I. Організаційний момент.

Вже дзвінок нам дав сигнал-

Працювати час настав!

Тож і ви часу не гайте,

Працювати починайте.

Щоб урок минув немарно,

Вам сидіти треба гарно.

Не крутитись на уроках,

Як папуга чи сорока!

II. Основна частина.

1. Читання та обговорення вірша О.Грача «Галя-Невстигаля».

Галю, вставай, умивайся-

Та швидше до столу!

Галю, мерщій убирайся,

Бо спізнишся в школу!

Галю вилежує,

Ніжиться і позіхає,

Довго з портфелем вовтузиться

І-не встигає.

В школі дзвінок продзвенів,

Давно почалися уроки.

А коридором-чиї-то

Лунають поспішливі кроки?

Клас уже знає:

Це знову спізнилася Галя.

Ні, недаремно прозвали її:

Невстигаля.

2. Робота над змістом вірша.

- Чому Галя завжди запізнюється?

- Як можна їй допомогти?

3. Розповідь учителя.

- 1 вересня ви одразу подорослішали на один рік. Вам подобається ваша школа, вчителі, уроки. Проте виникають і труднощі. Інколи так хочеться погратися, просто побігати. Але цього не можна. Потрібно уважно слухати пояснення вчителя, писати або читати.

Після уроків ви приходите додому. Хочеться подивитися телевізор, погратися, але потрібно вивчити вірш чи прочитати. І нерідко буває так, що ви не встигаєте. Як же бути? Як встигнути все зробити?

Правильно розподілити свій час нам допоможе режим дня. Режим-слово французьке і в перекладі означає «управління». Якщо ви будете дотримуватися розпорядку дня-спати, їсти, гуляти, читати, готувати уроки в один і той же час,-вашому організмові буде легко працювати, і ви почуватимете себе здоровим та бадьорим.

4. Мандрівка режимом дня.

а) Встаємо

б) Робимо зарядку

А зараз зробимо з вами зарядку.

Ось і ранок за вікном розкрив свої обійми і перший сонячний промінчик нас закликає до ранкової зарядки.

Комплекс ранкової гімнастики з промовлянням ( вчитель і діти встають в коло ).

0500vpab-0bc0-200x150.jpg

- Ходьба по колу.

Як військові на параді,

Ми крокуєм ряд за рядом.

Лівою –раз, правою-раз!

Подивіться всі на нас!

- Вправи для голови та шиї.

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

- Нахили тулуба.

Буратіно потягнувся,

Раз-нагнувся, два-нагнувся.

- Оберти тулуба.

Обертаються поволі

Каруселі в дивнім колі.

- Колихання.

Дує вітер нам в лице,

Захиталось деревце.

- Махи руками.

Як машина я поїду,

І коліс не зупинить.

- Пружині вправи для рук.

Руки ставте всі ось так,

І виходить в нас літак.

Мах крилом туди-сюди,

Треба швидше нам рости.

- Стрибки.

Руки вгору піднімаєм,

А тоді їх опускаєм.

А тоді скоріш, скоріш

Стрибай, стрибай веселіш.

в) Умиваємось і чистимо зуби.

0500vpai-8fd2-104x150.jpg

Я під краном руки мила,

А лице своє не вмила.

Як побачив це Трезор

Закричав:»Який позор!»

- Ви так умиваєтесь?

- А як?

- Що треба мити?

Казка про мікробів.

Жили-були мікроби-рознощики різних хвороб. Найбільше на світі вони любили бруд. Чим брудніше, тим їм приємніше і тим більше їх становилося.

Ось на столі хтось залишив немиті тарілки, крихти, шматочки хліба. Тут як тут муха. А на її лапках сотні мікробів. Особливо, якщо вона прилетіла з смітник. Муха полетіла, мікроби залишилися лежати на столі-на тарілках, на хлібі і думають: «Як гарно, що на світі є нечепури і мухи». І стало мікробам роздолля. І на руки можна попасти, і в рот до людини, а там і до хвороби рукою подати!

- Подумайте, що в казці правда, а що вигадка?

- Що допоможе нам перемогти мікробів?

Поради лікаря Води:

- раз в тиждень мий все тіло ретельно;

- вранці, після сну, мий руки, лице, шию, вуха;

- кожен день мий руки і ноги перед сном;

- обов’язково мий руки після прибирання, туалету, ігор, прогулянки, спілкування з тваринами, роботі на городі, поїздці у транспорті.

Бесіда.

- Скільки разів на день ми чистимо зуби?

- За допомогою яких предметів ми чистимо зуби?

- Як починаємо чистити зуби?

- В навіщо чистити усередині?

- Що чистимо після зубів? (Язик)

- Що нам залишилося зробити? (Пополоскати рот)

г) Одягаємося.

д) Снідаємо.

0500vpae-bdbc-115x150.jpg

е) Навчання у школі.

0500vpak-b6d4-144x150.jpg

Тест «Моє відношення до навчання».

(На дошці намальовані кошики до яких прикріплюються повітряні кульки різного кольору. 1 кошик-жовтенький; 2-кошик коричневий. Кульки яскравого кольору в жовтий, а менш яскраві-в коричневий.)

Вибери відповідь:

0500vpb9-1d1b-742x670.png

У школі мені:

-цікаво -втомлююс

-весело -нудьгую

-радію -хвилююсь

-нецікаво -засмучуюсь

-люблю -не люблю

-зелений колір-улюблений предмет

-чорний колір-не люблю.

(Вчитель диктує назви усіх предметів, які вивчаються).

Аналіз ситуації

Вірш А.Гарматюка

Шибайголова

Івасик у класі-шибайголова.

Він любить ковтати про себе слова.

Учитель покличе до дошки

Івася, та доки перерва не почалася,

Той слова не скаже, лиш гра у мовчанку,

І зовсім не соромно навіть Іванку,

Що потім, коли дзеленчатиме дзвоник,-

Він буде стрибати й гасати, мов коник.

Він буде гучніше усіх говорити,-

Ну як отакого порядку навчити?..

А може, ця розповідь вам не нова,

Ви знаєте, звідки шибайголова?

- Які помилки в поведінці допустив Івасик?

є) обід.

0500vpag-9a9a-209x150.jpg

Їж спокійно за столом,

Не ковтай, як львиця.

Це шкідливо, і притому

Можна ще й вдавиться.

- Які продукти потрібні, щоб приготувати борщ? (малюнки з продуктами).

0500vpaa-cdd2-200x150.jpg

ж) відпочинок.

0500vpaj-c02e-267x150.jpg

- Пригадайте, як можна відпочивати?

- Чим ви любите займатися вдома?

А тепер підготуємось до слідуючого навчального дня

Проведення бесіди та робота над віршом А.Костецького

«А що в портфелі?»

- У класі багато речей: парти, дошка, зошити, якими користуються всі учні. Про них необхідно дбати так само, як і про свої особисті речі.

Послухайте уривок з вірша А.Костецького «А що в портфелі?»

0500vpaf-091d-151x150.jpg

Нумо, глянемо, що в ньому,

Поки йде завзята гра.

Бо ж портфель-усім відомо!-

Є обличчям школяра!

Ось книжки.

Та що це з ними?!

Чом вони у плямах синіх,

Пошматовані, брудні?!

Страшно глянути на них!

Подивися на сторінку:

Не сторінка, а «картинка»,

Помальована така!

А обкладинка-ну, й горе!-

Ніби побувала вчора

В людожерових руках.

- Що можна сказати про господаря цього портфеля?

- Подумайте, чи все гаразд у вашому портфелі?

Гра «Хто акуратніше складе речі до портфеля?»

Складання і обговорення правил.

- у класі підтримую чистоту;

- бережу свою парту та свої книжки;

- у класі не бешкетую і не граюся;

- стіни в класі та коридорі не для того, щоб я на них вчився писати. Для цього є дошка. Стежу, щоб вона завжди була чистою;

- моя книжка завжди чиста й обгорнута;

- вчасно книжку «лікую».

- Чи виконуєте ви ці правила?

- Яке з них найважче виконувати і чому?

- подивіться уважно на речі, які є в вашому класі. Чи все ви робите для того, щоб вони виглядали гарно?

з) Вечеря.

0500vpac-c073-163x150.jpg

- Що можна їсти на вечерю?

и) Сон.

0500vpah-dfdd-200x150.jpg

- О котрій годині вам треба лягати в ліжечка?

- А чому людина повинна спати?

- А якщо не спати зовсім, то це може бути шкідливим для здоров’я?

- Як буде почувати себе людина, яка погано спала?

Ось ми з вами закінчили мандрівку за режимом дня. Подивіться, що у нас вийшло. ( малюнок )

III. Підсумок уроку.

- Що нового довідалися?

- Які правила взяли для себе?

0500vpal-1ae2-940x1293.jpg

Вміст уроку:
1
2

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

Тест «Моє відношення до навчання».

(На дошці намальовані кошики до яких прикріплюються повітряні кульки різного кольору. 1 кошик-жовтенький; 2-кошик коричневий. Кульки яскравого кольору в жовтий, а менш яскраві-в коричневий.)

Вибери відповідь:

0500vpc6-d501-742x670.png-зелений колір-улюблений предмет

-чорний колір-не люблю.

(Вчитель диктує назви усіх предметів, які вивчаються).

2

Проведення бесіди та робота над віршом А.Костецького

«А що в портфелі?»

- У класі багато речей: парти, дошка, зошити, якими користуються всі учні. Про них необхідно дбати так само, як і про свої особисті речі.

Послухайте уривок з вірша А.Костецького «А що в портфелі?»

0500vpcb-1cc3-151x150.jpg

Нумо, глянемо, що в ньому,

Поки йде завзята гра.

Бо ж портфель-усім відомо!-

Є обличчям школяра!

Ось книжки.

Та що це з ними?!

Чом вони у плямах синіх,

Пошматовані, брудні?!

Страшно глянути на них!

Подивися на сторінку:

Не сторінка, а «картинка»,

Помальована така!

А обкладинка-ну, й горе!-

Ніби побувала вчора

В людожерових руках.

- Що можна сказати про господаря цього портфеля?

- Подумайте, чи все гаразд у вашому портфелі?

Рефлексія від 2 учнів

Сподобався:

0

Так: 2

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 2

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 2

Так: 0

Рекомендуємо

День Соборності

День Соборності

308

Аватар профіля Крупіна Ольга Василівна
Виховна робота
5—9 клас

20 грн

Відновлення комуністичного режиму в Україні.

Відновлення комуністичного режиму в Україні.

122

Аватар профіля Пилипчук Олександр Миколайович
Історія: Україна і світ
11 клас

25 грн

День пам'яті та примирення

День пам'яті та примирення

488

Аватар профіля Гурська Вікторія Михайлівна
Виховна робота
4—8 клас

25 грн

ОМР та І Поняття про оптимальний режим різання

ОМР та І Поняття про оптимальний режим різання

583

Аватар профіля Чемерис Олена Андріївна
ОМР та І
II—III курси та дорослі

350 грн

ОМР та І Режими різання на операцію зубофрезерування

ОМР та І Режими різання на операцію зубофрезерування

258

Аватар профіля Чемерис Олена Андріївна
ОМР та І
III курс та дорослі

280 грн

Комп`ютерні презентації. Режим показу презентацій

Комп`ютерні презентації. Режим показу презентацій

545

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Інформатика
3 клас

25 грн

Схожі уроки

День оптиміста

День оптиміста

1457

Аватар профіля Дирда Валентина Олександрівна
Виховна робота
9—12 клас та дорослі

Бактерії друзі чи вороги людині?

Бактерії друзі чи вороги людині?

535

Аватар профіля Пальок Марія Іванівна
Виховна робота
2 клас

Ура ! Канікули!

Ура ! Канікули!

28

Аватар профіля Талпа Людмила Миколаївна
Виховна робота
6 клас

Чому олімпійські ігри особливі змагання

Чому олімпійські ігри особливі змагання

183

Аватар профіля Ковач Оксана Михайлівна
Виховна робота
1 клас

Виховання дітей

Виховання дітей

48

Аватар профіля Талпа Людмила Миколаївна
Виховна робота
6 клас

Які риси характеру розвиває спорт

Які риси характеру розвиває спорт

87

Аватар профіля Ковач Оксана Михайлівна
Виховна робота
1 клас