Опубліковано 16 січня 2022 о 16:47
0 0

Заняття «Подорож за мапою»

Заняття «Подорож за мапою»

Мета: Сприяти розвитку зорового та слухового сприйняття, пам’яті, наочно-діючого та наочно-образного мислення, довільної уваги, формуванню у дітей навичок діяти за зразком, навичок рефлексії та виражати свої емоції. Виховувати почуття самоповаги та гуманного відношення до оточуючих.

Обладнання: мапа,

конверти з завданнями, олівці, картки.

Хід заняття

До залу заходять діти вітаються з гостями.

Психолог: Добрий день, діти! Ви такі вже дорослі, чемні, ввічливі. Ви – вихованці старшої групи, скоро підете до школи. Так? А я як раз сьогодні отримала листа. Як ви думаєте: від кого? Від лісних звірят. Вони теж збираються до своєї лісової школи, але не впевнені в своїх знаннях, вміннях та навичках. А ви такі молодці! Кожного дня відвідуєте дитячий садочок. Напевно вже багато знаєте і вмієте. Давайте допоможемо маленьким мешканцям лісу – лісним звірятам!

Діти: Так

Психолог: А як же ми потрапимо в ліс, діти? Звісно, за допомогою мапи!

У конверті, що прислали звірята, є мапа, за допомогою якої ми зможемо добратися до звірят. Одягаємо теплі речі та відправляємось у подорож. (Діти одягаються – імітація одягнення.)

Психолог: Молодці, діти! Ви швидко зібралися і ми вирушаємо в подорож!

Вправа (психогімнастична) етюд «Рух»:

Мета: сприяти розвитку довільної уваги, розвитку навичок діяти за правилами та імітації рухів.

Хід:

лунає музика і діти за ведучим повторюють рухи: ходьба один за одним, підіймаючись навколішки, навприсядки, підіймаючи гілочки ялинок та інше.

Діти, дивіться, а що це попереду, на лісовій галявині?

Це – снігова куля! Велика снігова куля! А під нею щось є!

Діти: Конверт!

Психолог: Давайте подивимось що в цьому конверті.

Вправа «Домалюй»

Мета: сприяти розвитку зорового сприйняття, уваги, графомоторних навичок.

Хід:

Діти сідають на стільці і виконують запропоноване завдання.

Завдання на сприйняття (додаток 1). «Домалюй малюнок»

Психолог: Так, добре ви з цим впорались. Рушаємо далі, а що у нас далі намальовано на мапі?

Діти: Ялинка.

Психолог: Так ви всі добре знаєте як називається це дерево. А хто ще може розказати що-небудь про це дерево?

Діти: (відповідь дітей)

Психолог: А що це таке висить на гілочці ялинки? (Картинка)

Вправа «Увага»

Мета: сприяти розвитку довільної уваги (фіксації, розподілу, утриманню)

Хід:

Завдання на увагу (додаток 2). Подивиться на малюнок уважно та дайте відповідь на питання

Питання психолога: 1. Яка пора року на малюнку? (Зима)

2. А хто на ній намальований ? (Хлопчик, дівчинка) А ще хто? (Песик, пташка)

3. Подивиться уважно, хто залишив свої сліди на снігу? (Людина, пес, птах)

4. Що робить хлопчик? (Катається на лижах)

5. Що робить дівчинка? (Ліпить сніговика)

6. Чого не вистачає у сніговика? Найдіть предмети які не вистачають на малюнку. (Морквина, відерце)

Психолог: Молодці виконали завдання.

Фізкульт хвилинка.

Вправа «Сніжинки»

Мета: розвивати навички релаксації, вираження свого настрою та емоцій, сприяти розвитку творчої уяви.

Хід:

Ой, подивіться які чудові сніжинки почали спускатися з хмаринки. Давайте ми зараз уявимо, що ми сніжинки, які кружляють та падають з неба. ( звучить музика. Діти кружляють у таночку)

Відпочили? Добре, а тепер вирушаймо далі. Погляньте, а що це попереду стоїть?

Діти: Велика ялинка

Психолог: А яка у нас ялинка перша була? (Маленька)

А ця яка? (Велика)

Подивиться, а що тут коло ялинки? Що за завдання нам треба зробити?

Вправа: «Відтворення побаченого»

Мета: сприяти розвитку пам’яті, наочно-образного мислення, графомоторних навичок, образного сприйняття.

Хід:

3. завдання (додаток 3) Зараз ви сідайте за стіл та уважно подивитесь на картинку яку я вам покажу, а потім у себе на малюнку обведете, що запам’ятали.

Психолог: Молодці ви всі дуже добре впорались із завданням. За це звірі будуть вам дуже вдячні, давайте ми з вами на останок подивимось та згадаємо, що ми з вами робили.

Спочатку у нас було завдання під комом, потім ми побачили маленьку ялинку, далі велику ялинку. А тепер подивіться яку геометричну фігуру нагадує наш шлях? (Трикутник)

Ви Молодці, ви добре впорались із завданнями я відішлю ваші роботи звірям. А тепер давайте попрощаємося з нашими гостями. До зустрічі!


Додаток 1

0201lig8-5414-362x516.png

Додаток 2

0201ligd-dd3c-506x621.png

Додаток 3

0201ligc-e92d-502x688.png

0201ligb-352a-417x511.png