Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Інтеграція знань, практики та інноваційних технологій у професійному розвитку педагогів закладів освіти
»
Взяти участь Всі події
Урок:

Перська держава

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Метою уроку є ознайомлення учнів з історією створення Перської держави; потрібно дати уявлення учням про розвиток Перської держави в період царювання Дарія І та розкрити причини загибелі імперії; сприяти виникненню інтересу до історії; удосконалити навички роботи з підручником, історичною картою.

Вміст уроку:
1

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

Мета: - ознайомити учнів із природою і населенням Іранського нагір'я, історією створення Перської держави;

- дати уявлення про розвиток Перської держави в період царювання Дарія І;

- розкрити причини загибелі Перської держави;

- сприяти виникненню інтересу до історії перської держави;

- закріпити знання понять: реформа, загарбницькі війни, ознайомити з значенням слова " сатрапія".

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник, атлас, карта

Очікувані результати: - учні зможуть скласти уявлення про виникнення, період розквіту й занепад Перської держави; удосконалити навички роботи з підручником, історичною картою; розвинути вміння порівняти однотипні явища в історії різних країн.

Компетентності

Ключові: спілкування державною (і рідною в разі відмінності) мовами (творити українською мовою (усно і письмово) тексти історичного та соціального змісту); інформаційно-цифрова компетентність (використовувати цифрові технології для пошуку потрібної історичної та соціальної інформації, її нагромадження, перевірки і впорядкування); обізнаність та самовираження у сфері культури (виявляти вплив культури на особу й розвиток цивілізації).

Предметні: хронологічна (співвідносити історичні події, явища з періодами, орієнтуватися в науковій періодизації історії); інформаційна (виявляти різні точки зору, визнавати і сприймати таку різноманітність); просторова (розглянути на карті зміну території держави і перетворення її в імперію); логічна (уміння учнів визначати та застосовувати теоретичні поняття, положення, концепції для аналізу й пояснення історичних фактів, явищ, процесів); аксіологічна (уміння формувати оцінки історичних подій та порівнювати із сучасністю).

Хід уроку

I.         Організація класу

II.        Оголошення теми, плану, завдань.

  1. Природа і населення Іранського нагір'я.

  2. Виникнення Перської держави.

  3. Дарій І. Реформи.

  4. Завоювання персів.

  5. Загибель Перської держави.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Природа і населення Іранського нагір'я.

Самостійна робота: - прочитати п.1 §21 і з'ясувати, як впливали природні фактори на розвиток землеробства

Бесіда:

  1. Як населення Іранського нагір'я долало несприятливі явища природи?

  2. У яких країнах ви спостерігали подібні процеси?

  3. До появи якої організації привела необхідність праці великої кількості людей?

2. Виникнення Перської держави

Бесіда:

  1. Який характер мали війни, що їх проводив Кір II?

  2. Чи можемо ми назвати Перську державу імперією?

Хвилинка відпочинку

Діти відпочивають з закритими очима, а вчитель зачитує визначення терміну "деспотія".

3. Дарій І і його реформи.

4. Завоювання персів.

Демонстрація відеопрезентації

Завершивши проведення реформ, Дарій І взявся за розширення своєї держави.

  1. Завоював пн.-зх.. частину Індії і міста південного беоега Чорного моря.

  2. Здійснив похід на територію сучасної України, в Пн. Причорномор'я. Пригадайте, чим закінчився цей похід? ( 5 кл., тема "Скіфи").

  3. У першій половині V ст. до н.е. проходили греко-перські війни, що закінчилися поразкою Персії.

  4. Дарій помер, не здійснивши своїх планів підкорити греків. Перський трон перейшов до його сина - Ксеркса.

  5. Після смерті Дарія Перська держава почала занепадати.

С/р: - Спробуйте спрогнозувати причини занепаду Перської держави.

5. Причини занепаду і загибелі держави Ахеменідів.

  1. Величезна територія,  різномовні народи  були  об'єднані силою і постійно прагнули визволитися.

  2. Пограбування населення підкорених країн призводило до війн і повстань проти гнобителів.

  3. Кожна сатрапія була самостійною політичною одиницею зі своїм правителем, військом, господарством, системою правління. Сатрапи з V ст. до н.е. часто не виконували укази царів.

  4. Держава несла великі витрати на завоювання і подавления повстань, в той час як сусідні держави ставали все сильнішими.

  5. Більша частина армії, яку набирали з числа жителів підкорених народів, була ненадійною.

V. Закріплення нових знань.

  1. Які держави, подібно до Персії, перестали існувати в досліджуваний період.

  2. Порівняйте причини загибелі цих держав. Чим схожі вони?

VI. Підсумки уроку.

- У VI ст. до н.е. у роки правління Кіра ІІ Перська держава позбулася Мідійського панування.

- У роки Дарія І (522-486 р. до н.е.) Перська держава досягла розквіту. Проведені ним реформи дозволили зміцнити державу, збільшити армію і розширити територію країни.

- Причинами занепаду і загибелі Перської держави стали постійні змови серед вельмож і перевороти, повстання підкорених народів, поява більш сильного супротивника - Александра Македонського.

VII.   Домашнє завдання. Опрацювати матеріал підручника, виконати завдання на контурній карті, скласти кросворд з ключовим словом.

Рефлексія від 5 учнів

Сподобався:

0

Так: 5

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 5

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 5

Так: 0

Рекомендуємо

Перська держава. Варни і касти в Індії. Ранги в Китайському суспільстві

Перська держава. Варни і касти в Індії. Ранги в Китайському суспільстві

795

Аватар профіля Рудь Тетяна Вячеславівна
Всесвітня історія. Історія України (інтегрований курс)
6 клас

40 грн

Варварські держави в Європі

Варварські держави в Європі

149

Аватар профіля Савченко Тетяна Сергіївна
Всесвітня історія
7 клас

19 грн

Західноєвропейські держави за Ранньомодерної доби

Західноєвропейські держави  за Ранньомодерної доби

187

Аватар профіля Штагер Тетяна Миколаївна
Всесвітня історія
8 клас

100 грн

Узагальнення «Держави Азії та Латинської Америки»

Узагальнення «Держави Азії та Латинської Америки»

80

Аватар профіля Кобернік Людмила Василівна
Всесвітня історія
10 клас

35 грн

Типологія держав

Типологія держав

1377

Аватар профіля Бадак Максим Станіславович
Теорія держави і права
9—12 клас, I—VI курси, дорослі та змішані

40 грн

Походження держави

Походження держави

515

Аватар профіля Бадак Максим Станіславович
Правознавство
9—12 клас, I—VI курси, дорослі та змішані

40 грн

Схожі уроки

ПЕРША СВІТОВА: ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ В УМОВАХ ФРОНТУ Й ТИЛУ

ПЕРША СВІТОВА: ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ В УМОВАХ ФРОНТУ Й ТИЛУ

2822

Аватар профіля Буланов Юрій Іванович
Всесвітня історія
10 клас

Практична робота: Кімерійці та скіфи на території України

Практична робота: Кімерійці та скіфи на території України

1130

Аватар профіля Захожа Світлана Анатоліївна
Всесвітня історія
6 клас

ЯПОНІЯ, КИТАЙ ТА ІНДІЯ В МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД

ЯПОНІЯ, КИТАЙ ТА ІНДІЯ В МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД

1301

Аватар профіля Буланов Юрій Іванович
Всесвітня історія
10 клас

Персько-грецькі війни

Персько-грецькі війни

427

Аватар профіля Чуприна Марія Прохорівна
Всесвітня історія
6 клас

Початок Першої світової війни. Головні події у воюючих країнах.

Початок  Першої  світової  війни.  Головні  події  у  воюючих  країнах.

1227

Аватар профіля Коляско Ігор
Всесвітня історія
10 клас

Практична робота: Повсякденне життя та культура в міжвоєнний період

Практична робота: Повсякденне життя та культура в міжвоєнний період

50

Аватар профіля Штагер Тетяна Миколаївна
Всесвітня історія
10 клас