Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Нейротренажери для мозку - цікавинки на літо для дітей
»
Взяти участь Всі події
Урок:

Літосферні плити

22.11.2022
0 0
6 Клас

4

82

180

0

0

0

Відправити запит автору на отримання доступу до цього уроку
Автор опублікував урок у Бібліотеці уроків з обмеженим доступом. Це означає, що для повного доступу до уроку (перегляд усіх завдань та використання) Вам необхідно отримати дозвіл від автора.
Опис уроку (учням цей опис не показується):

Літосферні плити

Мета:

Навчальна: називають складові літосфери, структурні елементи літосферних плит, пояснює механізми руху літосферних плит, виникнення землетрусів, вулканів, формування рельєфу, ознайомитись з теорією руху літосферних плит;

Розвиваюча: вміння визначати тектонічні структури за допомогою тектонічної карти, встановлювати зв’язки між тектонічною будовою та рельєфом, впливом сил Землі на формування рельєфу, вміння визначати рівень безпеки проживання в районах з різною інтенсивністю проявів сил Землі;

Виховна: виховувати інтерес до вивчення проявів сил Землі та їх вплив на життя та діяльність людей

Розвиток компетентностей:

Природнича, інформаційно-комунікаційна компетентність, уміння вчитися, спілкуватися державною мовою

Очікуванні результати: характеризують будову літосфери та земної кори, називають літосферні плити та їх види рухів, встановлюють зв’язок між тектонічною будовою та рельєфом

Перебіг уроку

І. ОРІЄНТАЦІЯ, МОТИВАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ

Метод «Дивуй»: Вивчаючи тему сьогоднішнього уроку ми повинні знайти інформацію та дати відповідь на запитання уроку: «Як та чому ці явища стали можливі. Руїни древніх поселень, пам'ятки зниклих цивілізацій і надбання минулих століть завжди були об'єктом досліджень археологів. Коли на суші не вдається виявити щось цікаве, їм доводиться занурюватися під воду. Дуже часто такі експедиції закінчуються дійсно унікальними відкриттями.

Олександрія, Єгипет. В результаті потужного землетрусу в 335 році н.е. велика частина давньої Олександрії пішла під воду. У числі зниклих реліквій виявився і величний палац Клеопатри. Лише в 1998 році археологи змогли «відкопати» затонулі руїни, в тому числі і обитель легендарної цариці. Серед знахідок виявилося ще 140 унікальних артефактів. При цьому дослідження Олександрії тривають і сьогодні. А самі археологи подумують про створення музею давньої цивілізації під водою.

Павлопетрі, Греція. Це найперше місто під водою, яке вдалося відкрити археологам. Це дивно, але майже всі будови залишилися в первозданному вигляді. Місцезнаходження Павлопетрі навіть нанесли на карту в 2009 році. Площа затопленого міста склала цілих 30 000 кв.м. Є припущення, що затопленим він став в результаті сильного землетрусу в 1000 році до н.е.

Атліт-Ям, Ізраїль. Ця історична пам'ятка вважається однією з найбільших і найстаріших в історії підводної археології. Імовірно місто існувало 7000 років до н.е. Вперше Атліт-Ям було відкрите в 1984 році. Дослідників вразило, наскільки добре збереглися руїни міста. Серед них можна навіть було знайти скелети людей. Як і чому цивілізація пішла під воду невідомо. Є теорія, що це сталося в результаті цунамі або підвищеного рівня океану через значне танення льодовиків.

Порт-Ройал, Ямайка. Це місце було головним притулком піратів і контрабандистів, поки воно не пішло під воду в 1692 році. В результаті підводних робіт археологи знайшли цінні документи, історичні будівлі і навіть консерви. Сьогодні готуються проекти по перетворенню Порта-Ройал в туристичну Мекку.

Байї, Італія. У період розквіту Римської імперії це місце облюбували аристократи. Але в 8 столітті н.е. місто знищили мусульманські загарбники, і вже до 14 століття воно стало дикою пусткою. В результаті вулканічної активності Байї повністю занурився під воду, проте він не втратив своєї історичної значущості для археологів.

0201l7ct-ddea-145x145.png

Мотивація: щоб дати повну наукову відповідь як відбуваються процеси, що призводять до даних явищ ми з вами поринемо у вивчення нашої теми уроку.

ІІ. ЦІЛЕПОКЛАДАННЯ

1. Повідомлення теми, мети, завдань уроку

Тема уроку: Літосфера. Рельєф.

2. Визначення очікуваних результатів

Результат уроку: характеризують будову літосфери та земної кори, називають літосферні плити та їх види рухів, встановлюють зв’язок між тектонічною будовою та рельєфом та вплив на діяльність людства

3. Мотивація навчальної діяльності (необхідність знання матеріалу)

Мотивація: крім того, що ми з вами з’ясуємо як процеси, що відбуваються в літосфері впливають на людство ми підготуємось до проходження ЗНО, самостійної роботи.

ІІІ. ЦІЛЕРЕАЛІЗАЦІЯ

1. Актуалізація й корекція опорних знань

Актуалізація: метод «Дерево рішень». На дошці викладач малює дерево, де стовбур–основне поняття уроку (зміна земної поверхні), гілки ключові поняття, а листочки- характерні ознаки даних понять.

2. Пояснення нового матеріалу та первинне усвідомлення та осмислення вивченого (практичне застосування):

Зараз поринаємо в глибини нашої планети, щоб з’ясувати чому ж така мінлива зовнішність нашої планети.

Зд1. Робота з розумним плакатом. Учні за допомогою QR-кодів знаходять відповіді на запитання:

  1. Що таке літосфера?

  2. Внутрішня будова Землі.

  3. Будова літосфери.

  4. Що таке земна кора?

  5. Типи земної кори.

    Обговорення запитань

Зд2. Робота з тектонічною картою. Атлас 11 клас. На дошці два аркуші паперу: помаранчевий та малиновий. Учні знаходять пояснення їм. Робота з легендою карти та перевірочні завдання:

  1. Перерахуйте основні літосферні плити.

  2. Назвіть плити

  3. Перерахуйте, які існують області складчатості.

Зд.3. Продивіться відео про теорію руху літосферних плит та складіть до нього 2 «тонких» запитання та 1 «товсте» https://www.youtube.com/watch?v=v_nBUzRBTCc Учні ставлять до класу власні запитання.

Зд 4. Складання ментальної карти «Рухи літосферних плит. Наслідки для планети». Викладач на дошці малює, учні допомогають.

Зд. 5. Робота з джерелами географічних знань. Користуючись тектонічною та фізичною картою світу, України, підручником ст.50-53. Заповніть пусті місця в причинно-наслідкових ланцюжках.

1.Центр літосферної плити -?- рівнина –тектонічна западина-?-Причорноморська

2.-альпійська область складчатості- ?-високі, гострими вершинами –?

3.Межа сходження літосферних плит з різною земною корою-?-гори, вулкани, глибоководні жолоби-?

3. Узагальнення й систематизація знань, застосування їх у різних ситуаціях, наближених до життєвих

Самостійна робота, яка складається з завдань ЗНО:

1.Давні за віком гори, що утворилися в період герцинського горотворення (палеозойська ера), є високими й мають круті схили, тому що

Аскладені породами кайнозойського віку, які не руйнуються

Брозташовані в регіоні, де слабкий вплив зовнішніх сил Землі

Взмінені інтенсивною вулканічною діяльністю в архейську еру

Гзазнали підняття протягом наступних періодів горотворення

2.Більша частина території України є докембрійською платформою, що зумовило

Ависоку родючість ґрунтів

Бвеликі запаси прісної води

Впереважання рівнинних ландшафтів

Гпоширення ерозійних форм поверхні

3.Укажіть ознаку, за якою можна зробити припущення про опускання узбережжя Чорного моря.

Азміна напрямку морських течій

Бутворення заток-лиманів

Врозширення морських пляжів

Гзменшення об’єму річкового стоку

4.Який ландшафт належить до антропогенних?

Агранітний кар'єр

Бверхове болото

Врічкова долина

Гполонина

5.Чому на Африканському континенті переважає рівнинний рельєф?

Аскладкоутворення на материку завершилося в кайнозойську еру

Бматерик перетинає найбільша на суходолі система розломів

Вна материку поширені різні за походженням гірські породи

Гв основі материка лежить давня докембрійська платформа

6.Селище, розташоване на глинистих пагорбах, опинилося в центрі сильної тривалої зливи. Місцевій владі необхідно спрогнозувати наслідки стихійного лиха та поінформувати мешканців про рівень загрози й місце

Арозвитку карсту

Бутворення зсуву

Впросідання ґрунту

Гпоглиблення балки

Підсумок: складіть 2 логічних ланцюжка:-перший покажіть позитивний вплив процесів, що відбуваються в літосфері для людства;

-другий- негативний, руйнівний вплив.

4. Повідомлення домашнього завдання

Домашнє завдання: параграф 9-11, скласти 10 логічних ланцюжків взаємозв’язку тектоніки та рельєфу, дослідження.

IV. РЕФЛЕКСИВНО-ОЦІНЮЮЧИЙ ЕТАП

  1. Підведення підсумків уроку

Так чому можливе зникнення на планеті цілого міста під водою або появи нової частини суші? Метод «15 секунд»

  1. Рефлексія Цінування, оцінювання

Закінчи речення:

На уроці мені було цікаво робити…

Мені не сподобалось…

Було важко…

Я б додав до уроку…

Оцінювання за урок вказано в інструктивній картці розробленій до уроку.

Інструктивна картка до уроку «Літосфера. Рельєф»

Переглянувши відео та прослухавши інформацію від викладача визначте завдання нашого уроку та запишіть його.

-

-

Завдання1. Робота з розумним плакатом. Учні за допомогою QR-кодів знаходять відповіді на запитання: додаткові бали

  1. Що таке літосфера?

  2. Внутрішня будова Землі.

  3. Будова літосфери.

  4. Що таке земна кора?

  5. Типи земної кори.

Завдання 2. Робота з тектонічною картою. Атлас 11 клас. Робота з легендою карти та перевірочні завдання. Додаткові бали

  1. Перерахуйте основні літосферні плити.

  2. Назвіть плити

  3. Перерахуйте, які існують області складчатості.

Завдання 3. Передивіться відео про теорію руху літосферних плит та складіть до нього 2 «тонких» запитання та 1 «товсте» https://www.youtube.com/watch?v=v_nBUzRBTCc . 3 бали

Завдання 4. Складання ментальної карти «Рухи літосферних плит. Наслідки для планети». Викладач на дошці малює, учні допомогають. Додаткові бали.

Рухи літосферних плит

Завдання 5. Робота з джерелами географічних знань. Користуючись тектонічною та фізичною картою світу, України, підручником ст.50-53. Заповніть пусті місця в причинно-наслідкових ланцюжках.3 бали

  • Центр літосферної плити -?- рівнина –тектонічна западина-?-Причорноморська

  • ?-альпійська область складчатості- ?-високі, гострими вершинами –?

  • Межа сходження літосферних плит з різною земною корою-?-гори, вулкани, глибоководні жолоби-?

Завдання 6. Самостійна робота- 3 бали.

Підсумок: складіть 2 логічних ланцюжка: 2 бали

-перший покажіть позитивний вплив процесів, що відбуваються в літосфері для людства;

-другий- негативний, руйнівний вплив.

Закінчи речення:

На уроці мені було цікаво робити…

Мені не сподобалось…

Було важко…

Я б додав до уроку…

Вміст уроку:
1
2
3
4

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

Добрий день!

Класна робота

Тема уроку.Літосферні плити.

Перегляньте відео.Опрацюйте пар.19.,Мал.62 на стор.75 в зошит внесіть

Запишіть у зошит інформацію про Альфреда Вегенера.

Пройдіть тестування

2

3

4

Рефлексія від 57 учнів

Сподобався:

0

Так: 55

Ні: 2

Зрозумілий:

0

Так: 56

Ні: 1

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 49

Так: 8

Відправити запит автору на отримання доступу до цього уроку
Автор опублікував урок у Бібліотеці уроків з обмеженим доступом. Це означає, що для повного доступу до уроку (перегляд усіх завдань та використання) Вам необхідно отримати дозвіл від автора.
Рекомендуємо

Газова плита: будова, призначення, правила догляду та безпечного користування

Газова плита: будова, призначення, правила догляду та безпечного користування

156

Аватар профіля Шмига Віолета Семенівна
Технології
змішані

25 грн

Електрична плита, її будова, призначення, правила догляду та безпечного користування

Електрична  плита, її будова, призначення, правила догляду та безпечного користування

166

Аватар профіля Шмига Віолета Семенівна
Технології
змішані

25 грн

Австралія

Австралія

1270

Аватар профіля Моренко Лілія Володимирівна
Географія
7 клас

50 грн

ГР1 Проблеми, які можна розв’язати за допомогою комп’ютерного моделювання та симуляції

ГР1 Проблеми, які можна розв’язати за допомогою комп’ютерного моделювання та симуляції

509

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Інформатика
8 клас

35 грн

Зона мішаних та широколистяних лісів.

Зона мішаних та широколистяних лісів.

393

Аватар профіля Базаренко Микола Миколайович
Географія
8 клас

33 грн

Фрезерні роботи

Фрезерні роботи

221

Аватар профіля Костєєв Володимир Анатолійович
Технології
7—11 клас

50 грн

Схожі уроки

географічний простір

географічний простір

637

Аватар профіля Пащенко Андрій Володимирович
Географія
11 клас

Біосфера та система Землі

Біосфера та система Землі

557

Аватар профіля Санатарчук Наталія Леонтіївна
Географія
11 клас

Австралія

Австралія

504

Аватар профіля Бондарь Ольга Олегівна
Географія
10 клас

Практична робота: Порівняльна характеристика машинобудування США, Канади та Бразилії.

Практична робота: Порівняльна характеристика машинобудування США, Канади та Бразилії.

1191

Аватар профіля Чернишева Антоніна Вікторівна
Географія
10 клас

Контрольна робота за 2 семестр

Контрольна робота за 2 семестр

34

Аватар профіля Талпа Людмила Миколаївна
Географія
9 клас

Нерівномірність економічного розвитку субрегіонів Азії та особливості їх участі у міжнародному поділі праці. Звя"зки України з країнами Азії. Практична робота №3. Порівняння продовольчого кошика жителів країн Західної та Східної Азії.

Нерівномірність економічного розвитку субрегіонів Азії та особливості їх участі у міжнародному поділі праці. Звя"зки України з країнами Азії. Практична робота №3. Порівняння продовольчого кошика жителів країн Західної та Східної Азії.

755

Аватар профіля Кондратюк Валентина Миколаївна
Географія
10 клас