Тема: « Вередуля»
Мета: закріплювати поняття «дружба», «друг», учити оцінювати свої вчинки та вчинки товаришів, відповідати на питання за змістом твору та ілюстрацій, встановлювати прості причинно-наслідкові зв я зки, виховувати товариськість, почуття поваги один до одного, позитивні відчуття від командної роботи
Матеріали та обладнання: театр із завісою, іграшкові ведмедик, зайчик, кабанчик, ілюстрації « Добрі та погані вчинки», маски зайця, ведмедя, кабана, корзинка з грибами, ватман, кольорові олівці
Попередня робота: бесіда на тему « Дружити-це класно» , Д\г « Добрі та погані вчинки»
Хід заняття:
Психогімнастика:
(Діти стоять у колі) Здрастуйте-здрастуйте, от і зібрався наш круг
Здрастуйте-здрастуйте, руку дав другу друг !( діти називають імена один одного і плескають в долоні)
Вихователь: Чи знаєте ви, хто такий друг? Яким він має бути? (відповіді дітей)
-А чи роблять друзі та й взагалі виховані діти погані вчинки? Чому?
Діти розглядають серію картин « Добрі та погані вчинки», називають вчинок та пояснюють, чому вважають його добрим чи навпаки.
-А як ви думаєте, чи потрібно уміти дружити? Чи складно це?
Сьогодні я розкажу вам казочку про те, що важливо уміти дружити і про те, що може вийти, якщо не знаєш, що таке дружба.
Вихователь розповідає казку, супроводжуючи її показом лялькового театру:
«…Зайченя та Ведмежа прогулювались лісом у пошуках грибів а милувались осінньою природою.
-«Знайшов!»- серед трави й пожовклого листя на зайчика дивився гриб.
Ведмежа також знайшло гриби, вже складало їх у свою корзину.
-« А що це ви робите? Гриби збираєте?»- почули звірята. На галявину вийшов Кабанчик –« Можна з вами? Гриби збирати. Мене Вередуля звати».
«Звичайно! Разом веселіше»- зраділи Зайченя й Ведмежа.
Але через деякий час радості стало менше, бо Вередуля виривав із лап друзів гриби.
-« Це мій гриб! І це мій! Я його ще вчора побачив!»
« Ой, матінко!»- сплеснуло лапками Ведмежа.
Аж тут знов почувся голос Вередулі: « Ну хто так збирає? Дай, покажу! Я краще знаю!»
« Зараз почну сваритись»- затупало лапками Зайченя.
Раптом Вередуля сів на землю і заплакав: « ААААаа..,ніхто зі мною дружити не хоче! Ось і ви також. Вчора білкам допомагав горіхи збирати, вчив, як правильно. Прогнали. А на тому тижні з борсуками нори рив. Найбільшу вирив- образились. Я ж допомогти хотів, подружитись»- Вередуля заплакав голосніше. І нашим друзям раптом стало шкода його.
Ведмежатко погладило Вередулю по голові, а Зайченя дістало носовичка.
« Тобі прикро, я розумію,-почало Ведмежа,- ти хотів подружитись, але не знав, як. Ось тут і проявилась твоя Вередливість».
Зайченя продовжило: « Коли ми не знаємо, як поводитись, ми засмучуємось , і тоді з являється Вередливість, починає злитись на нас і ображати інших».
-Що ж мені робити?-запитав Вередуля.
«Дуже просто!»- посміхнулось Ведмежа- Для початку, навчитись дружити. Чинити із іншими так, як хотілось, щоб чинили з тобою. І робити усе разом, з друзями. Навчитись ділитись, радіти не тільки своїм успіхам, а й чужим».
-Це так важко!-зітхнув Вередуля –ви мені допоможете? Я не хочу, щоб моя Вередливість усіх ображала.
-Звичайно!-разом відповіли Зайченя і Ведмежа.
Запитання до казки:
Яким був Вередуля у казці? А якими звірята?
Що Вередуля робив не так, намагаючись подружитись?
Чи хотілося б вам мати такого друга, як кабанчик Вередуля?
Щоб ви порадили Вередулі?
Вихователь пропонує обіграти 2 сценки:
1-звірята не захотіли дружити з Вередулею
2-Вередуля та звірята разом збирають гриби
-Яка сценка подобається більше? Чому?
-Давайте намалюємо нашим друзям-Зайченяті, Ведмедику та Вередулі картини з назвою « Дружити класно», або їх портрети. Їм буде дуже приємно
Діти малюють під легкий музичний супровід.

