Опубліковано 20 січня 09:30
0 0

Фрукти

Мета: продовжити закріплювати знання дітей про фрукти, вправляти у вживанні порядкових числівників з іменниками, в узгодженні іменника з прикметником в роді і числі. Вчити утворювати множину іменників та іменники зі зменшено – пестливими суфіксами. Розвивати уміння складати прості речення з опорою на картинку. Розвивати слухову увагу, навички орієнтації в просторі, та мілку моторику руки. Виховувати пізнавальний інтерес до діяльності на занятті.

Хід заняття

І. Організаційний момент

ІІ. Оголошення теми і мети уроку

До нас в гості завітали ,,казкові фрукти’’.

(На дошці ряд казкових фруктів)

Подивіться хто стоїть перший, другий… (Перша – груша, друга- слива, третє – яблуко…)

Де ростуть фрукти? (В саду). Як називається сад, де ростуть фрукти? (Фруктовий).

ІІІ. Робота за матеріалами заняття.

Дидактична гра ,, Один - багато ”

( Граємо з опорою на картинки)

Я буду називати один фрукт, а ви багато фруктів. Наприклад: груша – груші.

Яблуко – яблука, лимон – лимони, апельсин – апельсини, банан – банани, слива – сливи.

Дидактична гра ,, Великий - маленький ”

( Граємо з опорою на картинки)

Я буду називати великий фрукт, а ви – маленький. Наприклад: Груша – грушка.

Яблуко – яблучко, лимон – лимончик, апельсин – апельсинчик, банан – бананчик, слива – сливочка.

Складання речень по картинках

Фрукти нам принесли картинки й хочуть, щоб ми склали по них речення.

Наприклад: Яблуко лежить на тарілці і т.д.

Дидактична гра ,, Послухай і підбери ”

У мене є кольрові хмаринки зі словами, а у вас вирізані фрукти. Послухайте уважно слова і підніміть вгору фрукт, до якого вони підходять.

Корекційна гра ,, Продовж рядок ”

Уважно розглянь картки та продовж рядок у такій же послідовності.

Дидактична вправа ,,Проведи лінії ”

ІV. Підсумок уроку.

Молодець! Гарно попрацював!

Про що ми сьогодні говорили?

Що тобі сподобалося?

Хто приходив до нас на заняття? ( Фрукти)

Назвіть їх.