Урок:

Молодіжні соціальні проєкти

Вміст уроку:
1
2

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

              Молодіжні соціальні проекти.

Мета: пояснити учням місце і роль соціальних проектів; вимоги стандартів, що висуваються до змісту соціальних проектів та їх управлінню; типову структуру соціального проекту; володіти загальної методикою розробки соціального проекту; навичками формування команди соціального проекту.

Тип заняття: комбіноване

Хід заняття

1.Організаційні моменти.

2. Актуалізація опорних знань.

3. Вивчення нового матеріалу.

План заняття

  1. Визначення, класифікація та ознаки  соціальних проектів

  2. Типологія соціальних проектів

  3. Структура соціальних проектів

  Нині в суспільстві існує багато різних проблем, які зокрема стосуються молоді та потребують вирішення. Для їх подолання важливо не чекати, що хтось вирішить питання, а проявити небайдужість й активність і долучитися самому. На вирішення різного роду проблем спрямовані соціальні проекти — спільні дії громадян з розв’язання проблем їх власного життя. Мета молодіжного соціального проекту спрямована на те, щоб допомогти навчитися розв’язувати місцеві проблеми, набути досвіду громадянської дії.

Для реалізації молодіжного соціального проекту потрібно:

-Створення команди однодумців.

-Налагодження комунікації для обміну думками та координації спільної діяльності.

-Визначення проблеми, яка потребує вирішення.

-Дослідження проблеми, збір інформації.

-Визначення оптимальних шляхів розв’язання обраної проблеми, розподіл ролей і закріплення відповідальних.

-Складання покрокового плану діяльності.

-Командна реалізація плану.

-Презентація результатів проекту.

-Підбиття підсумків, оцінка роботи та результатів.

Реалізація молодіжних соціальних проектів та активна діяльність місцевих молодіжних організацій дозволяє посилити громадський контроль за дотриманням прав молоді; підвищити активність молодих громадян у вирішенні соціальних, економічних, професійних, матеріальних та інших проблем тощо. Завдяки активній громадській діяльності місцевих молодіжних організацій, молоді громадяни мають можливість самостійно вирішувати власні проблеми. Об’єднуючись задля задоволення спільних інтересів, молодіжні організації сприяють розвитку громадянського суспільства.

Отже Соціальний проект – це опис конкретної ситуації, котра може бути поліпшена засобами реалізації певної системи методів та послідовних кроків їх використання, це  певна модель та методи розв’язання якоїсь соціальної проблеми, соціальне нововведення, метою якого є створення, модернізація або підтримання в середовищі матеріальної чи духовної цінності.

Соціальний  проект  містить в собі цілі, які покликані поліпшити ту або іншу сферу життєдіяльності людини, соціальні системи (освітня, медична, трудова, культурна). Соціальні проекти привертають увагу державної влади, жителів країни на гострі проблеми що виникли в суспільстві і необхідності їх вирішувати.

Вплив проєкту на людей має бути позитивним за своїм соціальним значенням.

Ознаки проекту: зміна ситуації, вирішення проблеми, поява чогось нового;

Встановлені  терміни початку і завершення, певні ресурси; вимірюваний продукт або результат.

Класифікація соціальних проектів:

освітні (лекторії, розробка методів, посібників, розвиваючих ігор, дидактичних матеріалів);

науково-технічні (розробки технологій в сфері, яку зачіпає соціальний проект);

благодійні (підтримка незаможних верств населення, тварин);

захисно-правові (розробка заходів для людей, що опинилися в складних життєвих ситуаціях, захист тварин);

культурні (підтримка традицій, зникаючих видів мистецтва);

виховні (гармонійний розвиток особистості).

   2. Типологія проектів.

  1. За характером запланованих змін - інноваційні та підтримуючі

  Інноваційні проекти - система взаємообумовлених та взаємопов’язаних заходів, спрямованих на досягнення інноваційних результатів, які мають соціально-культурне, народногосподарське, політичне значення

  Підтримуючі проекти, їх ще називають реанімаційними або реставраційними, спрямовані на зміцнення, збереження чи підтримку окремих культурних пам’яток, традицій, вирішення екологічних проблем тощо.

  2.За особливостями фінансування - інвестиційні, спонсорські, бюджетні, благодійні та змішані проекти.

  3.За  масштабом  реалізації - монопроекти, мультипроекти, мегапроекти, мікропроекти. Оцінка масштабності проекту здійснюється на основі таких показників: кількість осіб (організацій), які можуть скористатися послугами чи результами проекту; кількість фахівців, яких необхідно долучити до участі в проекті; сукупні фінансові витрати на реалізацію проекту; тривалість та територіальне охоплення проектними заходами. Монопроекти не передбачають охоплення великої кількості людей, нескладні в аспекті організаційного менеджменту, здебільшого реалізуються на території одного чи кількох населених пунктів та не потребують значного фінансування. Мікропроекти найчастіше є формою прояву ініціативи окремої особи чи групи людей. Він реалізується переважно для обмеженої кількості осіб, може не вимагати зовнішнього фінансування, спеціального обладнання, реалізовуватися за рахунок наявних ресурсів. В їх основі – взаємостосунки людей, які хочуть реалізувати свою ініціативу. 

  4.За  терміном реалізації – проекти поділяють на короткотривалі (1-2 роки реалізації), середньотривалі ( 3-5 років), довготривалі (більше 5 років).

   5.  За джерелами  фінансування - інвестиційні, бюджетні, донорські, благодійні та змішані проекти.

  6.  За територіальною ознакою - національні, міжрегіональні, регіональні та місцеві проекти. Переважно національні та міжрегіональні проекти фінансуються за рахунок державних коштів, а регіональні та місцеві за рахунок коштів донорських організацій, спонсорів та коштів місцевого бюджету. 

 7. За  ступенем  складності - прості, складні та дуже складні проекти. Міра складності проекту обумовлюється його метою та завданнями, масштабністю і тривалістю, кількістю та різновидами проектних заходів тощо. 

 8. За характером і сферою діяльності -економічні, дослідницькі, екологічні, культурологічні, політичні, соціальні проекти.

Стандартними  форми проекту  є:

- опис проблеми, на вирішення якої спрямовано проект;

- мета та завдання проекту;

- бенефіціарії ( цільові групи) проекту;

- опис видів діяльності, які будуть виконані в межах проекту;

- терміни та місце реалізації проекту;

- прогнозовані результати;

- ресурсне забезпечення проекту;

- кошторис   витрат

  • «Твоя країна» Про цей всеукраїнський молодіжний рух вже давно знають в усіх куточках України. Проект – унікальна можливість як об’їздити усю країну, так і стати представником свого міста та показати його мандрівникам. Кожен охочий може стати організатором екскурсії своїм краєм або ж учасником візиту до іншого міста. А головна мета проекту – знайомити молодих українців зі своєю країною та формувати між ними міцні зв’язки. Хочеш долучитися до руху? Просто заповни анкету на сайті проекту та чекай на відповідь!

2

  1. Домашнє завдання.

    Опрацювати поданий матеріал основні визначення записати в зошит

Рефлексія від 23 учнів

Сподобався:

0

Так: 22

Ні: 1

Зрозумілий:

0

Так: 23

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 23

Так: 0

Рекомендуємо

Заняття №16. Складові соціального зв’язку: соціальний контакт, соціальна дія, соціальна взаємодія, соціальні відносини – їх суть та єдність

Заняття №16. Складові соціального зв’язку:  соціальний контакт, соціальна дія, соціальна взаємодія, соціальні відносини – їх суть та єдність

620

Аватар профіля Скачок Юлія Володимирівна
Соціологія
7—9 клас

35 грн

Заняття 9. Поняття «соціальний інтелект», «соціальний статус», «соціальна роль»

Заняття 9. Поняття «соціальний інтелект», «соціальний статус», «соціальна роль»

321

Аватар профіля Скачок Юлія Володимирівна
Соціологія
7—9 клас

33 грн

Захист проєктів

Захист проєктів

208

Аватар профіля Андрієнко Мар`ян Андрійович
Інформатика
10 клас

25 грн

Захист проєктів

Захист проєктів

168

Аватар профіля Андрієнко Мар`ян Андрійович
Інформатика
11 клас

25 грн

Заняття №19. Особливості комунікації в дитячому, молодіжному колективі

Заняття №19. Особливості комунікації в дитячому, молодіжному колективі

194

Аватар профіля Скачок Юлія Володимирівна
Соціологія
6—9 клас

55 грн

Виконання навчальних проєктів

Виконання навчальних проєктів

627

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Інформатика
8 клас

25 грн

Схожі уроки

Права, свободи та законні інтереси людини як ціннісний вимір громадянського суспільства і правової держави

Права, свободи та законні інтереси людини як ціннісний вимір громадянського суспільства і правової держави

63

Аватар профіля Приходько Ольга Анатоліївна
Громадянська освіта
8 клас

Практичне заняття. Родинний бюджет

Практичне заняття. Родинний бюджет

177

Аватар профіля Маєвська Галина Петрівна
Громадянська освіта
10 клас

ПЗ 3. Свідомий громадянин або громадянка

ПЗ 3. Свідомий громадянин або громадянка

71

Аватар профіля Новіченко Оксана Михайлівна
Громадянська освіта
9 клас

Права, свободи та законні інтереси людини

Права, свободи та законні інтереси людини

76

Аватар профіля Темченко Світлана Василівна
Громадянська освіта
8 клас

Практичне заняття: Критичне сприйняття мас-медіа

Практичне заняття: Критичне сприйняття мас-медіа

97

Аватар профіля Половик Олена Іванівна
Громадянська освіта
10 клас

Самореалізація особистості

Самореалізація особистості

60

Аватар профіля Приходько Ольга Анатоліївна
Громадянська освіта
8 клас