Опубліковано 21 лютого 10:52
0 0

Урок літературного читання

Літературне читання

Тема: Досліджуємо вірш. Галина Демченко «Зима».

Мета:Формування предметних компетентностей:

продовжити формувати в учнів уявлення про характерні ознаки зими; вчити правильно, свідомо, виразно читати твір, аналізувати його, відтворювати зміст за ключовими реченнями; розвивати мислення, увагу до слова, спостережливість, зв'язне мовлення учнів, збагачувати лексичний запас учнів; виховувати любов до рідного слова, до природи;

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: сприймати мету, яку ставить учитель, відповідно до неї планувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати;

комунікативної: володіти позитивними навичками спілкування;

інформаційної: уміти здобувати з підручника необхідну інформацію;

соціальної/громадянської: працювати у парі, групі;

загальнокультурної: дотримувати норм мовленнєвої культури, правил поведінки на уроці.

Обладнання: комп’ютер, малюнки, аудіо запис музики А.Вівальді «Зима», відео «Зима».

Освітні галузі: мовно-літературна, природнича, здоров’язбережувальна.

І. Загальнокорекційний етап

1.Організаційний момент

Дзвоник дзвенить, не стихає,

Школярів усіх скликає:

Гей, до класу поспішайте,

На місця свої сідайте.

Сядьте, діти, всі рівненько.

Усміхніться всі гарненько,

Настрій на урок візьмемо,

Й працювати розпочнемо.

2.Нервово-психологічна підготовка

За вікном летять сніжинки

На дерева і будинки,

На мости і ліхтарі, на дороги і двори.

Все довкола біле-біле.

Снігопад дарує диво:

Він пухнастим покривалом

Землю ніжно укриває.

(відео А. Вівальді «Зима») https://www.youtube.com/watch?v=scvZ_-M2CcE

ІІ. Основний етап

1.Мовленнєва розминка

Робота над чистомовкою

А щоб ротик був слухняним,

Хай пограється він з нами. https://www.youtube.com/watch?v=UBDkP-kznz4

09017cck-521c-347x261.jpg

2.Мотивація навчальної діяльності учнів

Вступна бесіда

- Чи любите ви зиму? Чому?

3.Вправа «Асоціації». Складання «асоціативного куща»

— З чим асоціюєте слово зима? Добираємо малюнки і слова.

sndt3flvj-303

4.Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми познайомимося з віршем Галини Демченко «Зима» та дослідимо, які з цих слів у ньому зустрічаються.

5.Робота над віршем

1). Читання вірша вчителем.

2). Бесіда за прочитаним.

-Про яку пору року йдеться у цьому вірші?

-Як ви дізналися?

-Які слова з «асоціативного куща» потрапили до вірша?

-Що замело снігом?

-Що трусив Дід Мороз?

3). Словникова робота.

Кожух – верхній одяг з овечої шкури хутром усередину. Зима в Україні, як відомо, жартувати не любить, а тому ще з давніх-давен, готуючись до зими, мешканці України шиють кожухи. «Завірюха — треба кожуха».

Пух - це м'яке пташине пір'я.

Фізкультхвилинка

У володарки Зими

Трішечки замерзли ми.

09017ccm-3a9a-382x124.jpgкаже: «Пострибай!»

09017cco-7fb4-398x112.png просить: «Присідай!»

Встали-сіли, встали-сіли,

Розігріли наше тіло.

09017ccq-25af-383x123.jpg місяць нагадав:

«Час нам братися до справ».

3). Малюнкове читання. 09017ccp-4d91-189x267.jpg трусив 09017ccr-0b9e-182x299.jpg і на землю падав 09017ccl-6f49-241x241.jpg . 09017ccn-81f9-367x244.jpg 09017cct-1dbd-427x240.jpg і 09017ccs-e005-356x237.jpg білим снігом замело.

ІІІ. Заключний етап.

1.Підсумок уроку.

2. Хвилинка релаксації.

Відео «Зима».

https://www.youtube.com/watch?v=FWJNHSKNuYM