Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Вебквест:

"У пошуках золотого руна"

27.06.2023
4 0
8 Клас
1 рівнів
14 підказок
Час виконання: необмежений
Шаблони: Урок мистецтва

191

881

0

Опис вебквесту (учням цей опис не показується):

Квест дає можливість у цікавій формі вивчити, узагальнити, повторити, перевірити знання з теми "Античне мистецтво". Розроблено за матеріалами по підручнику "Мистецтво" 8 клас Людмили Кондратової.

Вміст вебквесту:
Налаштування гри

По завершенню гри буде видано сертифікат

Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти неактивні, при наведенні жодним чином не виказують себе

Привітання на початку гри (показується учням)

Вітаю! Герої давньогрецької міфології аргонавти на чолі з Ясоном вирушають в морський похід у Колхіду в пошуках Золотого руна і запрошують тебе приєднатися до них. Допоможи Ясону й аргонавтам знайти Золоте руно, виконуючи завдання-перешкоди, які зустрічаються на шляху.

Розпочинай пошуки з центральної фігури на дошці.

Рівень №1 — У пошуках золотого руна переглянути шаблон

Цей рівень містить 15 інтерактивних об'єктів:

1 вихід.

14 сповіщень з введенням відповіді.

Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:

Мітка №1/15 Картина  Вихід з рівня  Щоб вийти потрібен ключ
Повідомлення перед введенням ключа:

Супер! Вітаю!!!! Ти вже поряд із Золотим руном. Щоб забрати його, введи ключове слово, а саме відповідь на запитання:

"Важливе місце в житті еллінів займала музика. Вона звучала під час весіль, війн, похоронів, була невід’ємною частиною релігійних свят і театральних вистав. У ті часи існували спеціальні колегії (об’єднання) співаків, музикантів, танцюристів. Поширеними музичними інструментами були щипкові: ліра та її різновиди — формінга, кіфара; духові: авлос, флейта Пана; ударні: тимпан, кимвал." Котрий із цих музичних інструментів став емблемою музики?

05000req-791a-725x203.png

Правильні варіанти ключа:
ліра Ліра
Повідомлення після введення ключа:

Браво! Неймовірний результат! Ясон з аргонавтами пишаються, що брали участь в пошуках разом з тобою! Завантаж подяку від героїв давньогрецької міфології.

05000rey-4d4c-358x300.gif

Мітка №2/15 Picture Завдання з відповіддю
Завдання:

В історії світового мистецтва культура Стародавньої Греції та Стародавнього Риму посідає особливе місце. Їх мистецтво, що вперше по-справжньому відкрило й оспівало людину як прекрасне й досконале творіння природи, надовго зберегло значення взірця і багато в чому залишилося неперевершеним і недосяжним. Назви термін (з латинської в перекладі він означає "прадавній"), яким позначають цю культуру.

Правильні варіанти відповіді:
античність антична Античність античний стиль античний
Відповідь на завдання:

Молодець, правильно. Вирушай далі. Шукай наступне завдання в картині із соняхами.

Мітка №3/15 Картина Завдання з відповіддю
Завдання:

Найбільш довершеним архітектурним ансамблем класичної епохи є комплекс в Афінах, споруджений на скелі висотою 156 м над рівнем моря у другій половині V ст. до н. е. Ініціював будівництво афінський державний діяч Перикл, а керував роботами Фідій. До найвідоміших споруд комплексу належать храми Ніки Аптерос, Парфенон, Ерехтейон і велична колонада Пропілей. Із 1987 року його визнано об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО. Як називається цей комплекс?

05000r9x-f0b9-719x450.png

Правильні варіанти відповіді:
Акрополь акрополь
Відповідь на завдання:

Молодець. В перекладі з давньогрецької Акрополь означає «Високе місто» або «Місто на краю». Від Akro – «високий» та Polis – «місто». Цікаво, що такі міські украплення існували не тільки в Афінах, але й в інших містах Греції.

Вирушай далі. Наступне завдання в мольберті.

Мітка №4/15 Canvas Завдання з відповіддю
Завдання:

В епоху архаїки давньогрецькі зодчі розробили строго продуману й логічно обґрунтовану систему співвідношень між частинами споруди, встановили правила художнього оздоблення зовнішньої форми конструкцій, визначили порядок розміщення деталей та їх розміри. Ця система отримала назву (від лат. ordo — лад, порядок) - ?

05000ra8-0c05-688x187.png

Правильні варіанти відповіді:
ордер архітектурний ордер ордерна система
Відповідь на завдання:

Браво! Ти знаєшся на мистецтві! Продовжуй свій шлях далі. Шукай завдання у полотнах праворуч

Мітка №5/15 Canvas 1 Завдання з відповіддю
Завдання:

Майстри Стародавньої Греції використовували три ордери — доричний, іонічний і коринфський. Перший з них вирізнявся простими і строгими формами, масивністю та приземкуватістю; для двох інших характерними були стрункість пропорцій і підвищена декоративність. Усі три ордери, хоча й були створені в різний час і в різних місцях, мають однакові основні елементи: вертикальні колони, увінчані скульптурними прикрасами — капітелями, на які спирається горизонтальний пояс — антаблемент. Розглянь малюнок. До якого ордеру належить дана капітель?

05000ram-ab47-200x266.jpg

Правильні варіанти відповіді:
коринфський коринфський ордер коринфського коринфського ордера
Відповідь на завдання:

Браво! Знову тобі вдалося подолати перешкоду на шляху до золотого руна. До речі, цікаво, що в добу античності лаконічний, монументальний доричний ордер асоціювали з мужністю і вважали його «чоловічим», а витончений, вишукано оздоблений іонічний — «жіночим». Коринфський ордер, що був пізнішою модифікацією іонічного та відрізнявся від нього лише розкішним декором верхньої частини колони, називали «дівочим».

Вирушай далі до табурету.

Мітка №6/15 Chair Завдання з відповіддю
Завдання:

Головний храм афінського Акрополя — біломармуровий храм Афіни Парфенос (Діви). Секрет цієї будівлі, у якій вдало поєднані доричний та іонічний ордери, криється у винятковій ритмічності та пропорційності частин. Храм, споруджений давньогрецькими зодчими Іктином і Каллікратом у V ст. до н. е., вражає донині. Цікаво, що мармур, з якого його побудовано, може змінювати свій колір від сніжно-білого до насичено бежевого — залежно від погоди, пори року й навіть частини доби. Назви цей храм.

05000rb1-a0f3-940x529.jpg

Правильна відповідь:
Парфенон
Відповідь на завдання:

Молодець, це справді Парфенон. Прикладом традиційного грецького стилю в Парфеноні стали 136 доричних колон. Вони стоять рядами 8 по 17 і створюють враження повної гармонії і абсолютного порядку.

Прямуй далі: на табуреті баночка із пензлями.

Мітка №7/15 Water Bank Завдання з відповіддю
Завдання:

Зодчество епохи еллінізму вирізняло прагнення до освоєння величезних відкритих просторів, до ефекту грандіозності. У цей період з’явилися й нові типи споруд: бібліотеки, мусейони (прообрази музеїв), великі інженерні будівлі. Прикладом може служити споруда в Александрії (заввишки 120—140 метрів), що височіла біля входу в гавань і під час негоди вказувала морякам дорогу. Споруда простояла півтори тисячі років і вважалася одним із семи чудес світу. Назви її.

05000rb8-ddc0-830x553.jpg

Правильні варіанти відповіді:
Фароський маяк Александрійський маяк
Відповідь на завдання:

Браво! Фароський (Александрійський) маяк і зараз вказує тобі з аргонавтами дорогу до золотого руна. Прямуй до полотна під дошкою.

Мітка №8/15 Canvas 5 Завдання з відповіддю
Завдання:

Архітектура Стародавнього Риму вражає грандіозністю і майстерністю стародавніх інженерів. На відміну від греків, римляни зводили споруди головним чином з .......?.....: кам’яну або цегляну оболонку заливали сумішшю вапна і щебеню. Ця маса тверднула й перетворювала будівлю на суцільний моноліт, вона мала суттєві переваги над природним каменем, тому обсяги будівництва в Римській імперії значно зросли. Назви цей матеріал.

Правильна відповідь:
бетон
Відповідь на завдання:

Правильно! Молодець! Прямуй далі, до однієї з шухляд.

Мітка №9/15 Curbstone Завдання з відповіддю
Завдання:

Найвизначнішою пам’яткою давньоримської архітектури, що збереглася до наших днів, є амфітеатр Флавіїв (I ст. н. е.). Гігантська споруда у формі чаші вміщувала понад 50 тисяч глядачів, які приходили дивитися на бої гладіаторів та циркові вистави. У центрі амфітеатру розміщувалась забезпечена складною системою підземних технічних приміщень арена у вигляді еліпса. Арену оточувала триярусна аркада, що складалася з 240 арок. Кожна арка була обрамлена напівколонами (в першому ярусі — доричними), які виконували роль декорації, щоб приховати товщину стіни. Назви цю споруду.

05000rbj-b757-800x548.jpg

Правильна відповідь:
Колізей
Відповідь на завдання:

Молодець. Аргонавти захоплюються твоєю кмітливістю й розумом! Продовжуй далі. Прямуй до картини С.Далі.

Мітка №10/15 Картина Завдання з відповіддю
Завдання:

Культові будівлі Стародавнього Риму, на відміну від грецьких, були прикрашені колонадами тільки з фронтальної сторони. Давньоримські зодчі запозичили в інших народів, удосконалили й широко використовували арочні конструкції, склепіння і куполи. Часто будували круглі в плані храми — ротонди (від лат. rotundus — круглий). Найвищим утіленням архітектурної та інженерної думки в Римській імперії став храм усіх богів, побудований в II ст. н. е., ймовірно, Аполлодором Дамаським. Вкажи його назву.

05000rch-5dfe-791x276.png

Правильна відповідь:
Пантеон
Відповідь на завдання:

Так! Це Пантеон. Цікаво, що його купол дійсно унікальний, і другого такого не було і немає у всьому світі. Справа в тому, що гігантська бетонна конструкція не армована. Це шедевр архітектурної та інженерної думки не тільки за часів Стародавнього Риму, але і зараз. У складі використовували пемзу і торф, щоб зменшити вагу конструкції і запобігти мікротріщинам. При всіх сучасних технологіях конкуренції у Пантеону немає взагалі. Хоча Брунеллескі з куполом Дуомо у Флоренції в XIII-XV століттях був близький до успіху. Йому вдалося трохи перевищити діаметр (44 метра проти 43,3 метрів), але не перевершити інші характеристики.

Прямуй далі, шукай завдання в лампі.

Мітка №11/15 Lamp Завдання з відповіддю
Завдання:

Свідченням могутності й багатства Риму була проточна вода. Міста імперії обов’язково оснащувалися складною системою водопостачання. Водогони споруджували як підземні, так і надземні. У надземних водопроводах керамічні труби клали на високу аркаду. Для брудної води будували підземні канали. Як називався такий водогін?

05000rcr-777b-940x470.jpg

Правильні варіанти відповіді:
Акведук акведук акведуки
Відповідь на завдання:

Правильно, ти круто долаєш усі перешкоди на шляху!

До речі, цікаво, що ці давньоримські акведуки могли гнати воду на відстань понад 50000 метрів! Вони щодня постачали в Рим води стільки, скільки вміщують 450 сучасних олімпійських басейнів! Ще й до сьогодні фонтани в центрі Риму постачаються водою із тих давньоримських акведуків.

Не зупиняйся! Попереду нове завдання, у кулі.

Мітка №12/15 Ball Завдання з відповіддю
Завдання:

Важливою складовою римського способу життя були громадські лазні - ...... Під бетонними склепіннями містилися басейни з холодною і гарячою водою, зали для занять гімнастикою, галереї для дружніх бесід, а іноді — й бібліотеки. Ці величезні споруди за розкішшю й багатством оздоблення не поступалися палацам. Вони слугували центрами культури, улюбленими місцями для зустрічей і відпочинку городян, своєрідні салони краси. Назви ці споруди.

05000rcw-c962-940x627.jpg

Правильні варіанти відповіді:
терми лазні-терми Терми
Відповідь на завдання:

Супер! Відпочинь з аргонавтами у цих лазнях-термах та прямуй далі в пошуках золотого руна. Шукай завдання в кубі.

Мітка №13/15 Cube Завдання з відповіддю
Завдання:

У Римській імперії існувала мережа чудових мощених камінням доріг, що з’єднували всі частини величезної держави. Найдавніша з них, яка вела в Рим, — служить і зараз. На її спорудження було витрачено майже всі гроші з державної скарбниці. Вкажи її назву.

05000rd3-f121-768x513.jpg

Правильна відповідь:
Аппієва дорога
Відповідь на завдання:

Справді так. Вже у давнину Аппієва дорога мала назву — «цариця доріг», бо мала важливе військове, культурне і торговельне значення.

Прямуємо далі, наступна перешкода на шляху - в скатертині.

Мітка №14/15 Cloth Завдання з відповіддю
Завдання:

Значну частку культурної спадщини античності складає скульптура. Статуї та рельєфи із зображенням богів, героїв і переможців Олімпійських ігор прикрашали храми, палаци, міські майдани. На жаль, чимало високохудожніх творів скульптури Стародавньої Греції були знищені. До нашого часу дійшли переважно мармурові копії, виготовлені римлянами з грецьких оригіналів, однак вони дають нам можливість судити про майстерність не лише давньоримських, але й давньогрецьких скульпторів. Назвіть першу класичну давньогрецьку грецьку скульптуру, що зображує людину в русі.

05000rdo-1ed9-650x1024.jpg

Правильні варіанти відповіді:
Дискобол "Дискобол"
Відповідь на завдання:

Все правильно! Ти вже майже на фініші пошуків. Не зупиняйся! Наступне завдання заховане в древній амфорі.

Мітка №15/15 Vase Завдання з відповіддю
Завдання:

Античне мистецтво залишило нам величезну кількість чудових зразків декоративного розпису посудин із обпаленої глини, які відігравали надзвичайно важливу роль у житті стародавніх греків. Посудини були різноманітними за формою та призначенням: амфори — для зберігання вина й олії, кратери — для змішування вина з водою, піксиди з кришками у вигляді фігурок тварин або птахів — для пахощів, ойнохої — глечики з фігурними вінцями для розливання вина під час бенкетів тощо. У цьому мистецтві виділяють чотири основні стилі: геометричний, орієнталізуючий, чорнофігурний та червонофігурний. Вкажи назву цього мистецтва декоративного розпису посудин.

05000rea-c3c9-704x346.png

Правильна відповідь:
вазопис
Відповідь на завдання:

Правильно. Власне кажучи, вазопис можна вважати своєрідною формою давньогрецького живопису. Він дійшов до нас у вигляді намальованих на глечиках та амфорах сюжетних сцен, що стали основним джерелом інформації про життя стародавніх греків.

Чарівне золоте руно знаходиться за картиною "Зоряна ніч". Ти вже близько!

Рефлексія від 8 учнів

Сподобався:

8 0

Зрозумілий:

8 0

Потрібні роз'яснення:

8 0
Рекомендуємо

"Великодній Квест: Пошук Золотих Яєць"

"Великодній Квест: Пошук Золотих Яєць"

242

Аватар профіля Рябінкін Юрій Вікторович
Корекція розвитку
2—9 клас

166 грн

У пошуках скарбів

У пошуках скарбів

146

Аватар профіля Устименко Ірина Сергіївна
Вступ до історії
5 клас

33 грн

У пошуках скарбів

У пошуках скарбів

372

Аватар профіля Скакун Тетяна Миколаївна
Математика
3 клас

20 грн

Вебквест "Phytonо-пошук"

Вебквест "Phytonо-пошук"

210

Аватар профіля Гашицька Вікторія Вікторівна
Інформатика
7 клас

20 грн

В пошуках математичних скарбів

В пошуках математичних  скарбів

205

Аватар профіля Беркут Юлія Іванівна
Математика

33 грн

Схожі вебквести

Мистецтво Античного світу

Мистецтво Античного світу

467

Аватар профіля Кубанська Наталія Володимирвіна
Мистецтво
8—10 клас та дорослі

Модерн. Символізм. Імпресіонізм

Модерн. Символізм. Імпресіонізм

207

Аватар профіля Demydenko Galyna
Мистецтво
9 клас

Мистецтво Античності і Візантії

Мистецтво Античності і Візантії

166

Аватар профіля Demydenko Galyna
Мистецтво
8 клас

Мистецтво єпохи Середньовіччя!

Мистецтво єпохи Середньовіччя!

162

Аватар профіля Кубанська Наталія Володимирвіна
Мистецтво
8—11 клас та дорослі

Світлотінь як засіб виявлення форми

Світлотінь як засіб виявлення форми

190

Аватар профіля Кубанська Наталія Володимирвіна
Мистецтво
6—7 клас