Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Футбол. Зупинка м'яча.

Фізична культура

Для кого: II курс, III курс

24 проходження

3 запитань

04.12.2022

33

0

Вміст уроку:

Опис, який учні побачать перед початком тестування

Завдання №1 Тестування

Футбол. Зупинка м'яча. (Копія)
9 жовтня 2022
Фізична культура
9 Клас, 10 Клас, 11 Клас
12 запитань
114 проходжень
262

Завдання №2 Теоретичний блок

Макс. балів: 12 з 12 (100%)

ЗУПИНКИ М'ЯЧА

У футболі часто виникають ситуації, коли перш ніж вдарити по м'ячу, його треба зупинити. Найчастіше це роблять ногою: підошвою і внутрішнім боком стопи.

Зупинка м'яча - один з головних прийомів, якими повинен володіти футболіст.

Тому не шкодуй часу на оволодіння цим прийомом. Дуже уважно стеж за м'ячем. Пересувайся по полю так, щоб опинитися з м'ячем на одній лінії.

Не чекай, щоб м'яч потрапив тобі просто в ноги. Рухайся йому назустріч. Швидко вирішуй, як ти його зупиниш.

Доторкнувшись до м'яча, намагайся прийняти його м'яко, щоб він не відскочив від ніг.

Зупинка внутрішнім боком стопи м'яча, що опускається

Для зупинки м'яча, що опускається внутрішнім боком стопи, постав опорну ногу приблизно на 40 см попереду того місця, куди має приземлитися м'яч. Ногу, що зупиняє м'яч, відведи назад, про¬пустивши м'яч уперед, а коли він торк¬неться землі, накрий його внутрішнім боком стопи.

Зупинка підошвою м'яча, що опускається

Якщо зупиняєш м'яч підошвою, постав опорну ногу трішки позаду того місця, куди повинен приземлитися м'яч. Зігнуту в колінному суглобі ногу, що зупиняє м'яч, винеси трохи вперед. Після торкання м'ячем поверхні поля, накрий його підошвою, випрямляючи ногу.

Зупинка внутрішнім боком стопи м'яча, що летить

М'яч, що летить нижче рівня стегна, також зупиняють внутрішнім боком стопи. Для цього опорну ногу злегка зігни у колінному суглобі. Ногу, що зупиняє м'яч, зігнуту у коліні, винеси вперед-вгору так, щоб зупинити м'яч внутрішнім боком стопи, у цей момент ногу, що зупиняє м'яч, м'яко відведи назад.

Поради:

· якщо м'яч підлітає до тебе на висоті гомілки, зупиняй його внутрішнім боком стопи або підошвою;

· якщо м'яч летить нижче рівня стегна, зупиняй його лише внутрішнім боком стопи;

· щоб пом'якшити прийом м'яча, що летить, відведи ногу униз-убік. Це не дасть йому відскочити.

Зупинити м'яч, стоячи на місці, порівняно легко. Набагато важче це зробити, коли рухаєшся. Щоб почуватися при цьому впевнено, треба потренуватися.

Виконуй самостійно!

1.Підкинь м'яч над собою вгору і зупини його з лету внутрішнім боком стопи.

2.Підбий м'яч угору і зупини підошвою.

3.Кинь м'яч уперед так, щоб можна було його наздогнати. Зроби ривок, а наздогнавши м'яч, зупини його підошвою.

4.Стань на відстані З — 4 м від стіни і бий по ній м'ячем. А коли м'яч відскакує, зупиняй його підошвою чи внутрішнім боком стопи.

5.Виконуй кожну зупинку м'яча по 20 - 25 разів.

Зупинки м'яча підошвою

Дві колони гравців стають одна навпроти другої. Відстані між ними - 10 м, із зміщенням на 1 м. Двоє ведучих з кожної колони прямують з м'ячами, щоб одночасно зупинитися в центрі. Зупиняють м'яч підошвою, міняються м'ячами і прямують назад до своїх колон. Інші гравці по черзі вико¬нують цю вправу.

З відстані 5-6 м спрямовуй до стіни м'яч, а коли він відскочить, зроби 2-3 кроки йому назустріч і зупиняй підошвою чи внутрішньою стороною ступні. Виконай вправу по 20-25 разів.

Зупинки м'яча внутрішньою стороною ступні

Три групи гравців розташовуються трикутником на відстані 7~8 м одна від одної. Перший гравець однієї з груп тримає м'яч. Він робить передачу гравцю з групи, яка стоїть поруч, і стає в кінець колони. Гравець, який отримує м'яч, робить два-три кроки назустріч йому і зупиняє м'яч внутрішньою стороною ступні. М'яч рухається за годинниковою стрілкою.

Зупинки м'яча що летить, внутрішньою стороною ступні

Дві групи гравців стають обличчям одна до одної на відстані 3-4 м. Перший гравець тримає м'яч у руках та обережно накидає його гравцю, що стоїть навпроти, а сам біжить у «хвіст» колони.

Гравець, який приймає м'яч, зупиняє його з льоту внутрішньою стороною стопи і так само повертає його назад та займає місце в кінці колони. Так гравці однієї групи накидають м'яча, а гравці іншої групи зупиняють його з льоту та передають внутрішньою стороною ступні.

Зупинка м'яча стегном

Зігни ногу в коліні під час зупинки м'яча. Коли ти торкнешся м'яча, посту¬пово випростуй ногу, щоб м'яч скотився із стегна на землю.

Стань обличчям до стіни на відстані 1,5 м. Кидком знизу спрямуй у неї м'яч, а після відскоку зупини його стегном.

Зупинка м'яча груддю.

М'яч, що летить зверху, найкраще зупиняти грудьми, оскільки їхня поверхня значно більша, ніж інших частин тіла. Кисті рук відкрий, не напружуй м'язи грудей, вони повинні бути розслаблені. Руки розведи, щоб запобігти торканню м'яча. Відведи руки за спину і відкрий груди назустріч м'ячу. Коли м'яч торкнеться грудей, відхились трохи назад. Зведи плечі разом і втягни груди. Дай м'ячу скотитись униз.

Техніка пересування

Основу техніки пересування під час гри у футбол складають: біг, стрибки, зупинки, повороти, біг спиною вперед, схрещений та приставний крок.

Біг перехресним кроком

Уміння бігти спиною вперед короткими, але частими кроками, потрібне насамперед захисникам.

Використовують для зміни напрямку руху ривками з місця праворуч або ліворуч, а також після поворотів; махову ногу заносять перехресно попереду опорної.

Біг приставним кроком виконують на зігнутих ногах; перший крок роблять ногою, відповідною до напрямку руху; другий крок приставний.

Стрибки роблять поштовхом однієї або обох ніг: вперед, убік, угору. За допомогою стрибків ударяють м'яч головою, зупиняються, виконують фінти.

Повороти виконують після зупинки. Для цього треба зробити напівоберт на ступнях або п'ятах, перенести масу тіла вперед і випрямити опорну ногу.

Зупинка дозволяє змінити напрямок руху. Для цього спочатку треба перенести масу тіла назад: тобто перед зупинкою випростатись у бік задньої сильно зігнутої ноги, другою ногою зробити крок уперед, спираючись на п'яту.

Одним із важливих способів пересування у футболі є повороти з м'ячем. Їх виконують, щоб уникнути опіки захисника суперника

Поворот з м'ячем в русі.

Дві колони гравців стоять обличчями одна до одної на відстані 12-15 м. Посередині встановлюється прапорець. Гравець однієї колони веде м'яч до прапорця, обходить його й передає м'яч першому гравцю протилежної колони. Той, отримавши м'яча, робить те саме і стає в кінець своєї колони. М'яч слід вести обома ногами та різними частинами стопи.

Ведення і поворот з м'ячем

Дві колони гравців стоять навпроти одна одної на відстані 10-12 м, трохи змістившись одна відносно іншої.

Перші гравці кожної колони одночасно ведуть м'яч до середини по прямій лінії, поки не зрівняються. Потім вони зупиняються, обмінюються м'ячами і повертаються в кінець своїх колон. Після чого знову стартують перші.

Швидкий поворот з м'ячем

Гравці поділяються на команди по троє та стають по лінії на відстані 3-4 м одна від одної. Крайній гравець з м'ячем передає його середньому. Той повертається з м'ячем і віддає його третьому гравцю. Останній віддає його середньому, який робить розворот з м'ячем та передає м'яч гравцю, який починав вправу. Після певної кількості передач гравці міняються місцями.

Гра - Пересування з поворотом із зміною місць.

У грі беруть участь четверо учнів. Учень 4 починає гру і робить передачу м'яча в середину кола. Учень 1 приймає м'яч, повертається й веде його до краю кола. У цей час учень 2 займає позицію в середині. Учень 1 розвертається й передає м'яч учню 2. Учень 2 приймає м'яч, розвертається й біжить до краю кола. Учень З займає місце по центру. За ним іде учень 4 і так далі.

Завдання №3 Вільне введення тексту

Опрацювати матеріал зупинка м'яча. Пройти тест.

Рефлексія від 13 учнів

Сподобався

12 1

Зрозумілий

12 1

Потрібні роз'яснення

12 1