Конструктор уроків
1
Урок – дослідження з інтегрованого курсу «Я досліджую світ» 4 клас
Тема: МОЛОДА ПЛАНЕТА
Мета:розширити знання учнів про планети земної групи; з’ясувати місце Землі серед інших планет; вчити називати планети Сонячної системи та вказувати їхнє місце розташування; розвивати логічне мислення; збагачувати словниковий запас; вміння спостерігати, порівнювати , аналізувати, робити висновки; виховувати бережне ставлення до природи, почуття любові до природи, пізнавальний інтерес. Ознайомити учнів з теорією утворення нашої планети. Пригадати внутрішню будову Землі.
Навчальні цілі : учень/учениця: має уявлення про давні моделі Всесвіту та сучасні уявлення про нього; називає склад Сонячної системи, характеризує умови на планетах Сонячної системи; застосовує знання для задоволення пізнавального інтересу про Землю та характеризує її.
Очікувані результати навчання:Наприкінці заняття учні розповідають, з яких шарів складається Земля; описують, як утворилась планета Земля. Прогнозує результат спостереження , досліду. Робить висновки із спостережень та досліджень. Разом та самостійно проводить дослідження за природним об’єктом та явищем, описує його .
Обладнання: Класна дошка і кольорова крейда або фліпчарт і фломастери. Комп’ютер, доступ до інтернету, ілюстрації, м’ячик, аркуші для письмового опитування, роздатковий матеріал, відео ролик.
Що підготувати заздалегідь : Під час уроку учням дозволяється використовувати власні смартфони, але важливо, щоб вони завчасно завантажили відповідні додатки, а вчитель підготував роздруковані "маркери" - спеціальні зображення для практичної роботи. Роздрукувати Додатки 1-6. Різнокольорові олівці чи фломастери, ножиці для кожного учня. Роздрукувати бланк «Кінокритика» (тиждень «Як досягти успіху», урок «Як ставити досяжні цілі», Додаток 1). Мобільний додаток із технологією доповненої реальності 3D модель Сонячної системи та 3D моделі усіх планет Сонячної системи AR Solar System,SPACE+4D,ASTAR+4D. Тип уроку: урок дослідження «Молодої планети Землі» за AR технологією доповненої реальності .
Перебіг уроку
І.Організація учнів до уроку.
1.Привітання.
Добрий день! Посміхніться один одному подумки, побажайте успіхів на цілий день.Для того , щоб впоратися на уроці з завданнями,будьте старанними і уважними.Ви повинні: Не просто слухати,а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати,а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
2.Робота в групах.
Сьогодні об'єктом нашого дослідження буде планета сонячної системи.Яка саме ви дізнаєтесь, дослідивши закономірність між групами планет.
Роздайте кожному ребус (Додаток1) та попросіть учнів з однаковими зоображеннями об’єднатися у пари або трійки, щоб разом їх вирішити. Після цього запитайте, що об’єднує всі ці слова, та як вони можуть бути пов’язані з темою сьогоднішнього уроку.
Знайомство у групах. Роздайте міні-групам картки відповідно до розгадки ребуса (Додаток 1) та попросіть групи почергово розказати, який факт з їх картки був найбільш захопливим на попередньому уроці.
II. Перевірка домашнього завдання.
Зворотний зв’язок із минулим навчальним тижнем.
Запитайте дітей: «Про що ми говорили на наших уроках протягом минулого тижня?».
Вислухайте їхні відповіді, підсумуйте сказане: «Минулого тижня ми з вами досліджували Сонячну систему, говорили про планети Сонячної системи ».
«Парад планет».
Відгадайте назву планети та прикріпіть на дошці відповідно до розташування у Сонячній системі за допомогою мобільного додатоку із технологією доповненої реальності 3D модель Сонячної системи та 3D моделі усіх планет AR Solar System (перейти за посиланням) та дослідіть розташування планет Сонячної системи.

.
Найближча до Сонця планета. (Меркурій)
Розмір цієї планети дорівнює розміру Землі. (Венера)
Планета на якій існує життя.(Земля)
Учені вважають, що на цій планеті є життя. (Марс)
Найбільша планета Сонячної системи.. (Юпітер)
Вякої планети 62 супутники. (Сатурн)
Ця планета обертається навколо Сонця лежачи на боці. (Уран)
Бірюзово-синя газова куля. (Нептун)
Газові кулі, що світяться, подібні до Сонця. (Зірки)
Що таке атмосфера? (повітряна оболонка Землі)
Що ви можете сказати про перші 4 планети?
Чотири планети, включаючи Землю, називають кам’яними планетами, або планетами земної групи.
- Назвіть ці планети? ( Меркурій, Венера, Земля, Марс).
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
Оголосіть тему тижня та уроку:
«На цьому тижні ми дослідимо і дізнаємося, як утворювалась наша планета. Обговоримо класифікації материків та Світовий океан.»
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Кінезіологічні вправа «Бачу,чую, відчуваю,розумію»(емоційна релаксація).
1.Робота за підручником (с. 70)
Запропонуйте учням розглянути с. 70 в підручнику, щоб дізнатися, чим вони будуть займатися цього тижня.
Запитайте в учнів, про що їм хотілось би дізнатися якнайшвидше.
Скажіть, що сьогодні ви будете дізнаватися, як, на думку вчених, утворювалась наша планета.
Слово вчителя: «За однією з наукових теорій, наша планета пройшла довгий шлях, щоб стати такою, як ми її знаємо — від маленької пилинки до цілої планети».
Запропонуйте учням прочитати текст і розглянути зображення в підручнику на с. 71, щоб дізнатися, як утворювалась планета та з’явились оболонки Землі. 2.Запитання для обговорення:
Які етапи розвитку планети зображено на малюнках у підручнику?
1 - бомбардування планети астероїдами, кометами (Слайд 1)
2 - виверження вулканів(Слайд 2)
3 - випадання опадів, утворення океану (Слайд 3)
Що таке атмосфера? (повітряна оболонка Землі) (Слайд 4)
Як називається водна оболонка Землі? (гіросфера) (Слайд 5)
Що входить до складу літосфери?
(земна кора і верхня частина мантії).(Слайд 6)
Що таке біосфера? («жива» оболонка, екосистема планети) .(Слайд 7)
Запитайте учнів, чи є на Землі кратери. Внаслідок чого вони утворились (внаслідок виверження вулканів, падіння метеоритів).
Як називається водна оболонка Землі? (гіросфера)
Що входить до складу літосфери? (земна кора і верхня частина мантії)
Що таке біосфера? («жива» оболонка, екосистема планети)
VI. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Робота з інтерактивним зошитом

1. Роздайте учням (Додаток 2) запропонуйте вирізати заголовок «Шари Землі», вклеїти його в інтерактивний зошит і розфарбувати. Далі їм потрібно вирізати і вклеїти рисунок розрізу планети, підписати шари, написати їх товщину і розфарбувати (користуючись підказкою на с. 70 підручника).
За допомогою мобільного додатоку ASTAR+4D (та маркера) із технологією доповненої реальності досліди будову Землі.
Запропонуйте учням пригадати внутрішню будову Землі і назвати, що знаходиться в її центрі (ядро).
Попросіть учнів виконати завдання на с. 71 підручника, дати відповіді на запитання і порівняти шари Землі.
Учні читають в підручнику про задану планету і запам’ятовують факти, які ще не були названі. Запропонуйте учням пригадати внутрішню будову Землі і назвати, що знають.
Запитайте в учнів, про що їм хотілось би дізнатися якнайшвидше. Скажіть, що знаходиться в її центрі (ядро).
2. Попросіть дітей заповнити наступну сторінку інтерактивного зошита, визначивши елементи, які належать до кожної оболонки Землі. Для цього роздайте учням таблиці і картки з(Додатка 3,4), ножиці і клей.
Руханка (м’язова та емоційна релаксація) .Вправа для очей.
VII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
Домашнє завдання: подивитись відео про тектонічні плити (урок«Утворення континентів»)( Додаток 5)
заповнити бланк «Кінокритика» (тиждень «Як досягти успіху», урок «Як ставити досяжні цілі»,
(Додаток 6);
2 . Вправа «Мікрофон». Запропонуйте учням по черзі сказати те, що було найцікавішим, найбільш здивувало на уроці, продовживши фразу «Мене здивувало..»

маркер1
Додаток1




Додаток 1 (продовження)

Додаток 2
ШАРИ ЗЕМЛІ

Додаток 3
Оболонки землі
АТМОСФЕРА ГІДРОСФЕРА
ЛІТОСФЕРА БІОСФЕРА
Оболонки землі
Оболонки землі
АТМОСФЕРА ГІДРОСФЕРА
ЛІТОСФЕРА БІОСФЕРА
АТМОСФОболонки землі
АТМОСФЕРА ГІДРОСФЕРА
ЛІТОСФЕРА БІОСФЕРА
ЕРА ГІДРОСФЕРА
ЛІТОСФЕРА БІОСФЕРА
Додаток 4

Додаток 5
Додаток 6



Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0
Значення моральних цінностей для профілактики ІПСШ. Соціально- психологічні та медичні послуги держави для молоді
Альманах «З-над хмар і з долин», угруповання «Молода муза». Життєвий і творчий шлях Лесі Українки. Драматична спадщина
Ф.Стендаль «Червоне і чорне». Конфлікт молодої людини та суспільства в романі «Червоне і чорне». Образ Жульєна Сореля. Зображення соціального середовища у творі. Символіка роману.