Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Літо без стресу: психоемоційна підтримка дітей з ООП у період канікул
»
Взяти участь Всі події
Опубліковано 15 січня 2019 о 19:18
81 0

Сценарій випускного балу "Прощавай, 4 клас!"

Сценарій випускного балу 4 клас

Мета. Виховувати у дітей повагу до школи; розвивати інтерес до навчання у старшій школі, пам’ять, мислення, артистизм, виразність мовлення; підбити підсумки роботи класної родини за чотири роки навчання та підготувати учнів до переходу у 5 клас; висловити подяку дирекції школи, працівникам школи, батькам та дітям.

Свято відбувається в прикрашеній кульками залі. На стіні плакат:

Прямуй, дитино, в добру путь,

У світ де вчаться і ростуть!

Розумна і щаслива будь,

А перші кроки не забудь!

Ведучий Добрий день вам, всі наші гості!

Гарне свято прийшло до нас!

Так світло й урочисто в цьому залі,

Повсюди кульки яскраві висять!

Сьогодні тут ми з вами зібрались

В 5 клас проводжати своїх журавлят.

Тож зараз до цієї зали ми запрошуємо наших четвертокласників.

Вітаємо гучними оплесками випускників початкової школи!

(ВИХІД ВИПУСКНИКІВ)

1-й учень. Добрий день, шановні друзі,

Раді вас вітати!

Всім бажаємо здоров’я

Й щастя повну хату!

2-й учень. Ми прийшли вас привітати,

Про дитинство розказати.

Про життя наше щоденне,

Не святкове, повсякденне.

Звучить пісня «Маленька країна»

1. Не за горами, за лісами – ось на оцій землі,

Наша сім’я тут проживає, - знають її усі.

Ось тут зібралась родина. Дуже щаслива я.

Вчитель і учень знову разом, ми всі одна сім’я.

Приспів:

Мріємо я і ти /2 р.

Що всім учитель допоможе

Правильний шлях знайти.

2. Є в нас любов і щастя, й радість в нашому домі теж.

Вірність і дружба, і повага – все це немає меж.

Тут чудеса творяться звичні, горя і зла нема:

Кожен бажає добра творити, бо ми сім’я одна.

4-й учень. Ви із нами познайомтесь,

Зрозуміти не відмовтесь.

Наші думки поважайте,

Що не так-то вибачайте.

Діти. (по черзі).

- Скромні!

- Привітні!

- Активні!

- Люб’язні!

- Вередливі!

- У нашому класі навчається12 чарівних і чудових,

- Слухняних і неслухняних,

- Проте дуже симпатичних хлопців і дівчат!

- Ми - частина їх.

- Ми встигаємо все:

- Читати книги,

- Отримувати «12» і «2»,

- Жартувати,

Але ніколи не забуваємо про свої обов'язки!

—Веселий!

—Дружний!

—Пустотливий!

  • Гіперактивний

—Дуже галасливий!

Всі разом. 4 клас .

(Перегляд презентації)

Вчитель. Доброго дня, усім хто прийшов сьогодні на наше свято.

Ось і настав цей день. На вулиці буяє зеленим цвітом весна, сонце пестить нас своїм золотим промінням, а прийдешній день несе нове, незвідане до сьогодні життя. Час летить невблаганно і змінює все, що нас оточує. Життєва дорога людини також мінлива і нелегка.

Сьогодні у нас незвичайний день – прощання з початковою школою. Чотири роки ми разом піднімалися першими найважчими східцями країни Знань. Училися читати, писати, рахувати, дружити, жити за правилами рідного шкільного дому. Непростими були чотири перші шкільні вершини. Хтось стрімко і рвучко піднімався до них, хтось довго і невпевнено долав перешкоди на шляху, відчуваючи чиюсь допомогу. Та найголовніше, що ми це робили разом, - допомагаючи один одному. Правда, було і таке, що невдачі ми поливали гіркими сльозами. Проте радість була спільною на всіх, і тоді з класну лунало гучне «Ура!». І ось сьогодні вас називають таким словом – випускники початкової школи. І ніякі неприємності не засмутять нас.

Ведучий

А яке свято без прогнозу погоди? Ми всі повинні знати, що нас сьогодні чекає.

Фонограма телепередачі «Прогноз погоди»

Учень:

Доброго дня! Сьогодні ____травня . Чудовий день! Сонце ваших посмішок світить яскраво. Настрій безхмарний. До нас рухається теплий фронт щирих і добрих слів. Можливі громові розкоти сміху з поривами оплесків і рідкісний поперемінний дощ із сліз радості і печалі. Температура повітря зігріває серця, піднімає настрій, а легкий вітерець розганяє хмари смутку і дозволяє

насолоджуватися життям. Я і спонсор нашого випуску - компанія «Батько і Мати» - бажає вам приємного перегляду.

1. Сьогодні в нас свято веселе й сумне,

Ось майже закінчили початкову школу.

Та дитинство у нас лише одне,

Послухайте нашу святкову промову.

2.Сьогодні музика лунає трохи сумно,

І тоне в квітах урочиста зала.

В очах у кожного і радість, і надія.

У нас прощання в початковій школі.

3. Вітаємо усіх на нашім святі,

Воно зі смутком радості дзвенить.

Це свято перших перемог і розставання

І майбуття прекрасна, світла мить.

ПІСНЯ

Ну, що згадаємо, дівчата і хлоп’ята,

Чотири роки нелегких?

Нехай почують мами й тата,

Що ми робили тут без них.

Було це, наче вчора,

Прийшли ми в перший клас!

Хвилювались, як ніколи!

Хвилювалися весь час!

Бо тоді ми йшли до школи

Перший раз у перший клас!

Другий клас.

Пішла таблиця.

І ночами стала сниться.

Ми її вчимо, вчимо -

На уроках «горимо»!

Різні дії як насіли –

Розібрати немає сили!

Додавання, віднімання,

Жарти, мінімум старання,

А от множити, ділити –

Годі, браття й говорити.

На порозі третій клас

Теж порадував він нас!

Творчі звіти і уроки,

Жарти, пустощі і сміх,

Праця, радість і успіх.

Ось і третій рік ми в школі,

А сюрпризів ще доволі.

Цифри вирівнялись строєм,

Як солдати перед боєм,

Скільки їх? Не полічиш,

Стулиш рота і мовчиш,

А ще множити, ділити,

Як же тут не розгубитись!

І читання далі мчить,

В ньому майже кожна мить

Відкриває шлях в світи,

Не були де я і ти.

Казки, вірші, оповідання

Увесь час ведуть змагання:

Хто цікавіше розкаже,

Ще й корисне щось покаже.

Можна всюди мандрувати,

Коли уже навчивсь читати.

Ось книжки, та що це з ними?

Чом вони у плямах синіх?

Пошматовані, брудні,

Страшно глянути на них!

Подивіться на сторінку

Не сторінка, а картинка.

Пошматована така, ніби вчора

Побувала в людожерливих руках.

Ще й написано, послухай, -

«Хто зачепить, дам у вухо»,

-Тільки підпису нема.

Он – якийсь папір в лінійку,

А на нім –товстенька двійка.

Що ж воно? Пробачте, прошу,

Виявляється –це зошит.

Ось щоденник. Що за диво?

Та невже _________?

І впізнати неможливо

– Чистота у нім така

Розгортаємо сторінку –

Гляньте, чиста, як сльоза

Де поділися оцінки?

Їх, напевне, кіт злизав.

А скільки за ці роки витримав

Наш друг портфель!

Портфель носив в собі книжки,

Щоденник, зошитів чимало,

Портфелем часто хлопчаки

Один одного лупцювали.

Ой,нема де правди діти,

Було різне серед нас:

Той у школі звик шуміти,

Той не хтів уроки вчити,

Той запізнювався в клас.

В класі вчителька чекає,

В усі вікна заглядає.

Де ______ забарився?

Чом _________ запізнився?

Знову_____немає в школі?

І не видно досі ________.

Час урок розпочинати,

Тільки учнів не видати.

А ви знаєте, що в школі

Краще любим ми перерви.

Ой, перерва. Ну й перерва,

В коридорі просто мерла.

Мокре волосся, розхристаний вид.

Крапелька поту по шиї біжить.

Хіба то не стадо слонів тупотить.

Ох, ця перерва – де не глянеш

В коридорі скрізь оце

Види спорту в наявності:

Біг на швидкість, крос, футбол,

Теніс, стрибки, баскетбол.

А найбільше – карате,

Люблять його над усе,

Ну, ще боксу видів 7,

Носи квасили усі.

Ми всі були смішними малюками:

За мам тримались, слізки - в дві ріки.

Ми супи часто розливали,

Не вміли ми зав’язувать шнурки.

Та йшли роки. Їх вже не повернути.

Дорослішали щохвилини ми.

Далі йде 4 клас.

До ДПА готують нас.

Грізно потяги гудуть,

Пароплави все пливуть,

Треба шлях порахувати,

Звідки час і швидкість взяти.

Не задача – просто мрія:

Розбери тут, яка дія!

Їздимо ми по планеті

Шляхом, морем, на ракеті.

Минали роки, ми підростали.

На уроках не жували,

Не дрімали і не спали,

Вчились ми не дуже сумлінно

І поводились не завжди відмінно.

Учень співає під мелодію «Левеня і черепаха»

На читанні я так злюсь,

Довго в книжку я дивлюсь.

Цей предмет я люблю

Та нічого не знайду.

Я все вчу і так, і сяк

Та думки не йдуть ніяк.

Вдома вірш вчу і вчу,

На уроці ж я мовчу.

Треба міністрам написати,

Щоб кіно по книгах зняти.

Я б відмінником вже став,

Все б по телеку вивчав.

Лунає дзвінок.

(учень співає під мелодію «Голубий вагон»)

Повільно так хвилини відлітають десь,

Із труби в трубу вода біжить.

Цю задачу розв'язать не можу я,

Як без математики прожить.

Приспів:

Довго, ой довго як цей урок тягнеться,

Двійку отримаю, бо розв'язку нема.

Кожному, кожному в краще хай віриться,

Може задачка ця розв'яжеться сама.

Лунає дзвінок .(Учень співає під мелодію «Чунга - чанга»)

На уроці знову я сиджу,

Від вікна очей не відведу.

А мені все кажуть не мовчи,

А мені все кажуть вчи та вчи.

Приспів:

Не потрібні нам відмінки,

На якій вони сторінці.

І не хочу я диктант більше писати.

А я хочу відпочити

І підручники закрити,

І всі зошити зложити, і скакати.

Перегляд презентації!

Ось і закінчилося все,

Ми розстаємось з тобою, 4 клас.

Тугою прощання наповнилась наша душа,

Ось і скінчилося все –

розставатись пора.

Наш шкільний корабель помандрує по хвилях

Незнайомих до нині цікавих наук.

Та місток капітанський спустіє на хвилю,

Наша вчителька перша залишається тут.

Ведуча

Ласкаві і ніжні руки першої вчительки введуть наших дітей у світ знань, відкривають таємниці невідомого. Ви як перші пташенята вилетіли з рук своєї першої вчительки Оксани Олександрівни.

Оксано Олександрівно!

Прийміть від нас любов палку і щиру,

Ми дуже-дуже любим Вас

Бажаєм Вам тепла, добра і миру,

А самі йдем навчатись в п’ятий клас.

Спасибі за тепло, любов і ласку,

За добре слово, віддану любов.

Пробачте нам всі витівки, будь ласка,

До Вас ми повертатись будем знов.

Ми писати вчились, вчились малювати,

З піснею дружити, друзів завели.

Ми усі навчились з сонечком вставати,

В початковій школі весело жили.

Нас навчала вчителька працю поважати,

З добротою в серці завжди йшла до нас.

Нас вона навчала розуміти жарти

І тоді сміявся весело весь клас.

І була нам вчителька, наче друга мама,

Всіх навчала, пестила і любила нас.

А тому засвоєна нами вся програма,

І тому здружився в школі весь наш клас.

Перші кроки в школі просто не даються.

Сміх тут був і сльози, радість, і печаль.

А сьогодні з вчителем ми вже розстаємось,

І прощатись з нею якось трохи жаль.

Незвичайно якось стислося серденько,

Спогади, як хвилі, зрушились нараз,

Тож давайте, друзі, вклонимось низенько,

Й подаруєм квіти вчительці від нас!

Діти вклоняються і дарують квіти першій вчительці.

Ведуча: Слово надається першій вчительці

Вчитель. Дорогі мої діти! Зі святом вас вітаю,

Здоров’ячка багато я усім бажаю!

І радість, і смуток, заліг мені в душу.

Радію за те, що дорослими стали,

І знань чимало уже подолали.

І сумно мені, признатися мушу,

Що час вже прощання настав.

Учіться, працюйте - моя настанова,

Батьків поважайте, ви гідна опора.

Про сум уже досить, ні, жодного слова,

Сьогодні в вас свято, прийшли привітати

Прийміть і мої найщиріші вітання,

Хай збудуться мрії і ваші бажання!

Учень. Наша перша вчителько, любе наше сонце!

Вам уклін низенький і любов палку

Посилають діти променем в віконце

І дарують щиро пісеньку дзвінку.

(Пісня «

Ведучий. На нашому сьогоднішньому святі також присутні люди, які приклали багато зусиль, аби ваше навчання у школі зробити приємним, комфортним, легким та цікавим. Привітаємо їх!

Ми всі закінчили четвертий клас,

І старше життя вже чекає на нас.

Але ми сьогодні на нашому святі

Велике “спасибі” хочем сказати

Всім вчителям в урочистий цей час

За те, що навчали добре Ви нас !.

Спасибі керівництву школи

За те, що школа – дім наш рідний.

Не підведем її ніколи,

Її ми слави будем гідні.

Директор у школі – фігура центральна.

Як кажуть в народі – всьому голова !

Директор на місці – то й школа у шані,

І як він скерує – так підуть діла !

Вручаються квіти.

А у директора є права рука –

Так завуча в народі називають.

Робота в неї зовсім не легка,

І всі про це у школі знають.

За те, що ви були прихильні до нас,

Прийміть сьогодні ці квіти від нас!

Слово завучу.

Спасибі усім, хто працює, у школі.

За ласку, увагу, турботу й тепло.

Щоб ви ніколи не хворіли,

Щоб в мирі і достатку жили.

Сили вам, наснаги, мужності й терпіння,

Щоб нерви не псували деякі створіння.

Вручаються квіти решті присутнім вчителям і працівникам.

Ведучий. Від першого до четвертого класу з вами поруч були наші мами і тата, яких ми хочемо сьогодні привітати і яким щиро дякуємо за сумлінну допомогу, щиру підтримку, неабияку силу волі, за терпіння, наснагу, за втрачене здоров’я, за те, що весь час допомагали нам у навчанні.

Ми хочемо привітати мам і тат,

Що разом з нами початкову школу

Сьогодні закінчили, з днем оцим,

Трохи сумним, але таким святковим!

Чотири роки нас будили вранці,

Бувало, що несли

портфелі наші й ранці,

Із нами ви уроки вчили

І малювали, і лічили.

Ми любим вас, кохані мами й тата,

Ми вам бажаємо здоров’ячка багато,

Ми хочемо,щоб завжди ви раділи,

І щоб в житті ніколи не хворіли.

Прийміть наш букет із пошани й любові!

Вклоняємось низько і дякуємо щиро

За ласку і ніжність,

За мудрість і віру.

Ми вам обіцяємо учитись, дружити.

Гарні оцінки додому носити.

Щоб дарувати радість вам,

Дорогим нашим батькам!

Ведучий. Шановні випускники початкової школи!

До вас звертаються ваші найрідніші люди – ваші батьки.

Слово привітання від батьків класу надається ......

Тато. Сини і дочки, наші рідні діти,

Ось час настав зробити крок вперед.

Ви стали старші, стали розумніші,

У добрий час благословляєм вас.

Мама. Сієм сьогодні зерном ваговитим,

В житті, щоб були завжди працьовиті,

Мали лиш шану й повагу людей,

Радо всміхався кожен вам день.

Вчитель. Діти,напевно для ваших батьків все закінчилось?

Учень. Та, що ви таке говорите!Для них все тільки починається. Недарма в

народі кажуть: «маленькі діти спати не дають, а великі жити»

А ми вже великі, тож бідні , бідні наші батьки.

Гумореска

Ну і мама, ну і тато! Неначе справжні дошкільнята!

Нічогісінько не знають –

смішно і комусь сказать.

Бо щодня мене питають

Лиш одне чому,чому?

Мама

- Ти чому образив Настю?

- Ти чому отримав двійку?

- І чому прийшов так пізно?

- Ти чому в шкарпетках різних?

- А чому не стелиш постіль?

Тато:

- Ти чому такий непослух?

- Ти чому це вірш не учиш?

- А чому портфель без ручки?

-І чому такий синець?

- Ох! Настане мій кінець!

Не поясниш їм ніколи , хоч би дуже захотів.

Треба їх віддать до школи – хай питають вчителів!

Сценка «Набридло!»

Син:- В школу більше не піду.

Мама каже: - Це чому?

Я писати не вмію, читати не вмію, рахувати не вмію, а розмовляти мені не

дозволяють!

Вчитель:

«Для вас, батьки»!

Увага! Іспит!

1. Як називається універсальний шкільний предмет, який крім прямого призначення може замінити парасольку, м'яч, подушку, стільчик і ще багато чого іншого?

Портфель.

2. Цим словом можна назвати і вчителя, і учня, і міліціонера, і лікаря.

Черговий.

3. Найулюбленіше слово будь-якого учня.

Канікули.

4. Як називається розпорядник шкільного життя, якому підпорядковується сам директор.

Дзвінок.

5. В руки її не візьмеш, але чим менше принесеш зі школи, тим більше дістанеться будинку.

Оцінка.

6. Буває товстий і тонкий... Буває науковий, дитячий, класний... Його любить носити вчитель...

Журнал

7. Заклад, куди приймають неписьменних.

Школа.

8. Буває простим, буває складним, а інколи непосильним для всієї родини.

Завдання.

9. Бувають усні, бувають письмові. Якщо їх не виконати, можна отримати

двійку. Батьки іноді їх перевіряють.

Домашні завдання.

Вчитель:

Молодці наші мами, тата і бабусі, вони гідно впоралися з іспитом і переходять в 5 клас.

Вчитель. Вам, дорогі батьки,

Спасибі хочу я сказати

Із щирим вчительським теплом.

За ночі ті, що недосипали,

Коли уроки ви учили.

І хочу я вам побажати:

Нехай цвітуть під небом синьооким

Ще довго-довго дні ваші й літа,

А тиха радість, чиста і висока,

Щоденно хай до хати зверта.

Бажаю здоров’я, сонця,

Любові,доброти і щастя повен дім.

Нехай у серці розкошує літо

І соняхом квітує золотим.

Дякую вам.

ВРУЧЕННЯ ПОДЯК БАТЬКАМ

Вчитель:

Ось і закінчується наше свято. Але ми й досі не знаємо, як його назвати. Бо назвати можна по-різному, але найкраще, ми думаємо, «Прощавай, маленька країно дитинства». Шановні випускники! Для вас відкриває двері наступна сходинка Країни Знань – середня школа. Тож зараз я вам вручу ваші перші дипломи та медалі випускників початкової школи.

Вручення дипломів

Танцюють танок

Ведуча. А зараз для наших дорогих випускників прозвучить їх перший шкільний танок.

Прийшов час закінчувати свято.

Ми вдячні всім. Хто з нами тут.

Бажаєм щастя вам, здоров’я, радості багато,

Щоб вік довгим і безжурним був.

Вчитель. Дорогі учні! Дорогі гості та батьки! Ось і прийшов день прощання з початковою школою!

Пролетіли ці роки дивно швидко. Вони багато чому навчили і вас, і нас. Було всяке, але хочеться, щоб у пам'яті про роки, проведених у початковій школі, залишилися тільки приємні та світлі спогади.

Не будемо сумувати. Нехай наше життя буде веселим і дзвінким, як шкільний дзвінок, який пролунає для вас останній раз в початковій школі.

Хай буде щасливою ваша дорога.

Нехай буде безхмарним ваше життя, доля чесною.

Ідіть, навчайтесь,

Розуму набирайтесь,

З лихом не зустрічайтесь.

Хай вам щастить!