Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

6 червня 2023 о 15:54
6 1

Топ хибних переконань авторів платних бібліотек Всеосвіти. Частина 2

  • Я можу опублікувати в бібліотеці методичних матеріалів свої академічні роботи

Публікування курсових проєктів, дипломних робіт, рефератів чи інших академічних робіт не сприяє розвитку доброчесності серед здобувачів освіти, не підтримує ідеї чесного авторства та створює прецедент списування. Тож, такі роботи не можуть публікуватися в бібліотеках Всеосвіти.

  • Публікувати фотозвіти виховних заходів у бібліотеці ММ

У бібліотеці методичних матеріалів варто розміщувати авторські напрацювання, що сприяють підвищенню ефективності навчального процесу та полегшують працю педагога.

Якщо Ви маєте бажання поділитися з освітянською спільнотою світлинами своїх навчальний і виховних заходів, передати атмосферу свята, підзарядити колег радістю та щастям, то розміщуйте такі фотозвіти у власному блозі. Не забудьте взяти дозвіл від батьків своїх учнів чи вихованців на поширення в мережі фото їхніх дітей.

  • Я можу використовувати у комерційних матеріалах персонажів мультфільмів і кадри з відомих серіалів

Ні, здебільшого, правовласники не дозволяють використовувати сюжети і персонажів художніх творів у комерційних цілях. Якщо хочете створити освітній продукт, в якому наявний персонаж і не порушити законів, то вигадайте свого героя. Детальніше пишу в дописі за цим посиланням.

  • У безоплатних розробках я можу не посилатися на авторів запозичених матеріалів, оскільки використовую їхній матеріал для навчальних цілей

Ні. Все, що створене людиною має авторство і ми, педагоги, маємо його визнавати. Не можна використовувати роботи інших людей без згадки справжнього автора навіть в навчальних цілях. Це класичний плагіат — інтелектуальна крадіжка.

Беручи з мережі те, що, на Вашу думку, розміщене там у вільному доступі, завжди згадуйте слова Конфуція: «Не роби іншим того, чого не бажаєш собі». Привласнюючи чужі напрацювання, завжди уявляйте власну реакцію на крадіжку Вашої інтелектуальної власності.

Якщо використовуєте відкриті уроки інших педагогів, то згадайте їх у переліку використаних джерел. Якщо не можете встановити автора ілюстрації, то знайдіть їй альтернативу на сервісах, де безпосередньо автори викладають свої роботи. Не підтримуйте піратства.

  • Автори Всеосвіти виставляють свої роботи для вільного доступу, тому можу використовувати роботи інших учителів у своїх уроках

Безумовно, матеріали, що публікуються учителями у бібліотеках Всеосвіти потрібно використовувати для потреб викладання. Інша справа, компілювати чужі матеріали і розміщувати під власним прізвищем без згадки про авторів — це вже академічний плагіат.

У загальних бібліотеках Всеосвіти публікуйте тільки свої авторські методичні матеріали; використовуючи запозичені елементи, посилайтеся на авторів. Нагадую Вам вимоги до публікації матеріалів у бібліотека Всеосвіти.

  • Усі так роблять, чому мені не можна?

Тому що Ви не всі. Ви — унікальна особистість із унікальними поглядами на викладання, виховання та розвиток. З принципами “так завжди було”, “всі так роблять” нічого нового створити неможливо.


Щоб побачити новий горизонт потрібно відкрити очі, а щоб отримати новий результат — робити інакше.


Ми звикли критикувати та вказувати на недоліки. Я прошу Вас почати робити перші кроки. Не зважати на інших. Робити самостійно. Всеосвіта Вас у цьому підтримає.

  • Замість висновку

Можна мріяти про глобальні зміни в системі освіти. А можна щодня робити маленькі кроки до розбудови чесного та ефективного освітнього середовища. Знаю, найперші дії — найскладніші. Проте, починаючи з себе, свого класу, своєї школи, свого регіону ми здатні врятувати українську освіту.

Читайте також: