Конструктор уроків
Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.
Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.
№1:
Теоретичний блок
12 ПРАВИЛ НАПИСАННЯ ДИКТАНТУ
ПЛИННИЙ РЯДОК
Не літай в хмарах, коли вчитель перший раз читає диктант. Про те, що робитимеш на вихідних, встигнеш подумати після диктанту. Краще уявляй плинний рядок! Візуалізуй, ніби твоя рука вже пише текст, який чує вухо.
ДОЗВОЛЬТЕ УТОЧНИТИ
У диктанті є незрозумілі слова? Не соромся і запитай у вчителя про значення слова. Не хочеш видаватися перед усім класом недалеким? Тю! Та всі будуть лише вдячні тому сміливцю, який підніме руку і вивідає підказку у вчителя. Будь сміливим! Бо раптом це слово географічна назва, яку треба писати з великої літери? СМІЛИВЦЮ ВСІ ВДЯЧНІ
5=1
Поважай того, хто хоче поставити тобі 12 балів. Допоможи вчителю розібрати твій почерк. Пам'ятай: закреслень =
помилка. Пиши старанно та красиво!
МОВА ЯК МУЗИКА
Якщо ти меломан
, то звертай увагу на паузи: під час першого прочитання вчителем тексту встигни помітити короткі (коми) та довгі (тире) паузи. Фіксуй це одразу!
ДАЙ ШАНС
Не пиши тоді, коли вчитель починає читати речення. Дослухай речення до кінця. Тільки так ти почуєш усі потрібні паузи! Дай шанс вчителю підказати тобі, де треба ставити коми та тире.
ПО СКЛАДАХ
Коли пишеш речення, то диктуй собі слова подумки по склаааа-дааааах. Уяви, що поруч із тобою на ДПА мама, яка нашіптує текст на вушко.
ПРАВИЛА ПЕРЕНОСУ
Якщо не знаєш правил переносу, то краще не перенось слів узагалі. Це дасть змогу уникнути легковажних помилок.
БУДЬ ПЕРШОЮ / ПЕРШИМ
Після того як ти напишеш речення, то не позіхай, не потягуйся, а ще більше сконцентруйся і перевір свою писанину. Бо якщо не ти, то це точно зробить вчитель. Тому краще поміть помилку першим.
ТАЙМ_АУТ
Якщо після такої ретельної перевірки, ти мучаєшся здогадами, як написати слово (з великої чи з малої літери?), який треба ставити розділовий знак (двокрапку чи тире?), то не гальмуй – просто олівцем постав позначку на полі.
Після слів вчителя “Діти, у вас є 2 хвилини на самоперевірку - і здавайте диктант!” настане він – той момент, коли можна повернутися до «вказівного знака» на полі і подумати
.
ВСЕ У ТВОЇХ РУКАХ
Все. Диктант написано. Якщо ти думаєш, що можна розслабитися, – помиляєшся. Тепер лиш настав той відповідальний момент, який принесе омріяну 12! Самоконтроль і самоперевірка!
БЕРЕЖИ 12
Перед тим як здавати роботу, перевір, чи правильно підписано твоє ім’я та прізвище.
ДВІ РУЧКИ
Візьми із собою запасну ручку. А краще – дві!
№2:
Теоретичний блок
№3:
Теоретичний блок
№4:
Завантаження файлу
Рефлексія від 5 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: