Урок української мови
«Квартира Домовичка. Обведення контурів зображень та графічних образів вивчених букв.»
Мета: в ігровій формі познайомити дітей з житлом людей, різними видами помешкань і частинами будинку, ввести їх назви в активний словник дитини; спонукати до обведення контурів зображень та графічних образів букв; розвивати і коригувати пізнавальну та мовленнєву активність, дрібну моторику; виховувати почуття любові до рідного дому.
Очікувані результати:
Взаємодіємо усно:
знаходить предмети за словесним описом;
називає вивчені букви;
визначає і промовляє голосні та приголосні звуки;
з допомогою та за завданнями вчителя визначає місце звука (букви) в слові.
Взаємодіємо письмово:
обводить контури зображень та графічні образи букв;
за зразком пише (обводить) букви;
з допомогою вчителя намагається списувати слова.
Ресурси:
Обладнання і матеріали | Медіаресурси |
| Троє поросят. Казка https://www.youtube.com/watch?v=aA27Rfjv0mc |
Орієнтовні матеріали до уроку
Хід уроку | Матеріали |
Введення в тему Демонструємо відео до казки «Троє поросят»
|
|
Виставка будинків Покажіть найвищий будинок. Який будинок найширший? В якому будинку один поверх? Як його називають? Якщо в будинку два поверхи – то він двоповерховий. Якщо три поверхи – триповерховий. А якщо більше – багатоповерховий. Повідомлення теми уроку Сьогодні ми побуваємо в гостях одного книжкового героя. Будемо писати та гратися. |
|
А зараз я розповім вам про маленького Домовичка-чарівничка. (Показ іграшки). Жив собі один добрий Домовичок у маленькій хатинці. Довго він там жив, аж поки не перебрався до затишної квартири в новому міському будинку. Домовичок дуже зрадів, коли йому випала нагода стати мешканцем квартири. Проте, він зустрів так багато незнайомого! Тому просить нас допомогти йому зрозуміти, що є в його домівці і для чого воно потрібне. |
|
Створення ситуації мовлення Мовленнєва гра-бесіда «Міська оселя»: | |
Щойно потрапив Домовичок до квартири, як почав пильно оглядати її. Відразу за дверима було невелике приміщення, де стояли поличка для взуття, вішалка для одягу та дзеркало. Що це була за кімната? (Коридор або передпокій). Мовна розминка перед дзеркалом |
|
Потім Домовичок пройшов далі й побачив простору кімнату. Він вирішив, що тут приймають гостей. Як називається така кімната? (Вітальня). Який перший звук чуємо у слові «вітальня»? Якою буквою він позначається? Обведення букви «В» на трафареті. Гра «Телевізор» (скласти слово стіл, за предметними малюнками назвати, які бувають столи). Аналізуємо і сортуємо: Стіл за яким обідають, - це (обідній стіл). Стіл, за яким пишуть, читають, – це (письмовий стіл). Стіл, на якому готують їжу, - це (кухонний стіл). Маленький стіл, на якому кладуть журнали, газети, різні дрібні речі, - це (журнальний столик). Скільки столів ми назвали? Скільки букв у слові стіл? Обведення букви «С». Письмо слова стіл. Який стіл є на нашій спільній території – в нашому класі? Вправа «Годинник». |
|
Домовичок знайшов в квартирі ще дві кімнати. В одній із них стояло велике ліжко. «Тут, напевно, сплять», - подумав малий. Як називається ця кімната? Куди зайшов Домовичок? (До спальні). Обведення букви, яка є в слові спальня та не позначає жодного звука - «ь». А ще в кімнаті стояла шафа. Що лежало в шафі? Гра «Шафа». Робота з цеглинками Lego. Спочатку пригадаємо кольори цеглинок. Викладемо цеглинки. Рукавиця Сорочка Спідниця Шорти Шапка Шкарпетки Визначаємо жіночий та чоловічий одяг, в яку пору року одягати. Наприклад, чи можна влітку одягати шубу? Чи можна восени носити шорти? Обвести букву «Ш». Наш Домовичок помітив на стіні картину. Кого він побачив на картині? Яку пораду ви дали б Домовичкові? |
|
А з іншої кімнати долинали пахощі смачних страв. Було зрозуміло, що там хтось куховарить. Що ж це за приміщення? (Кухня). Гра «Холодильник». (Ковбаса, узвар, хліб, ніж, яблуко). Яке слово зайве? Чому? З першої букви кожного слова скласти нове слово. Робота з карткою. Складаємо та пишемо слово ПОСУД. |
|
Рухова активність Фізкультхвилинка «Зима» Пишемо букву «З» на склі. |
|
Ще трохи поблукавши, Домовичок натрапив на маленьку кімнатку з умивальником та душовою кабінкою. «Чудово! – подумав Домовичок, - ось де можна й покупатися, і вмитися!» але він не знав, як ця кімната називається. А ви знаєте? (Ванна кімната). Гра «Знайди букву під водою». |
|
Зрештою Домовичок відшукав іще одне зовсім маленьке приміщення, у якому лежали різні речі, інструменти, стояли банки та мішечки. Це була комірка. Саме тут, у невеликій затишній комірці, і вирішив Домовичок поселитися. Квасолеві ванни. Викладання букви «К» квасолинами. Які слова розпочинаються буквою К? (Квартира, кімната, коридор, кухня). Групова активність Подарунок для Домовичка «Килимок». Обвести візерунки та розфарбувати. |
|
Скоро, зовсім скоро маленький Домовичок освоїться в новому приміщенні й дуже добре там почуватиметься. А вам, діти, подобаються ваші домівки? Відеогра-опис «Мій дім».
Мовна гра «Складаємо віршик» У світі є осель багато, Та найкраща – рідна … (хата) Де б не був, в якому краю, За домівкою… (скучаю). Я упевнений у тім, Що люблю свій милий…(дім). Ремонтуємо оселю – Двері, вікна, стіни,…(стелю) Щоб був лад завжди в кімнаті, Слід кімнату…( прибирати). Чищу, мию і мету, Я наводжу…(чистоту). | |
Результат Чи сподобалася вам зустріч із Домовичком? Про що сьогодні ми дізналися на уроці? Якими меблями можна обставити квартиру? Як треба дбати про свою квартиру? |
















