Конструктор уроків
Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.
Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.
№1:
Теоретичний блок
Слава Україні!!!
Вітаю!!!
Ми продовжуємо нашу роботу над поемою Івана Франка "Мойсей".
Розгорніть зошити та запишіть:
Сьоме грудня
Класна робота
Проблематика поеми "Мойсей"
Поема "Мойсей" Івана Франка - це філософський твір, в якому письменник порушує багато проблем. Основна з них - вірність меті, а точніше - вірність Богові у виконанні Його волі. Цю проблему поет розкриває через образи Бога, Азазеля, Мойсея і народу, з яких ми розглянемо три перших.
Передовсім згадаймо, що в основу поеми І. Франка покладена біблійна історія виходу ізраїльського народу з Єгипту. Що стосується Біблії, то християнський світ вважає її книгою богонатхненною. Це стверджує і апостол Павло у Другому послані до Тимофія: "Усе Писання Богом натхнене, і корисне до навчання, до докору, до направи, до виховання в праведності". Цінність Біблії важко переоцінити в житті суспільства і кожної людини зокрема.
Отож, Біблія багата на барвисті метафори, порівняння, епітети - глибокі, влучні, яскраві. Їх використовував кожен пророк - від Мойсея до Малахії. І Сам Ісус Христос у Своїх притчах дав нам зразок високохудожнього вислову.
А все-таки Біблія - це Слово Боже, і її вартість вимірюється впливом не на літературу, а на суспільство, на особистості. Еммануїл Кант твердив: "Існування Біблії як книги є найбільшою користю для всіх людей, яку будь-коли мало людство. Будь-яка спроба умалити Біблію є злочином проти людства".
Усвідомлюючи цінність Біблії, Т. Шевченко перечитував її, переспівував Псалми, малював картини на біблійні сюжети. Багато хто з письменників прагнув зачерпнути цілющої води з джерела Біблії. Це і Пантелеймон Куліш, і Леся Українка, і Яків Щоголів. Як бачимо, не пройшов повз нього й Іван Франко. Саме Біблія надихнула його на геніальний твір.
Отож, в основі поеми "Мойсей" І. Франка покладена біблійна історія виходу ізраїльського народу.
ЗАСВОЄННЯ ЗНАНЬ
Опрацюйте поданий нижче матеріал:
Перегляньте відео:
Прочитайте ВІЗИТКУ ПОЕМИ та проблематику:
Візитка поеми
Тема: "Основною темою поеми я зробив смерть Мойсея як пророка, не признаного своїм народом. Ця тема в такій формі не біблійна, а моя власна, хоч і основана на біблійнім оповіданні".
І.Франко
Проблематика:
вождь і суспільство;
митець і суспільство;
людина і суспільство;
добро і зло;
воля і рабство;
матеріальне і духовне;
юрба і народ;
самотність і натовп;
мрії і дійсність;
сумніви і віра;
людина в історії.
Ідея: "Вірю в силу духа і в день воскресний твойого повстання."
І.Франко.
Історія написання 1905 рік після повернення з Італії. Творчий задум зародився під час пербування поета 1904 року у Римі. Його глибоко вразила скульптура Мойсея, створена на початку ХVI ст. Мікеланджело Боунарроті.
Біблійна основа Легенда про 40-річне блукання ізраїльтян у пошуках землі обітованої та смерть Мойсей.
Жанр - філософська поема-притча
Поема — ліро-епічний віршований твір, у якому зображені значні події і яскраві характери, а розповідь героїв супроводжується розкриттям авторських переживань і роздумів.
Притча —це повчальна алегорична оповідь найчастіше філософсько-релігійного змісту, що складається з фабули(сюжету) й моралі. Широко використовуються в Біблії.
Композиція Композиційно «Мойсей» складається з прологу і 20 пісень.
№2:
Тестування
ТЕСТУВАННЯ
Виконайте тест на 9 питань.
№3:
Вільне введення тексту
ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ
Прокоментуйте, як ви розумієте вираз:
"Народ, який кидає у своїх пророків каміння, не має права на щасливе майбутнє."
№4:
Теоретичний блок
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Вивчити проблематику поеми "Мойсей": УЛ 10. Проблематика_поеми__Мойсей.pdf
Прочитати новелу «Сойчине крило»: https://www.ukrlib.com.ua/books/printit.php?tid=3782
Рефлексія від 4 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення:
2. Культ романтизованих почуттів у родинно-побутових піснях “Місяць на небі, зіроньки сяють”, “Цвіте терен, цвіте терен”
8. Група «київських неокласиків». Різногранний творчий шлях М. Рильського, рання творчість. Філософічність, афористичність його лірики.
3. Провідна роль поезії у 1920-ті роки. Потужне ліричне самовираження, емоційне переживання пореволюційної епохи, її духовних катаклізмів. Павло Тичина. Основне з життя і творчості поета.Звернення до «вічних» тем, мотивів, особливості віршування
2. Авангардні тенденції в українській літературі 1920-х років. Поет-футурист М. Семенко – сміливий експериментатор. Урбаністичні мотиви його лірики, їхня змістова новизна, ламання класичної форми («Бажання», «Місто», «Запрошення»)