Тема. Йоганн Крістоф Фрідріх Шиллер. Просвітницька ідея об’єднання людства в оді «До радості».
М е т а: простежити втілення просвітницьких ідей свободи і справедливості у світогляді та творчості Шиллера; поглибити поняття про оду, розвивати вміння працювати в малих групах; зацікавити учнів творчою особистістю письменника
Вміст уроку:
1
2
3
4
Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.
Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.
Творчість Фрідріха Шиллера відома в усьому світі. Ще наприкінці XIX століття шиллерівські поезії з’являються в Україні у перекладах Й.Левицького. Згодом його твори перекладають Ю.Федькович та І.Франко, П.Куліш та Б.Грінченко. Почесне місце у репертуарі українських театрів займають кращі п’єси драматурга – «Підступність і кохання», «Вільгельм Телль».
Одного разу Адальберт фон Шаміссо послав навздогін Шиллеру такі слова: «Перед тобою повинне схилятися захоплене серце». І сьогодні читачі і глядачі, всі, хто любить високе і правдиве мистецтво, схиляють свої голови перед талантом німецького митця.
Повтори вивчене!
Ми з вами ще у 7 класі познайомилися з творчістю цієї талановитої людини.
- Що вам відомо про Ф.Шиллера?
- Які твори ми з вами вивчали? Як називався цей період у творчості письменника?