Урок:

Контрольна робота з теми: Творчість «О. Стороженка, Б. Лепкого, Л. Костенко, В. Симоненка»

Вміст уроку:
1
2
3

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

Контрольна робота. Творчість «О. Стороженка, Б. Лепкого, Л. Костенко, В. Симоненка»

Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із метою контролю й корекції; розвивати логічне та образне мислення, пам’ять, уміння висловлювати й аргументувати власні думки

Очікувані результати: учні знають матеріал опрацьованих тем, уміють характеризувати героїв, ідейно-художні особливості вивчених творів, висловлювати власні судження та обґрунтовувати їх.

Теорія літератури: засоби гумористичного зображення, диптих.

Обладнання: тестові завдання у двох варіантах

Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь і навичок.

Хід уроку

  • І. Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку

Вступне слово вчителя.

Що таке щастя? На це непросте питання намагаються відповісти багато письменників різних епох і народів. Герої одних творів, наприклад Климко, намагаються всіма силами допомогти іншим, відчувають свою відповідальність за долю близьких та друзів, і цим щасливі. Інші, як Павло чи господарі Мишки, щастя бачать у задоволенні своїх потреб, стяганні багатства за раху­нок інших, навіть якщо це призводить до чийогось лиха. Про це ви поміркуєте на сьогоднішній контрольній роботі.

  • ІІ. Основний зміст роботи

  1. Інструктаж щодо виконання тестових завдань.

  2. Написання учнями контрольної роботи.

2

Варіант І

Початковий та середній рівні

(Кожна правильна відповідь — 1 бал; кожна правильно встановлена відповідність — 0,5 бала.)

1. Заклик відкривати «духовні острови» звучить у вірші В. Симоненка

А «Лебеді материнства»

Б «Гей, нові Колумби й Магеллани…»

В «Перехожий»

Г «Ти знаєш, що ти — людина…»

2. Визначте тему вірша Ліни Костенко «Крила».

А Любов до рідного краю, до всього живого, що нас оточує.

Б Сенс людського життя.

В Моральний вибір та духовність людини.

Г Охорона довколишнього середовища.

3. Прочитайте уривок з оповідання О. Стороженка «Скарб» і визначте, який художній засіб у ньому використано.

«Хвалить шинкар п’яницю, а дочки своєї за нього не віддасть!»

А гіперболу (перебільшення)

Б комічне прислів’я

В фразеологічне порівняння

Г метаморфозу

4.Прочитайте уривок із казки Б. Лепкого «Мишка» й визначте, який художній засіб у ньому використано.

«Перше побачили великі черевики на деревляних підошвах, а там обшарпана спідниця, а вище полатана сорочка, а вище обличчя, худе, худе, лиш шкура та кості, лиш ці червоні, заплакані очі».

А портрет

Б метафору

В означення, епітети

Г фразеологізми

5.Установіть відповідність між прикладами художніх засобів та прийомів, використаних О. Стороженком в оповіданні «Скарб», та їх визначенням.

1 «Така з неї добра і покірна жінка; а як дійде діло до її Павлуся, то як скажена стане…

…Пика широка та одутловата, як у того салогуба, а руки білі та ніжні, як у панночки».

2 «Пообідає і знов куня; коли зимою, то знов у просо, а коли літом, то вийде в садок, ляже під грушею, а часом, глянувши угору, трошки й розсердиться: “Бісові груші,— пробубонить,— які спілі, і над самісінькою головою висять, а ні одна ж то не впаде у рот”».

3 Щастя, як горох з мішка, так і сиплеться; глита, як той пуцвіринок; галас підійме, буцім з його чортяка лика дере; останеться мов сліпий без поводиря; їсть, аж за ушима лящить.

4 «Наймичка доглядала Павлуся, як рідна мати: і годує його, і голову йому змиє, і розчеше, і роздягає, і стеле, так йому у вічі й дивиться, думку його відгадує, бо Павлусь за ввесь день і пари з рота не пустить; хоч би часом чого і схотів, вже не попросить; якось йому й слово важко вимовити».

А гіпербола
(перебільшення)

Б фразеологічні
порівняння

В комічне (гумор)

Г метаморфоза

Д протиставлення
(антитеза, антоніми)

Достатній рівень

(Кожна правильна відповідь — 1,5 бала.)

  1. Якою, на ваш погляд, хоче бачити В. Симоненко людину? Відповідь обґрунтуйте.

  2. Складіть паспорт-характеристику поезії Л. Костенко «Чайка на крижині».

Високий рівень

(Правильна, змістовна, цікава відповідь — 3 бали.)

  1. Виконайте одне із завдань.

А Напишіть твір-мініатюру на тему «Щастя людське — у чому воно?» (за прочитаними творами та власними спостереженнями).

Б Висловіть своє судження про роль грошей у житті людини. Наскільки вони є цінними для неї? (за прочитаними творами та власними спостереженнями).

3

Варіант ІІ

Початковий та середній рівні

(Кожна правильна відповідь — 1 бал; кожна правильно встановлена відповідність — 0,5 бала.)

1. У вірші В. Симоненка «Лебеді материнства» лебеді символізують

А гордість, гідність

Б мрію, політ фантазії

В вірність, любов

Г красу, недоторканість

2.Визначте тему вірша Ліни Костенко «Чайка на крижині».

А Любов до рідного краю, до всього живого, що нас оточує.

Б Сенс людського життя.

В Моральний вибір та духовність людини.

Г Охорона довколишнього середовища.

3. Прочитайте уривок з оповідання О. Стороженка «Скарб» і визначте, який художній засіб у ньому використано.

«Така з неї добра і покірна жінка; а як дійде діло до її Павлуся, то як скажена стане… …Пика широка та одутловата, як у того салогуба, а руки білі та ніжні, як у панночки».

А гіперболу (перебільшення)

Б фразеологічні порівняння

В комічне (гумор)

Г протиставлення (антитезу, антоніми)

4. Прочитайте уривок із казки Б. Лепкого «Мишка» й визначте, який художній засіб у ньому виділено.

«Була собі мишка. Така, як і другі: сіренька, маленька, кінчасті вушка, довгий, гладкий хвостик».

А портрет

Б метафора

В порівняння

Г фразеологізми

5. Установіть відповідність між виділеними у фрагментах із казки Б. Лепкого «Мишка» прикладами художніх засобів та їх визначенням.

1 «Була собі мишка. Така, як і другі: сіренька, маленька, кінчасті вушка, довгий, гладкий хвостик».

2 «Там не боялася нікого. Ні пишно вбраного когута, що ходив, мов жандар, ні круторогого вола, що лежав біля стайні, мов гора, і ремигав, ні господині, що на ціле село торохкотіла терлицею, а язиком ще голосніше, ніж терлицею — нікого!».

3 «— Мої корови тільки молока дають, що кіт наплакав… Тепер ми самі не маємо, що пити. Спитайте в наших сусідів. Може, продадуть; вони на гроші ласі й рідного батька продали б, а в нас нема що продавати, хоч і хотіли б».

4 «Перше побачили великі черевики на деревляних підошвах, а там обшарпана спідниця, а вище полатана сорочка, а вище обличчя, худе, худе, лиш шкура та кості, лиш ці червоні, заплакані очі».

А портрет

Б метафора

В означення,
епітети

Г фразеологізми

Д порівняння

Достатній рівень

(Кожна правильна відповідь — 1,5 бала.)

  1. Схарактеризуйте образ ліричного героя з вірша В. Симоненка «Лебеді материнства», застосувавши інтерактивний метод «Сонечко» (або «Ґронування»).

  2. Складіть паспорт-характеристику поезії Л. Костенко «Крила».

Високий рівень

(Правильна, змістовна, цікава відповідь — 3 бали.)

  1. Виконайте одне із завдань.

А Напишіть твір-мініатюру на тему «Що значить бути Людиною?» (за прочитаними творами та власними спостереженнями).

Б Складіть новий маршрут Мишки й запишіть її спостереження над людьми та їхніми вчинками.

Рефлексія від 1 учня

Сподобався:

0

Так: 1

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 1

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 1

Так: 0

Рекомендуємо

Контрольна робота №4 за темою «Творчість Г. Тютюнника, О. Стороженка, Б. Лепкого, Л. Костенко (тестові завдання).

Контрольна робота №4 за темою  «Творчість Г. Тютюнника, О. Стороженка, Б. Лепкого, Л. Костенко (тестові завдання).

344

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
7 клас

33 грн

Л. Костенко. Життєвий та творчий шлях

Л. Костенко. Життєвий та творчий шлях

231

Аватар профіля Кудревич Інна Василівна
Українська література
10—12 клас, I—VI курси, дорослі та змішані

30 грн

Контрольна робота з теми "Цифрове мистецтво та творчість"

Контрольна робота з теми "Цифрове мистецтво та творчість"

155

Аватар профіля Андрієнко Мар`ян Андрійович
Інформатика
10—11 клас

25 грн

Контрольна робота №6. Письмовий твір на одну з тем за творчістю М.Вовчка та П.Куліша

Контрольна робота №6. Письмовий твір на одну з тем за творчістю М.Вовчка та П.Куліша

1519

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
9 клас

25 грн

Контрольна робота №5. Творчість Т. Шевченка (тестування)

Контрольна робота №5. Творчість Т. Шевченка (тестування)

355

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
9 клас

30 грн

Контрольна робота №2 за темою «Про минулі часи». Контрольний письмовий твір-роздум за творчістю І.Франка, Т.Шевченка

Контрольна робота №2 за темою «Про минулі часи». Контрольний письмовий твір-роздум за творчістю І.Франка, Т.Шевченка

695

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
7 клас

25 грн

Схожі уроки

Василь Стефаник. Життєвий та творчий шлях.

Василь Стефаник. Життєвий та творчий шлях.

654

Аватар профіля Білецька Оксана Вікторівна
Українська література
10 клас

Ліна Костенко. Творчий шлях. Громадянська позиція митця

Ліна Костенко. Творчий шлях. Громадянська позиція митця

772

Аватар профіля Ніколенко Марина Олександрівна
Українська література
11 клас

М.Коцюбинський. Повість "Дорогою ціною"

М.Коцюбинський. Повість "Дорогою ціною"

809

Аватар профіля Кот Оксана Анатоліївна
Українська література
8 клас

Григір Тютюнник "Климко". Доля дитини в часи воєнного лихоліття. Ідея самопожертви

Григір Тютюнник "Климко". Доля дитини в часи воєнного лихоліття. Ідея самопожертви

2255

Аватар профіля Бурбела Людмила Василівна
Українська література
7 клас

О. Кобилянська. «Valse melancolique»

О. Кобилянська. «Valse melancolique»

401

Аватар профіля Вусата Юлія Анатоліївна
Українська література
10 клас

М. Гоголь. Повість «Тарас Бульба». Внутрішній епічний розмах твору; піднесено героїчний образ головного героя.

М. Гоголь. Повість «Тарас Бульба».  Внутрішній епічний розмах твору; піднесено героїчний образ головного героя.

604

Аватар профіля Вусата Юлія Анатоліївна
Українська література
9 клас