Урок:

Про охайність дбаємо - себе та інших поважаємо

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Предмет: Я пізнаю світ (1 клас ).

Тема: Про охайність дбаємо – себе та інших поважаємо.

Мета: Формувати в дітей поняття про охайність, як складову успіху в навчанні, вчити працювати в групах і парах; дати уявлення про те, як наша охайність впливає на якість життя; розвивати увагу, мислення, пам’ять, зв’язне мовлення, вміння висловлювати свою думку, поважати думку іншого; виховувати бережливе ставлення до себе, як до творіння Божого.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

Вітання.

  1. Вправа «Уважний друг».

Діти, сьогодні до нас завітали не лише гості-вчителі, а й мій друг Тигрик. Хочу вас з ним познайомити. Він має дуже багато друзів і знає про кожного з них усе. Давайте познайомимо його з учнями нашого класу і при цьому назвемо Тигрикові по одній якості кожного з нас (одне слово).

(Вчитель передає іграшку комусь з учнів і називає одну характеристику: красивий, високий, розумний, спортивний, добрий, ввічливий, дружелюбний, уважний та ін.)

  1. Вправа «Допиши слово».

Прочитаймо вірш про дівчинку Олю та завершимо його словом, яке найкраще підходить до опису школярки.

Дівчинка-школярка Оля,

Має знань уже доволі:

Казки виразно читає,

Безліч віршів гарно знає,

Акуратно слова пише –

В зошиті порядок завше.

З друзями чудово ладить,

І поділиться, й порадить.

Завжди зачіска красива

І усмішка в неї щира.

Речі береже й шанує -

Всюди чистота панує.

Ох і Оля! Ох і файна!

І дбайлива, і… (охайна)

(перелік відгадок на картках: весела, уважна, охайна, ввічлива, спокійна, сумна).

  • Як ви розумієте «охайність», «бути охайним»?

  • Які саме риси дівчинки підказують нам, що Оля охайна у своїй зовнішності, у навчанні, у своїх справах?

  • Чи приємно вам було б дружити з такою дівчинкою?

  • Як гадаєте, чи важко бути охайною людиною?

ІІ. Оголошення теми уроку.

Тема нашого уроку звучить так: «Про охайність дбаємо – себе та інших поважаємо».

Сьогодні ви дізнаєтесь про важливість охайності у нашому житті, а особливо у навчанні, а також про роль дбайливого ставлення до себе та оточуючих. Ви навчитеся бачити охайність, як вияв поваги до себе та до інших. Тема дуже важлива для кожного із нас, адже стосується не лише власного способу життя, а й того, як він впливає на оточуючих нас людей.

  1. Бесіда. Кожному від народження дається найцінніший дар Бога (що це?) – життя.

Так, і наше життя наповнене найрізноманітнішими можливостями, аби робити його цікавим, яскравим, насиченим. Але, хоч як не дивно, люди дуже легковажно можуть ставитися до усього, що несе їм кожен день життя.

  • Як ви гадаєте, що підкреслює цінність та повагу до того, що ми з вами, наприклад, навчаємося у сучасній та красивій школі, вчимося за яскравими та цікавими посібниками, ви маєте дуже хороше приладдя для уроків… Як ми можемо показувати оточуючим і Богу, що вдячні за все це, цінуємо це і поважаємо?

(з допомогою вчителя учні приходять до висновку – це бережливе та охайне ставлення)

ІІІ. Опрацювання теми.

Діти, ви знаєте, що ми можемо образити когось не лише словом, а й ділом.

А як ви гадаєте - ми можемо образити наші речі так, як і людину? (відповідають)

Якщо ми псуємо, наприклад, книгу або зошит, робимо безлад на парті, або ж не шануємо речі своїх друзів - тоді, на жаль, ці речі не зможуть нам довго служити, адже через таке неохайне відношення, вони не мають сил та бажання бути нам корисними, хоч і могли б.

  • Що ж робити, аби важливі речі не «ображалися»?

  • Як ви гадаєте, для чого Бог, коли дає життя людині, разом з іншими дарами дає й можливість бути охайним?

  • Чи підтримуєте ви думку, що коли ми, до прикладу, гарно та каліграфічно пишемо - ми поважаємо і себе, і інших? Поясніть.

  1. Відкрийте свої посібники на першій сторінці. Прочитайте вірш. Пригадайте правила, які слід виконувати, щоб зошит на нас не «ображався».

Я дуже серджуся і плачу,

коли відчую чи побачу,

як рвуть листочки-сторінки

чи протирають до дірок

абияк зроблений урок.

Старанно, учню, все пиши,

мене цінуй і бережи!

  1. Виконайте вправу «Фотоапарат».

Кожну рукописну цифру, знак, малу літеру пишуть на всю клітинку.

Велику літеру пишуть на дві клітинки.

Діти, як ви помітили, у житті та в будь-якій нашій діяльності існують правила. Часто на уроках ми з вами вивчаємо різі правила, які допомагають вірно та охайно виконувати завдання. Ось як ці, що ми з вами щойно розглянули та запам’ятали.

  • А як називаються правила, якими ми керуємося у житті, яких нас вчить Біблія? (Божі заповіді). Давайте разом назвемо їх.

  • Божі заповіді люди дотримуються (намагаються дотримуватись) аби в їх житті все було гаразд, правильно. Дотримуючись їх, люди показують вдячність, цінність, любов та повагу до Господа і до інших людей.

Так і з правилами які є на наших уроках: дотримуючись їх ви показуєте, що знання та вміння, які Господь дає змогу вам отримувати є цінними. А коли ми виконуємо завдання охайно, це неабияк підкреслює повагу і до своїх знань та старань, і до оточуючих нас людей, викликає лише приємні емоції та хороше враження.

  1. Налаштуйтеся на старанне виконання завдання, скориставшись чарівною формулою уважності.

Давайте разом виконаємо вправу на розвиток уваги на розданих вам картках. Чергуючи числа й букви швидко знайдіть та закресліть в порядку зростання числа від 1 до 13 та в алфавітному порядку літери від А до І. Я виконуватиму вправу на дошці, а ви на своїх картках. Озвучуємо по черзі цифру та букву.

7

Г

11

2

Д

3

А

5

І

13

Е

10

Є

8

З

Б

1

В

И

4

12

Ґ

6

Ж

9

  1. Фізкультхвилинка

Вже стомилися сидіти?

Треба трішки відпочити.

Руки вгору, руки вниз

І сусіду посміхнись.

Руки вгору, руки в боки

І на місці кілька кроків.

Ми тихенько пострибаєм,

Як сніжинки покружляєм,

Ще в долоні поплескати -

Повертатись час за парти.

  1. Прочитай вірш про математику, який склав друг нашого Тигрика - Незнайко.

Математика для мене -

як ганчірка для бика.

Тож тому вона, напевно,

з голови кудись втіка!

-Розкажіть Незнайкові про математику так, щоб вона стала його улюбленим навчальним предметом.

-Розкажіть Незнайкові, які важливі правила необхідно виконувати, щоб математика запам’ятовувалась краще, а навчатись було приємно та цікаво?

  1. Вправа «Квітка Охайність» (робота в групах).

Ми вже визначили, що охайність займає дуже важливе місце у нашому житті і може проявлятися в усіх сферах нашої діяльності. У кожного з нас виникають свої асоціації пов’язані з охайністю.

У наступній вправі ви працюватимете у двох групах. Погляньте, будь ласка, на картки, якими ви користувалися у попередньому завданні, в кожного вона підписана. У кого ім`я написане зеленим маркером: підійміть руки, ви будете «Зеленою командою». У кого ім`я написане червоним маркером: підійміть руки, ви будете «Червоною командою».

Перед вами на столиках є набори пелюсток квітки, на яких написані близькі за значенням слова до «охайності». Розкладіть пелюстки по колу за алфавітним порядком. Проте будьте уважними, бо у кожної команди є по два зайвих слова.


1.«Квітка Охайна»

-Старанна

-Акуратна

-Чиста

-Зім’ята

-Бережлива

-Ошатна

-Вишукана

-Порядна

-Красива



2. «Квітка Охайна»

-Шаноблива

-Чепурна

-Брудна

-Прибрана

-Гарна

-Елегантна

-Зламана

-Дбайлива

-Обережна


  1. Перегляньте відео притчі «Все в твоїх руках».

https://www.youtube.com/watch?v=1R3ViWMEYvM&t=53s

Обговорення притчі.

  • Чому Майстер так відповів учневі?

  • Чи часто ми робимо вибір протягом дня?

  • Чи можемо ми впливати на те, щоб бути охайним або не бути?

  • Чи несемо ви особисту відповідальність за те, на скільки охайними будете у навчанні?

IV. Підведення підсумків уроку.

Рефлексія.

  • Про що у нас була тема уроку?

  • Яка ж роль охайності у навчанні?

  • Що цікаве ви дізналися і навчилися на уроці?

Дякую вам за чудову роботу на уроці, а Господу – за можливість бути в цю мить у цьому місці саме з вами! Спасибі Богу та нашим захисникам, що дарують нам з вами можливість здобувати нові знання та пізнавати світ разом, у безпеці, маючи усе для цього необхідне!

Вміст уроку:
1
2

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

  1. Вправа «Квітка Охайність» (робота в групах).

Ми вже визначили, що охайність займає дуже важливе місце у нашому житті і може проявлятися в усіх сферах нашої діяльності. У кожного з нас виникають свої асоціації пов’язані з охайністю.

У наступній вправі ви працюватимете у двох групах. Погляньте, будь ласка, на картки, якими ви користувалися у попередньому завданні, в кожного вона підписана. У кого ім`я ⁢н⁢а⁢п⁢и⁢с⁢а⁢н⁢е ⁢з⁢е⁢л⁢е⁢н⁢и⁢м ⁢м⁢а⁢р⁢к⁢е⁢р⁢о⁢м: п⁢і⁢д⁢і⁢й⁢м⁢і⁢т⁢ь ⁢р⁢у⁢к⁢и, в⁢и ⁢б⁢у⁢д⁢е⁢т⁢е ⁢«⁢З⁢е⁢л⁢е⁢н⁢о⁢ю ⁢к⁢о⁢м⁢а⁢н⁢д⁢о⁢ю⁢».⁢ У кого ім`я написане червоним маркером: підійміть руки, ви будете «Червоною командою».

Перед вами на столиках є набори пелюсток квітки, на яких написані близькі за значенням слова до «охайності». Розкладіть пелюстки по колу за алфавітним порядком. Проте будьте уважними, бо у кожної команди є по два зайвих слова.

1.«Квітка Охайна»

-Старанна

-Акуратна

-Чиста

-Зім’ята

-Бережлива

-Ошатна

-Вишукана

-Порядна

-Красива

2. «Квітка Охайна»

-Шаноблива

-Чепурна

-Брудна

-Прибрана

-Гарна

-Елегантна

-Зламана

-Дбайлива

-Обережна

2

  1. Кожному від народження дається найцінніший дар Бога (що це?) – життя.

Так, і наше життя наповнене найрізноманітнішими можливостями, аби робити його цікавим, яскравим, насиченим. Але, хоч як не дивно, люди дуже легковажно можуть ставитися до усього, що несе їм кожен день життя.

  • Як ви гадаєте, що підкреслює цінність та повагу до того, що ми з вами, наприклад, навчаємося у сучасній та красивій школі, вчимося за яскравими та цікавими посібниками, ви маєте дуже хороше приладдя для уроків… Як ми можемо показувати оточуючим і Богу, що вдячні за все це, цінуємо це і поважаємо?

(з допомогою вчителя учні приходять до висновку – це бережливе та охайне ставлення)

Діти, ви знаєте, що ми можемо образити когось не лише словом, а й ділом.

А як ви гадаєте - ми можемо образити наші речі так, як і людину? (відповідають)

Якщо ми псуємо, наприклад, книгу або зошит, робимо безлад на парті, або ж не шануємо речі своїх друзів - тоді, на жаль, ці речі не зможуть нам довго служити, адже через таке неохайне відношення, вони не мають сил та бажання бути нам корисними, хоч і могли б.

  • Що ж робити, аби важливі речі не «ображалися»?

  • Як ви гадаєте, для чого Бог, коли дає життя людині, разом з іншими дарами дає й можливість бути охайним?

  • Чи підтримуєте ви думку, що коли ми, до прикладу, гарно та каліграфічно пишемо - ми поважаємо і себе, і інших? Поясніть.

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

Ознаки літа у неживій природі

Ознаки літа у неживій природі

657

Аватар профіля Габелко Наталія Володимирівна
Я досліджую світ
2 клас

19 грн

Мию руки протягом дня (3 - 4 роки)

Мию руки протягом дня (3 - 4 роки)

106

Аватар профіля Ігнатюк Ірина Олексіївна
Гурткова робота
змішані

33 грн

🌱 Ознаки живих організмів . Віруси

🌱 Ознаки живих організмів . Віруси

172

Аватар профіля Боброва Олена Володимирівна
Я досліджую світ
4 клас

25 грн

Санітарно-гігієнічні вимоги, правила безпечної праці та волого-теплових робіт

Санітарно-гігієнічні вимоги, правила безпечної праці та волого-теплових робіт

172

Аватар профіля Шмига Віолета Семенівна
Технології
змішані

25 грн

На які корисні копалини багата українська земля?

На які корисні копалини багата українська земля?

502

Аватар профіля Говорова Вікторія
Я досліджую світ
3 клас

20 грн

Планети сонячної системи

Планети сонячної системи

497

Аватар профіля Довгань Наталія Василівна
Я досліджую світ
4 клас

41 грн

Схожі уроки

Які рослини та тварини мешкають в Африці

Які рослини та тварини мешкають в Африці

3839

Аватар профіля Сухорукова Валентина Михайлівна
Я досліджую світ
4 клас

Як тварини пристосовуються до довкілля ?

Як тварини пристосовуються до довкілля ?

1397

Аватар профіля Беца Наталія Іванівна
Я досліджую світ
3 клас

03.02.2022. Тема : Робота з природнім матеріалом.

03.02.2022. Тема : Робота з природнім матеріалом.

456

Аватар профіля Рошкович Андріяна Анріївна
Я досліджую світ
3 клас

03.02.2022. Тема : Як розмножуються рослини?

03.02.2022. Тема : Як розмножуються рослини?

455

Аватар профіля Рошкович Андріяна Анріївна
Я досліджую світ
3 клас

Догляд за кімнатними рослинами

Догляд за кімнатними рослинами

549

Аватар профіля Шандра Алла
Я досліджую світ
4 клас

Дерева, кущі, трав'янисті рослини. Листяні і хвойні рослини

Дерева, кущі, трав'янисті рослини. Листяні і хвойні рослини

1270

Аватар профіля Василенко Анастасія Василівна
Я досліджую світ
1 клас