Матеріал квесту в ігровій формі розкаже про цінність води для кожного з нас.
Бібліотека вебквестів
595
750
0
Матеріал квесту в ігровій формі розкаже про цінність води для кожного з нас.
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти активні, похитуються при наведенні, а курсор змінюється на вказівний палець
Добрий день, господарі планети Земля!
На початку ХХІ ст. більшість країн світу відчувають дефіцит якісної питної води. Світ стоїть на порозі глобальної "водної" кризи, зокрема це стосується України.
Мета нашого квесту розширити знання про воду, її значущість для людства.
Будьте уважними! Шукайте підказки! Знайшовши відповідь, запишіть вказану букву - це частинка ключа. Зібравши всі букви складіть з них словосполучення - ключ для виходу з квесту.
Успіху!
Цей рівень містить 13 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
12 сповіщень з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Вода — одна із найголовніших речовин, потрібних для органічного життя. Рослини та тварини містять понад 60 % води за масою. На Землі водою покрито 70,9 % поверхні. Вона здійснює у природі постійний колообіг, випаровуючись з поверхні й повертаючись на неї у вигляді атмосферних опадів. Вода має велике значення для економіки: сільського господарства й промисловості. Прісні води, придатні для пиття, становлять лише 2,5 % від загальної кількості води на Землі. Нестача води може стати однією з найгостріших проблем людства в найближчі десятиліття. Бережіть воду і водні ресурси!
Щоб вийти з рівня та завершити гру, треба ввести ключ. Ключ - це два слова (словосполучення) з літер, які ви знаходили під час гри. Успіхів!
Вітаю!
Великі штучні водойми, створені для накопичення води, подальшого її використання, риборозведення, регулювання стоку річок протягом року, рекреації (відпочинку людей).
Молодчина! П'ята буква в цьому слові - це частинка ключа. Запиши її.
На території України налічується 1103 водосховищ. Вони утримують 55315,8 млн м³ води. Поширені водосховища по території України нерівномірно.
Найбільша кількість водосховищ зосереджена в посушливих центральних та південно-східних областях: Донецькій (130 водосховищ), Дніпропетровській (101), Кіровоградській (84).
Частина річкової долини, яка періодично затоплюється під час повеней і паводків.
Молодчина! Шоста буква в цьому слові - це частинка ключа. Запиши її.
ЗАПЛА ВА – відносно вирівняна (плоска) частина днища річкової долини, яку під час повеней чи паводків періодично затоплює вода. Виділяють низьку (затоплюється водою майже щороку) і високу (затоплюється лише під час високих паводків або повеней). Ширина заплави залежить від розміру річки: на найбільших рівнинних річках досягає 40–50 км, на малих – декількох десятків метрів, на гір. річках – 10–20 м
Ділянки земної поверхні з надмірним зволоженням.
Молодчина! Друга буква в цьому слові - це частинка ключа. Запиши її.
Найбільше боліт в Україні — на Поліссі: у Рівненській, Волинській та Чернігівській областях. Вони також формуються у долинах річок у лісостеповій та степовій зонах, та в Карпатах. Вік українських боліт сягає 5-12 тисяч років.
Значне та швидке підняття води в річці, яке відбувається в різні пори року внаслідок раптової відлиги, сильних злив, різкого танення льодовиків, руйнування греблі.
Молодчина! П'ята буква в цьому слові - це частинка ключа. Запиши її.
За останні 20 років на території України значні паводки, що призвели до виникнення надзвичайних ситуацій, спостерігалися у 1995, 1998, 2001, 2008, 2010, а тепер уже і в 2020 роках. Так, середньорічні збитки від паводків у 1995–1998 роках становили більше 900 млн. гривень, 1999–2007 роках – понад 1,5 млрд гривень, у 2008–2010 роках – близько 6 млрд гривень.
Штучно створені річки для забезпечення перерозподілу вод для потреб господарства, для судноплавства, зрошення або осушування територій.
Молодчина! Третя буква в цьому слові - це частинка ключа. Запиши її.
З метою задоволення потреб у воді в Україні шляхом перерозподілу стоку річок з подачею води на далеку відстань споруджено Дніпро–Донбас канал, Дніпро–Інгулець канал, Дніпро–Кривий Ріг канал, Каховський магістральний канал, Північно-Кримський канал, Сіверський Донець–Донбас канал.
Регулярне тривале підняття рівня води, яке повторюється з року в рік в один і той самий сезон.
Молодчина! Четверта буква в цьому слові - це частинка ключа. Запиши її.
Видатні повені на Дніпрі в районі Києва були зафіксовані у 1845, 1877, 1895, 1908, 1931, 1970 і 1979 роках. Найбільша повінь в історії Києва сталася у травні 1931 року — тоді затопило Поділ і село на Трухановському острові (знищене німцями у 1943-му). Рибальський півострів перетворився на острів.
Природний водний потік, який витікає з джерела, озера чи болота. Живиться поверхневими й підземними водами, а також атмосферними опадами.
Молодчина! Перша буква в цьому слові - це частинка ключа. Запиши її.
Річки України течуть переважно з півночі на південь до Чорного й Азовського морів; Річки північно-західної України течуть з півдня на північний захід і північ до Вісли і Припєяті. Басейн Чорного й Азовського морів охоплює понад 90 % української території. Тут течуть річки: Дунай з Тисою і Прутом, Дністер, Південний Буг, Дніпро з Прип'яттю і Десною, Дон з Дінцем. До стоку Балтійського моря належать праві притоки Вісли: Вепш, Сян і Західний Буг.
Підземні води, які насичені різними хімічними елементами, сполуками та газами.
Молодчина! Четверта буква в цьому слові - це частинка ключа. Запиши її.
На території України виявлено понад 500 (?) джерел різноманітних мінеральних вод, головним чином у межах Українських Карпат (Нафтуся, Свалява, Поляна Квасова та ін.).
Частина річкової долини, яка постійно заповнена водою.
Молодчина! Друга буква в цьому слові - це частинка ключа. Запиши її.
Русло — утворюється внаслідок розмивної дії текучої води на підстильні породи. На формування річищ впливають кліматичні умови, геологічна будова та рельєф поверхні. Розміри та форма річища змінюється по довжині річки.
Природне поглиблення в рельєфі, заповнене водою.
Молодчина! Четверта буква в цьому слові - це частинка ключа. Запиши її.
На території України близько 20 тис. озер, з них 7 тис. площею понад 10 га. Вони утворюють озерні краї. Як правило, озера розташовані в заплавх річок, переважно в Поліссі.
Ялпуг (149 км²) — найбільше озеро України природного походження, розташоване в Одеській області
Світязь (26 км²) — найглибше озеро України
Невелика штучна водойма, яка є зазвичай перегородженою греблею частиною невеликої річки або заповненою водою балкою.
Молодчина! Перша буква в цьому слові - це частинка ключа. Запиши її.
На території України нараховується близько 50 тисяч штучних водойм — ставків. Селяни з глибокої давнини створювали ставки, перегороджуючи земляними насипами гирла балок і неглибоких ярів. Ставки служили сховищами води, використовувалися для розведення риби й водоплавної птиці. Ставки, як правило, оточені заростями верб.
Видовжені (20-40 км) затоки, які утворюються внаслідок затоплення морем долин річок біля їх гирл або балок.
Молодчина! Друга буква в цьому слові - це частинка ключа. Запиши її.
ДНІПРО ВСЬКО-БУ ЗЬКИЙ ЛИМА Н – відкритий лиман у північній частині Чорного моря в межах Миколаївської та Херсонської областей. Його формують Дніпров. лиман (довж. 60 км, шир. 16 км) та Бузький лиман (довж. 50 км, шир. 2–10 км). Відкривається в Чорне море протокою (шир. 3,6 км) між Очаків. мисом і стрілкою Кінбурн. коси. Пл. бл. 950 км2 (найбільший в Україні), об'єм води 4,25 км3. Глиб. від 2 до 6–7 м, місцями (Станіслав. яма та ін.) до 10–13 м; у штучному судноплав. каналі, що з'єднує дніпров. порти з Чорним морем, глиб. до 10–15 м.
Рефлексія від 11 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: