Конструктор уроків
1
Контрольна робота № 4. «Творчість Е. Андієвської, В. Нестайка»
Мета: виявити рівень знань, умінь і навичок учнів із метою корекції; розвивати творчу уяву, пам’ять, уміння висловлювати свої погляди на авторські ідеї та художні образи
Очікувані результати: учні знають зміст вивчених творів, уміють визначати елементи сюжету й жанрові ознаки, коментувати найяскравіші епізоди, характеризувати героїв, висловлювати власні судження про проблеми, порушені у творі.
Теорія літератури: неримований вірш (верлібр), притча, повість, пригодницький твір.
Обладнання: тестові завдання у двох варіантах
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь і навичок.
Хід уроку:
І. Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку
Вступне слово вчителя.
Сьогодні у вас є можливість довести, що ви знаєте цікаві твори української дитячої пригодницької літератури, умієте визначати й переказувати ключові епізоди, розповідати про улюблених героїв, характеризувати їх, висловлювати свою думку про їхні вчинки, моральний вибір; можете робити висновки. Успіхів вам у виконанні контрольної роботи.
ІІ. Основний зміст роботи
1.Інструктаж щодо виконання тестових завдань.
2. Виконання тестових завдань.
Початковий і середній рівні
(За кожну правильну відповідь учні отримують по одному балу.)
1.Риба з казки Е. Андієвської «Говорюща риба» опинилася на суші, тому що
А її штормом викинуло на берег
Б вона розбагатіла й захотіла помандрувати, побувати в інших світах
В її прогнали за балакучість інші риби
Г вона дуже закохалася в рибалку й вирішила спробувати щастя
2.Головна думка казки Е. Андієвської «Говорюща риба»
А коли потрібно, треба вміти промовчати
Б треба вміти слухати одне одного, дружити
В не можна мати секретів від подружжя
Г не можна прагнути до неприродного для себе середовища
3.За твором Е. Андієвської «Казка про яян», щоб вийти за межі свого міста, яянину треба було
А довго та наполегливо шукати вихід
Б підійти до брами й сказати: «Ти»
В підійти до брами й просто відчинити її
Г вчинити якийсь подвиг
4.За повістю В. Нестайка «Тореадори з Васюківки», корову, що брала, за задумом хлопців, участь у кориді, звали
А Контрибуція
Б Контрреволюція
В Констанція
Г Революція
5.Невелика повчально-алегорична оповідь, у якій приховано присутня мораль,— це визначення
А притчі
Б пригодницького твору
В повісті
Г поеми
6.Продовжте речення.
Твір В. Нестайка «Тореадори з Васюківки» за жанром є…
Достатній рівень
(За кожну правильну відповідь учні отримують по 1,5 бала.)
1.Схарактеризуйте Яву, героя повісті В. Нестайка «Тореадори з Васюківки», порівнявши його з Павлушею.
2.Прокоментуйте останнє висловлювання консервної бляшанки з казки Е. Андієвської «Говорюща риба»: «…Сум, як відомо, має довгі ноги…»
Високий рівень
(За правильну відповідь учні отримують 3 бали.)
Виконайте одне із завдань.
А Висловіть свої міркування про те, чи добре бути в реальному житті «яянином».
Б Продовжте пригоди Яви та Павлуші.
ІІІ. Домашнє завдання
Повторити теоретичний матеріал.
IV. Підсумок уроку
Інтерактивна вправа «Мікрофон».
— Найважчим на уроці для мене було…
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0
Контрольна робота №2 за темою «Про минулі часи». Контрольний письмовий твір-роздум за творчістю І.Франка, Т.Шевченка