Конструктор уроків
1
Тема: Контрольна робота . «Історичне минуле нашого народу.
Творчість О. Олеся, Т. Шевченка»
Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із метою контролю та корекції; розвивати образне та логічне мислення, пам’ять, навички зв’язного мовлення, висловлювання власних суджень
Очікувані результати: учні знають зміст вивчених творів, уміють характеризувати героїв, висловлювати про них власні думки.
Теорія літератури: драматичний твір і його побудова, гіпербола, персоніфікація, ліричний твір.
Обладнання: тестові завдання у двох варіантах
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.
Хід уроку
І. Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку
Вступне слово вчителя.
У творчості О. Олеся, Т. Шевченка, з доробком яких ми познайомилися, відображене історичне минуле українського народу, заповіти наших предків, їхнє почуття прекрасного. Наскільки це актуально для нашого часу, для молодого покоління? Пропоную поміркувати, виконуючи творчі завдання контрольної роботи. Успіху вам!
ІІ. Основний зміст роботи
Інструктаж щодо виконання тестових завдань.
Виконання учнями тестових завдань.
2
Варіант І
І–ІІ рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)
1.Слова
Не сваріться, жийте в згоді:
Тільки мир збере усе,
А незгода, наче вітер,
Все по полю рознесе. належать
А Ярославу Мудрому Б Володимиру
В Нестору Літописцю Г Тарасу Шевченкові
2. Образ Змія в п’єсі-казці О. Олеся «Микита Кожум’яка» символізує
А фантастичну «нечисту силу» Б лісових розбійників
В реальних ворогів-нападників Г злу людину
3. У вірші Т. Шевченка «За сонцем хмаронька пливе…» як найяскравіший художній прийом чи засіб використано
А портрет Б персоніфікацію
В порівняння Г гіперболу
4.Тарас Григорович Шевченко народився в сім’ї
А кріпаків Б козаків
В збіднілих дворян Г вільних селян-хліборобів
5. Найбільше малий Тарас, за повістю С. Васильченка, хотів бути
А учителем Б музикантом В малярем Г паном
6. Мрія Шевченка збулася, і, коли отримав волю, він став
А видатним композитором і співаком
Б видатним поетом і художником
В видатним педагогом і художником
Г видатним ученим-істориком і громадським діячем
ІІІ рівень
(Кожна правильна відповідь — 1,5 бала.)
1.Схарактеризуйте образ Микити Кожум’яки з однойменної п’єси- казки
2. Продовжте речення. Драматичний твір це…
ІV рівень
(Правильна, змістовна, цікава відповідь — 3 бали.)
Виконайте одне із завдань.
А Напишіть міні-твір «Краса поезій Т. Шевченка».
Б Висловіть міркування про зміст заповіту Ярослава Мудрого і його актуальність сьогодні.
3
Варіант ІІ
І–ІІ рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)
1.Слова
Як не будете всі разом
Йти до спільної мети,
Ви, державу зруйнувавши,
Подастеся у світи. належать
А Микиті Кожум’яці Б Тарасу Шевченкові
В Ярославу Мудрому Г Святославу
2.У вірші Т. Шевченка «Садок вишневий коло хати…» найпоширеніший художній засіб — це
А зменшено-пестливі слова Б гіпербола
В порівняння Г персоніфікація
3.У п’єсі-казці О. Олеся Микита Кожум’яка послухав тільки
А дванадцятьох парубків Б дванадцятьох дітей
В дванадцятьох дідів Г дванадцятьох дівчат
4.Туман у вірші Т. Шевченка «За сонцем хмаронька пливе…» порівнюється
А з ворогом Б з другом
В із сивою пеленою Г з отарою овець
5.У дитячому та підлітковому віці Тарас Шевченко найбільше прагнув
А мандрувати світами Б мати гарний одяг та окреме житло
В вчитися в школі Г навчитися якогось ремесла
6. Найголовнішою книгою Т. Шевченка є
А «Катерина» Б «Кобзар» В «Гайдамаки» Г «Бандурист»
ІІІ рівень
(Кожна правильна відповідь — 1,5 бала.)
1.Схарактеризуйте образ князя Ярослава Мудрого за однойменним віршем О. Олеся.
2.Продовжте речення. Гіпербола — це…
ІV рівень
(Правильна, змістовна, цікава відповідь — 3 бали.)
Виконайте одне із завдань.
А Напишіть твір-мініатюру «Мої почуття, викликані художнім словом Т. Шевченка».
Б Висловіть міркування про висловлювання із п’єси-казки О. Олеся «Микита Кожум’яка» — «Хто не бореться, той раб!».
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0