Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

5 жовтня 2023 о 15:33
5 0
1

Штучний інтелект

Штучний інтелект — це алгоритм, який створений аби допомогти людині з автоматизацією її рутинних процесів, що не повʼязані, наприклад, зі спілкуванням, генеруванням нових ідей чи швидким прийняттям рішень у кризових ситуаціях. Як це працює? Нейромережа — це бібліотека інформації, що створена як аналог такого чудового і унікального людського головного мозку. Ця бібліотека містить величезний масив даних, — сотні мільйонів зразків, — що педантично категоризований, проаналізований та описаний. Штучний інтелект, в свою чергу, компілює дані з нейромережі відповідно до запиту оператора — людини, яка з ним працює.

Як і людський мозок, штучний інтелект здатний аналізувати свої помилки та навчатися. Але ШІ не фантазує, не генерує ідей, не здатний на емпатію та не володіє емоційним інтелектом. Штучний інтелект компілює вже наявні твори, поєднує їх випадковим чином. Кажуть, що в ранніх роботах Midjourney можна побачити водяні знаки Shutterstock 🙄.

Частіше стали зʼявлятися в ЗМІ повідомлення про те, що люди творчих професій судяться з розробниками штучних інтелектів за порушення авторських прав і неправомірне використання їхніх творчих доробків. Американські письменники Джонатан Франзен, Джон Грішем, Джордж Мартін та ще 14 інших американських авторів звинуватили розробників штучного інтелекту у незаконному використанні їхніх творів для навчання бота ChatGPT та подали до суду на компанію OpenAI. Художниці Сара Андерсен, Келлі МакКернан і Карла Ортіс подали до суду позов проти платформ Midjourney, DeviantArt та Stability AI. Мисткині стверджують, що штучні інтелекти використовували картини без їхньої на те згоди і вимагають компенсації за завдані збитки через порушення авторських прав.

До чого я веду. Якщо в процесі створення авторського твору педагог використовує ШІ, то йому потрібно обовʼязково вказувати це в переліку використаних джерел. Тому цей контент, фактично, не є продуктом його творчості, навіть не зважаючи на оригінальний запит.

Наразі в академічній спільноті продовжуються суперечки стосовно того, як же правильно це зробити. Автори та науковці єдині в думці, що потрібно вказувати назву та схиляються додавати дату генерування та запит оператора. Почекаємо остаточних рішень, а поки у відкритих бібліотеках Всеосвіти під час публікування матеріалів зазначаємо посилання на використаний ШІ. Наприклад, ілюстрації до презентації згенеровані www.midjourney.com

Наостанок наголошую, що не варто користуватися російським контентом. Наприклад, розробником shedevrum.ai є заборонений в Україні Яндекс. Чи використовувати для його навчання руську пропаганду 🤔? Закінчу допис цим риторичним запитанням.

Читайте також: