Урок:

КОНТРОЛЬНА РОБОТА З ТЕМИ «ТВОРЧІСТЬ В. ПІДПАЛОГО, В. ГОЛОБОРОДЬКА, В. СОСЮРИ».

Вміст уроку:
1

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

КОНТРОЛЬНА РОБОТА З ТЕМИ «ТВОРЧІСТЬ В. ПІДПАЛОГО, В. ГОЛОБОРОДЬКА, В. СОСЮРИ». ТЕСТУВАННЯ

Мета: за допомогою запропонованих завдань виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із вивченої теми, закріпити їх; розвивати увагу, пам'ять, уміння застосовувати здобуті знання під час виконання завдань; виховувати впевненість у своїх знаннях, бажання мати високі результати своєї праці.

Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

ІІІ. ПОЯСНЕННЯ ВЧИТЕЛЕМ СТРУКТУРИ ТЕМАТИЧНОЇ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

Контрольна робота містить три основних блоки: біографічний, ідейно-художній, творчий.

Біографічний блок містить вісім питання, які стосуються життєвого та творчого шляху В. Підпалого, В. Голобородька, В. Сосюри. Загальна кількість можливих балів — 4.

Ідейно-художній блок перевірить ваші знання щодо ідейно-художнього аналізу вивчених поезій. Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал. Максимально за цей блок питань можна отримати 4 бали.

У творчому блоці запропоновано теми для творчої роботи, яку оцінюють 4 балами.

IV. ЗАВДАННЯ ДЛЯ ТЕМАТИЧНОЇ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

І варіант

І. Біографічний блок

1. Хто із вивчених вами поетів народився на Донбасі?

А В. Сосюра, В. Голобородько.

Б В. Підпалий, В. Голобородько.

В В. Підпалий, В. Сосюра.

2. Хто здобував освіту в Київському університеті імені Т. Г. Шевченка?

А В. Підпалий, В. Голобородько.

Б В. Підпалий, В. Сосюра.

В В. Голобородько, В. Сосюра.

3. Хто у своїй творчій діяльності займався перекладом?

А В. Підпалий.

Б В. Голобородько.

В В. Сосюра.

4. Хто із митців писав новели та елегії?

А В. Сосюра.

Б В. Підпалий.

В В. Голобородько.

5. Хто за свою літературну діяльність був удостоєний Національної премії імені Тараса Шевченка?

А В. Сосюра.

Б В. Голобородько.

В В. Підпалий.

6. Хто був найяскравішим представником творчого напрямку «тихої лірики»?

А В. Голобородько.

Б В. Сосюра.

В В. Підпалий.

7. Про кого сказала поетеса Л. Костенко: «Замість нього залишились вірші, замість нього залишилось світло, яке ми зараз відчуваємо»?

А В. Сосюру.

Б В. Голобородька.

Г В. Підпалого.

8. Хто із названих письменників, не належить до поетів-шістдесятників?

А В. Стуст.

Б В. Голобородько.

Г С. Жадан.

ІІ. Ідейно-художній блок

1. Метафори: «гаї синіють», «щастя синіє у душі...», «осіяють роки», «синіє поле», «хмарки летять» використано у творі:

А «Васильки».

Б «Зимовий етюд».

В «Дощ».

Г «.Бачиш: між трав зелених.».

2. Установіть відповідність.

Назва твору

Віршований розмір

1 «Васильки»

А Хорей

2 «Любіть Україну»

Б Амфібрахій

3 «Зимовий пейзаж»

В Дактиль

4 «З дитинства: дощ»

Г Ямб

Д Верлібр

3. Образ вітру, печальних пелюстків, синьої тишини наявний у вірші:

А «Осінь» В. Сосюри;

Б «Зимовий етюд» В. Підпалого;

В «...Бачиш: між трав зелених.» В. Підпалого.

Г «Васильки» В. Сосюри.

4. Установіть відповідність.

1

2

3

4

Назва твору

«Наша мова» В. Голобородька

«Васильки» В. Сосюри

«Любіть Україну» В. Сосюри

«З дитинства: дощ» В. Голобородька

А

Б

В

Г

Д

Ідея твору

Утвердження любові до життя, рідного дому, батьків, рідного краю; радості життя в єднанні з природою

Возвеличення кохання — смисл життя кожної людини

Уславлення ролі мови, її значимості у житті нашого народу; гордості українців за свою мову

Возвеличення любові українців до рідного краю, заклик любити рідну

землю

Возвеличення материнської любові

ІІІ. Творчий блок

Напишіть твір на одну із запропонованих тем:

1· Над чим змушує замислитися поезія Василя Голобородька?

2· Загальнолюдський зміст поезій В. Сосюри.

3· Мальовничість та музикальність поезій В. Підпалого.

ІІ варіант

І. Біографічний блок

1. Хто за свою літературну діяльність був удостоєний премії імені Григорія Сковороди?

А В. Голобородько.

Б В. Сосюра.

В В. Підпалий.

2. За який вірш В. Сосюра зазнав найгостріших звинувачень у націоналізмі?

А «Любіть Україну».

Б «Васильки».

В «Осінь».

3. Хто належить до поетів-шістдесятників?

А В. Підпалий.

Б В. Голобородько.

В В. Сосюра.

4. Про творчість якого письменника в Україні майже не з’являлися матеріали, а лише за кордоном?

А В. Підпалого.

Б В. Сосюру.

В В. Голобородька.

5. Хто захоплювався українським фольклором та опублікував кілька розвідок?

А В. Сосюра.

Б В. Голобородько.

В В. Підпалий.

6. Звідки родом поет В. Підпалий?

А Полтавщина.

Б Донеччина.

В Черкащина.

7. Кому належать слова: «Одним із мотивів, які спонукали мене звернутися до верлібру, був намір писати так, щоб кожен вірш мав неповторний малюнок, неповторний ритм»?

А В. Голобородькові.

Б В. Сосюрі.

В В. Підпалому.

8. Кого за успішну першу збірку поезій відзначено літературною премією імені Василя Симоненка?

А В. Підпалого.

Б В. Голобородька.

В В. Сосюру.

ІІ. Ідейно-художній блок

1. Визначте римування поезії «Васильки» В. Сосюри:

А паралельне; Б кільцеве;

В перехресне; Г верлібр.

2. Установіть відповідність.

Уривок

Художній засіб

1

«Вечір, мов казка, над Україною, казка, як вечір, аж синьо в очах...»

А Метафора

Б Порівняння

2

«І синіє щастя у душі моїй»

В Анафора

3

«Любіть Україну!..»

Г Повтори

4

«Хто пасеться / хто набігається / хто

Д Риторичне звертання

нахитається»

3. Вільним називається вірш, у якому:

А вільний порядок слів;

Б неримовані рядки;

В багато засобів художньої виразності;

Г римовані рядки.

4. Установіть відповідність.

Назва поезії

Вид лірики

1 «Васильки»

А Патріотична

2 «Любіть Україну»

Б Інтимна

3 «Осінь»

В Філософська

Г Пейзажна

ІІІ. Творчий блок

Напишіть твір на одну із запропонованих тем:

1· Чим привабила мене поезія Василя Голобородька.

2· Цінність творчого доробку В. Підпалого.

3· Загальнолюдський зміст поезій В. Сосюри.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

Контрольна робота з теми "Цифрове мистецтво та творчість"

Контрольна робота з теми "Цифрове мистецтво та творчість"

110

Аватар профіля Андрієнко Мар`ян Андрійович
Інформатика
10—11 клас

25 грн

Контрольна робота №6. Письмовий твір на одну з тем за творчістю М.Вовчка та П.Куліша

Контрольна робота №6. Письмовий твір на одну з тем за творчістю М.Вовчка та П.Куліша

1516

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
9 клас

25 грн

Контрольна робота №5. Творчість Т. Шевченка (тестування)

Контрольна робота №5. Творчість Т. Шевченка (тестування)

353

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
9 клас

30 грн

Контрольна робота №2 за темою «Про минулі часи». Контрольний письмовий твір-роздум за творчістю І.Франка, Т.Шевченка

Контрольна робота №2 за темою «Про минулі часи». Контрольний письмовий твір-роздум за творчістю І.Франка, Т.Шевченка

694

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
7 клас

25 грн

Контрольна робота №4. Тестування Творчість поетів-романтиків, М.Гоголя

Контрольна робота №4. Тестування Творчість поетів-романтиків, М.Гоголя

296

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
9 клас

30 грн

Семестрова контрольна робота. Усна народна творчість та літературні казки

Семестрова контрольна робота. Усна народна творчість та літературні казки

359

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
5 клас

35 грн

Схожі уроки

Василь Стефаник. Життєвий та творчий шлях.

Василь Стефаник. Життєвий та творчий шлях.

653

Аватар профіля Білецька Оксана Вікторівна
Українська література
10 клас

Ліна Костенко. Творчий шлях. Громадянська позиція митця

Ліна Костенко. Творчий шлях. Громадянська позиція митця

755

Аватар профіля Ніколенко Марина Олександрівна
Українська література
11 клас

М.Коцюбинський. Повість "Дорогою ціною"

М.Коцюбинський. Повість "Дорогою ціною"

808

Аватар профіля Кот Оксана Анатоліївна
Українська література
8 клас

Григір Тютюнник "Климко". Доля дитини в часи воєнного лихоліття. Ідея самопожертви

Григір Тютюнник "Климко". Доля дитини в часи воєнного лихоліття. Ідея самопожертви

2243

Аватар профіля Бурбела Людмила Василівна
Українська література
7 клас

О. Кобилянська. «Valse melancolique»

О. Кобилянська. «Valse melancolique»

398

Аватар профіля Вусата Юлія Анатоліївна
Українська література
10 клас

М. Гоголь. Повість «Тарас Бульба». Внутрішній епічний розмах твору; піднесено героїчний образ головного героя.

М. Гоголь. Повість «Тарас Бульба».  Внутрішній епічний розмах твору; піднесено героїчний образ головного героя.

603

Аватар профіля Вусата Юлія Анатоліївна
Українська література
9 клас