А дихання складне і незамінне,
З усіх часів й народів на Землі.
Утворене з найважливіших органів людини,
Є необхідним і дорослим і малим.
Наш ніс ще називають – кондиціонер.
Його складна будова ніби диво-витвір.
Вдихай повітря тільки через ніс тепер,
Він змінює його і діє немов фільтр.
Легені ми не бачим і не можем відчувати,
Та дуже варто нам про їх роботу дбати.
Вдих – видих, повторіть процес сміливо,
Візьміть це під контроль –і вас чекає диво.
Повільний вдих – то спокій наших нервів
Ми дихаємо так без жодної перерви.
Нема безсоння, і депресії, і стресу
Довгастий мозок контролює всі процеси.
Тож дихання людини – дійсно дивовижне,
Без нього не було б у світі майбуття.
Усі клітини і тканини сповнюються киснем.
Спокійно й глибоко вдихніть –
і насолоджуйтесь життям!
(Автор вчитель біології Борщевська Л.В.)