Природа — світ краси і правди, які щоразу по-новому відкриває кожна
людина для себе. Говорять, що природа – наша мати. Вона дає людині все
необхідне для життя. Що може бути кращим за тепле сонце, величні гори,
грайливе море, квітучі дерева навесні, спів птахів? Світ природи багатий і
різноманітний.
Придивіться до природи, прислухайтеся до її звуків, вдихніть аромат її
пахощів, і вона вам відкриє чарівний і дивовижний казковий світ, подарує
надзвичайну красу. Адже краса природи безмежна, вона здатна наділяти
людину таємничою силою, що западає в душу і робить її безсмертною. А
людина — це невіддільна частина природи, без неї їй не прожити.
Для чого людині захоплюватися красою природи, що це їй дає?(Відповіді дітей.)
Краса природи має здатність робити людину доброю, співчутливою і
турботливою. Людина здатна багато чого робити, але без любові і доброти
вона може стати жорстокою і бездушною, а краса робить її чуйною і ніжною.
Завдяки цій красі серце людини стає добрішим, здатним відчувати
найніжніші й найтонші порухи душі. Краса природи — це велика сила!
Сила, яку «неможливо побачити очима, її можна лише зрозуміти розумом і відчути серцем».
Сьогодні ми розпочинаємо знайомство з творчістю канадського
письменника, про якого можна сказати: «Він бачив природу очима, розумів
її та відчував серцем» - Сетон-Томпсон.