Опубліковано 20 січня 09:27
0 0

Овочі. «Подорож казкою «Ріпка»»

Мета: Розширювати уявлення про форму,величину, колір. Закріпити вміння називати і розрізняти кольори, узгоджувати колір з відповідною картинкою – символом. Закріпити рахунок в межах 5. Розвивати логічне мислення, уяву, увагу, пам’ять, дрібну моторику рук. Виховувати позитивне ставлення дитини до навчально-пізнавальної діяльності.

Хід заняття

І. Організаційний момент

ІІ. Оголошення теми і мети уроку

  • Сьогодні ми потрапимо у казку. А ось до якої казки ми потрапимо дізнаємось відгадавши загадку.

На городі виростала,

Сили набирала,

Непомітно, дуже швидко,

Великою стала.

Став тут дід усіх гукати

Та красуню рвати.

А цю казку, діти, всі

Встигли відгадати.

(Ріпка)

  • Молодець, відгадав. Тож сідай зручніше і слухай .

ІІІ. Робота за матеріалами заняття.

Посадив Дід Ріпку.

Виросла вона швидко

Дід за Ріпку тягне - тягне

Піт струменем з чола біжить:

А Ріпка раптом говорить.

Ти Дідусю, не спіши,

Краще сили бережи.

Бачиш, я якого зросту?

Витягнуть мене не просто!

Швидкий дуже ти який.

Ось тобі наказ такий:

Виконай мої завдання

І можливо ти тоді

Кашу з ріпки поїси

  • Давай допоможемо діду витягнути ріпку? Нам треба виконати завдання.

Завдання 1

  1. Гра «Як росла ріпка» (роздавальний матеріал)

Розташуй ріпки за величиною від найбільшої до найменшої

Щось Ріпка міцно сидить!

Швидше кличе бабку дід

ми, все ж таки, одна сім’я

Бабка, Бабка, мершій біжи,

Ріпку витягти допоможи.

Бабка: Кликав ти мене, мій друже?

Ось так Ріпка! Сидить дуже!

Ріпку зараз обв’яжу

Швидко витягти допоможу.

А Ріпка бабусі відповідає:

Ти, Бабуся, не спіши,

Краще сили бережи.

Бачиш, я якого зросту?

Витягти мене не так то й просто!

Поряд із Дідом ти сідай,

Та завдання моє уважно читай.

  • Час, друзі мої, не тягніть,

а Бабі з Дідом допоможіть.

Завдання 2

  1. Розвиток дрібної моторики з використанням кольорового пластиліну. (роздавальний матеріал)

- Латки всі позакривай, кольори їх називай!

Ой, втомилися, не можуть.

Може внучка допоможе.

Онучка, Онучка! Виручай!

Бабці з Дідом допомагай!

А Ріпка й каже:

Внучка, Внучка не біжи,

Краще сили бережи.

Бачиш, я якого зросту?

Витягти мене не так то й просто!

Поруч з Бабусею сідай,

Та завдання моє читай.

- І з цим завданням треба нам впоратись зуміти.

Завдання 3

Гра «Добери за формою»

Геометричний матеріал

Ой, втомилися, не можуть.

Може Жучка допоможе

Жучка, Жучка, поспішай.

Швидше нам допомагай!

  • Час даремно не тягніть, Жучці теж допоможіть.

Завдання 4

Розвиток графо-моторних навичок

Завдання 5

Ти за тінню всих впізнай,

назву їм скоріше дай !

Ой, втомилися, не можуть.

Може мишка допоможе?

Мишка, мишка, поспішай.

Швидше нам допомагай!

  • Часу даром не втрачайте, всім героям допомагайте

Завдання 6

Спеціальне завдання від Ріпки.

(перевірка на дошці за допомогою цифр на магніті)

ІV. Підсумок уроку.

Ось робота закипіла,

Разом всі взялись за діло.

Дід та Бабка,

Внучка й Жучка,

Кішка й мишка встали в ряд.

Один за одного вхопились,

Піднатужились і все,

Ріпка із землі повзе.

В казці діти побували,

Дуже гарно працювали.

А тепер скажіть, будь ласка,

Чи сподобалася казка?