Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Фарбування та зберігання сухоцвітів

Флористика та фітодизайн інтер'єру

Для кого: Змішаний

7 проходжень

1 запитання

05.12.2022

94

0

Вміст уроку:

Опис, який учні побачать перед початком тестування

Також дізнаємось якими матеріалами це краще робити

Завдання №1 Теоретичний блок

Як часто для складання композицій із сухоцвітів нам не вистачає більш насичених фарб. Саме з такою ситуацієюя зтикаються, коли створюють осінній букет із засушених хризантем. Барвисті колись квіти вже не так радують своїми бутонами. Але цей не дуже приємний випадок можна виправити, розфарбувавши яскравими фарбами квіти . Одним словом, сьогодні наш букет із сухоцвітів заграє буйством фарб, тому як ми займемся його забарвленням.

Розфарбовуємо сухоцвіти, блог флориста і декоратора

Методи фарбування висушених заготовок

Зібрані та підготовлені елементи можна фарбувати кількома способами. Для використання їх у флористичному аранжуванні фахівці практикують два основні:

  • занурення в розчини барвників;

  • запилення аерозолями.

Для фарбування можна використовувати аерозольні фарби, які застосовують спеціально для забарвлення сухоцвітів, або віддати перевагу звичайній гуаші. Аерозолем добре покривати шишки, колоски, головки маку, пижмо, лаванду, деревій.

Аэрозольная краска для BMW (400мл.) Автокар, цена 434.20 грн — Prom.ua  (ID#57009796)

Для забарвлення сухих хризантем використовують анілінові фарби, які використовують для фарбування тканин.

Які барвники для тканини: основні моменти по фарбуванню | Інтернет магазин  Текстиль

Спочатку треба сбризнути бутони квітів водою з пульверизатора і опустити сухоцвіти головками вниз в розчин барвника. Для отримання більш насиченою колірної гами, тримайте квіти в розчині до його охолодження, а якщо хочете отримати більш спокійний відтінок, буде достатньо 5 хвилин. Під час таких експериментів з фарбуванням може з'ясуватися, що ви надали квітам занадто насичений тон. У цьому випадку просто опустіть рослина в чисту теплу воду, а коли побачите, що квіти придбли потрібний відтінок, просто вийміть сухоцвіти з води.

Ви можете використовувати акрилову фарбу, щоб надати сухоцвіту бажаний відтінок.Якщо потрібно отримати насичений колір, попередньо нанесіть шар білої темперного фарби і дайте йому висохнути. Акрил добре лягає на темперу і не буде тьмяніти при висиханні.Якщо вам потрібно пофарбувати, наприклад, сніп колосків, розведіть у відрі води харчовий барвник потрібного кольору. Деякий час потримайте сухі рослини в отриманої суміші, потім витягніть і ретельно просушіть.

Які квіти не варто фарбувати із балончика?

З балончика ми не можемо фарбувати квіти з якимось ніжним стеблом, такі як троянди, півонії. Вони просто зав'януть у вас і як би нічого не буде, тобто такі досить стійкі живі квіти.

Завершивши забарвлення сухоцвітів, підвісьте квіти в добре провітрюваному приміщенні - нехай вони, як слід, висохнуть. Зазвичай сушка займає 4-5 годин, а після цього Ви можете складати композиції з яскравих і оригінальних сухоцвітів.

Як доглядати за виробами з сухоцвітів

Запас сухоцвітів, який чекає свого часу, необхідно правильно зберігати. При правильному розміщенні та ідеально створених умовах висушені рослини можуть пролежати цілі десятиліття. Дотримуватися необхідно наступних рекомендацій по зберіганню:

  • Коробку, папку, книгу з травами і квітами тримати тільки в провітрюваному, сухому приміщенні;

  • Оформляти зразки треба відповідно до їхнього способу висушування. Плоскі зберігаються в папці, об’ємні в коробці, букети – в підвішеному стані на відкритому повітрі;

  • При тривалому зберіганні кожен екземпляр раз на рік треба обробляти інсектицидами від комах та інших шкідників;

  • Не можна допускати попадання вологи на сухі зразки;

  • Місце або ємність для зберігання повинні бути захищені від прямих сонячних променів.

Робимо панно з сухоцвітів

Опис, який учні побачать після проходження тестування

Ви сьогодні неперевершині!

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Сьогодні ми дізнаємось як правильно розфарбовувати сухоцвіти

Рефлексія від 7 учнів

Сподобався

7 0

Зрозумілий

7 0

Потрібні роз'яснення

7 0