16 січня 2020 року Верховна Рада України прийняла закон «Про повну загальну середню освіту». За нього проголосували 327 народних депутатів.
Цей Закон – це нові можливості для наших учнів, вчителів та освітніх управлінців, а також гарантії для батьків. У 2017 році був прийнятий Закон «Про освіту», який передбачив багато потрібних нашій системі новацій, але знарядь для його втілення критично не вистачало. Закон «Про повну загальну середню освіту» – це реальні інструменти, які допоможуть втілити реформу, – наголосила Міністерка освіти і науки Ганна Новосад.
Новий закон передбачає ширші можливості для зростання зарплати вчителя. У документі йдеться про збільшення доплат для вчителів, зокрема від 10 до 20% від зарплати за завідування ресурсними кімнатами, кабінетами інформатики та спортивними залами. Крім цього, педагоги зможуть отримувати додаткові доплати, які матиме змогу встановлювати засновник закладу.
Це лише окремі кроки у напрямку збільшення зарплати вчителя. Цьогоріч Міністерство освіти і науки планує комплексну реформу заробітної плати – вона, зокрема, передбачатиме внесення частини надбавок в оклад педагога та гарантії рівня зарплати для всіх вчителів, – підкреслила Ганна Новосад.
Ви можете ознайомитися з відповідним витягом із законопроєкту «Про середню освіту»:
Стаття 24. Робочий час та оплата праці педагогічних працівників
Частина 3.
Педагогічна діяльність вчителя включає:
1) діяльність у межах його педагогічного навантаження, норма якого на одну тарифну ставку становить 18 навчальних годин на тиждень;
2) окремі види педагогічної діяльності, за які встановлюються доплати у такому співвідношенні до тарифної ставки:
а) класне керівництво у 1-11 (12) класах - 20-25 відсотків;
б) перевірка навчальних робіт учнів - 10-20 відсотків;
в) завідування:
г) за роботу в інклюзивних класах (групах) - 20 відсотків;
ґ) обслуговування комп’ютерної техніки - 10-15 відсотків;
д) проведення позакласної роботи з учнями – 10-40 відсотків;
3) інші види педагогічної (навчальної, виховної, методичної, організаційної) діяльності, передбачені цим Законом та іншими актами законодавства, трудовим договором та/або посадовою інструкцією.
За інші види педагогічної діяльності законодавством, засновником та\або закладом освіти можуть встановлюватися доплати:
Вимоги до видів педагогічної діяльності, за які передбачено доплати, підвищення посадового окладу, розмір таких доплат та підвищень, порядок та умови їх встановлення у державних та комунальних закладах освіти визначаються Кабінетом Міністрів України.
Засновник закладу освіти та/або заклад освіти має право встановлювати додаткові види та розміри доплат, підвищення окладів за рахунок власних надходжень.
Засновники приватних, корпоративних закладів освіти мають право встановлювати інші, ніж передбачено цим Законом, розмір і умови оплати праці, винагороди та допомоги для педагогічних і науково-педагогічних працівників. Отримані приватним, корпоративним закладом освіти публічні кошти розподіляються у порядку, визначеному законодавством для державних і комунальних закладів освіти.
Частина 7.
Оплата праці вихователів груп подовженого дня здійснюється:
Частина 6.
Педагогічні працівники, які отримали сертифікат: отримують щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката (крім педагогічних працівників, стосовно яких встановлено факт порушення академічної доброчесності).
Стаття 59. Фінансово-господарська діяльність закладів загальної середньої освіти
Частина 1.
Фінансова автономія закладів загальної середньої освіти в частині використання бюджетних коштів передбачає самостійне здійснення витрат у межах затверджених кошторисами обсягів, зокрема на:
Джерело: ВР України
Верховна Рада прийняла Закон про середню освіту (+ інфографіка)
Підвищення кваліфікації педагогів згідно з новим Законом про середню освіту
Школярі вивчатимуть українську мову за трьома моделями – новий Закон про середню освіту
Користувач:
Кремзель Дарія Андріївна