Урок літературного читання
Тема: Розвиток словника. Захопливі професії із звірятами-помічниками.
Мета: Формування предметних компетентностей:
ознайомити дітей з різними професіями, їх значенням та роллю у суспільстві, вчити розрізняти трудові дії та знаряддя праці; формувати навички усвідомленого читання;
розвивати та коригувати словниковий запас, мовленнєві навички, спостережливість, пам’ять, дрібну моторику, пізнавальний інтерес до світу професій;
виховувати почуття поваги до людей різних професій та прагнення сумлінно працювати.
Формування ключових компетентностей:
спілкування державною мовою;
уміння навчатися впродовж життя.
Тип уроку: урок формування практичних знань, умінь та навичок
Ресурси:
Обладнання і матеріали | Медіаресурси |
| https://www.youtube.com/watch?v=i8LYHm2Uy64 Осінь https://www.youtube.com/watch?v=H_xNmaY8JdY Казка «Троє поросят» https://www.youtube.com/watch?v=QYje_ajopO8&t=1s Пісня «Поліцейська машина» |
Орієнтовні матеріали до уроку
Хід уроку | Матеріали |
І. Вступний корекційний етап 1.1 Організаційний момент Продзвенів уже дзвінок, Починаємо урок. Будем добре працювати, Будем все з тобою знати. 1.2 Нервово-психологічна хвилинка Арт-терапія Споглядання картини під музичний супровід | https://www.youtube.com/watch?v=i8LYHm2Uy64
|
ІІ. Основний етап Введення в тему Зараз ми завітаємо у Сквер «Знавці професій» і пограємося цеглинками Lego. Гра з цеглинками Lego «Відшукай слово-назву професії» (Прочитати слово-назву тварини на цеглинці та підібрати відповідний ілюстративний матеріал. На одній з цеглин написане слово «фотограф». Знайти хом’яка фотографа серед інших тварин.)
Отже, сьогодні ми разом із звірятами-помічниками дізнаємося про захопливі професії. |
|
| |
Лев-військовий
«Які прилади потрібні леву?» (Знайти предмет і наклеїти, відшукати картку і прочитати). |
|
Вовк-рятувальник
(Знайти предмет і наклеїти, відшукати картку і прочитати). |
|
Мовна гра «Допитлива ворона» Кмітлива ворона вивчала професії і залишила в деяких словах своє «кар». Я буду розповідати про цю професію, а ваше завдання – скласти слово – назву цієї професії. Той, хто пече смачні булочки (пе КАР). Той, хто робить красиві зачіски (перу КАР). Той, хто працює в аптеці (апте КАР). Той, хто лікує людей (лі КАР). Корівка-лікарка Де працює корівка? Як ви здогадалися? |
|
Пригадати казку про трьох поросят і вибрати матеріали, з яких поросята будували свої будиночки. Бобер-будівельник Які інструменти потрібні бобру? Індивідуальні завдання: Обвести по контурах будинок. Побудувати будинок за допомогою конструктора. Скласти будинок з геометричних фігур. Скласти будинок з паличок Кюзінера. Розфарбувати дах на будинку. | Казка «Троє поросят» https://www.youtube.com/watch?v=H_xNmaY8JdY
|
Фізкультхвилинка «Професійні вміння» На перші рядки діти динамічно плещуть у долоні. Далі вони виконують імітаційні рухи, показуючи відповідно до змісту дії. Кожна праця – це уміння, Вміння справжні професійні: Так працює в нас жонглер, Так веде авто шофер, Так фарбує дім маляр, так ось грає сопілкар, так працює в нас двірник, так – завзятий танцівник, так пливе спортсмен-плавець… Кожний – справжній фахівець! (На останній рядок діти плещуть у долоні). | |
Панда-фермер Що вирощує панда? Гра «Овочі – Фрукти» (розкласти в 2 кошики окремо овочі і фрукти). |
|
Рись-кухарка Що готує рись? Рольова гра «Звари борщ». (Діти одягають на голову маски овочів. Потім всі утворюють коло, виходить «каструля». Діти рухаються по колу під музичний супровід української народної пісні «Іди, іди, дощику». Вчитель називає по черзі, що він хоче покласти в «каструлю». Дитина, яка себе впізнала, входить у коло. |
|
Гра «У магазині» Відгадайте загадку Вміє вправно рахувати І товар пропонувати. Зошит, книгу, олівець Продає нам …(Продавець). Завдання: визначити за допомогою терезів, який предмет важче. |
|
Вправа-гра «Що потрібно для роботи?»
Торба предметів (визначити який предмет відноситься до професії вчителя).
пісеньки «Поліцейська машина» і визначити, що потрібно для роботи кенгуру-поліціантки.
|
|
|
|
ІІІ. Заключний етап
Отже, світ професій безмежний. Кожна професія є важливою і має свої особливості. Але першою і найголовнішою є професія школяра, адже без знань, здобутих у школі, неможливо реалізувати свої мрії.
Перемістимося на Площу Майбутнього. Колективне створення учнями колажу «Мені подобається професія…» Кожен учень прикріплює на ватман із заголовком «Мені подобається професія…» назву професії, яка йому найбільше подобається, написану на фігурці повітряної кулі (фермер, поліцейський, перукар, кухар, будівельник, рятувальник). |












