Щорічно 4 березня власний День народження відзначає мікрофон, бо саме цього дня у 1877 році винахідник з Америки на ім'я Еміль Берлінер запатентував перший мікрофон.
Однак за рік до цього Александер Белл також створив мікрофон, що називався, щоправда рідинним. Рідинний передавач був представлений на філадельфійській виставці. Там його побачив Берлінер і вирішив, що зможе зробити прилад не гірший.
Берлінер зумів очистити і посилити передавані зуки і винайшов таким чином, своєрідний телефонний передавач з нещільним контактом, який назвав мікрофоном. Завдяки вдосконаленням Берлінера телефон перестав бути суто технічною новинкою, а став ефективним засобом зв'язку.
Із часом і розвитком наукової думки відбулася постійна модернізаця мікрофона. Наприклад, у 1920-х роках уже японський учений Йогуті винайшов електретний мікрофон.
В наш час без мікрофона неможлива діяльність артистів, телебачення, радіо, ведучих заходів, озвучування кінострічок тощо. В День народження мікрофона заведено співати без фонограми та грати живу музику.
