Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Вебквест:

У пошуках скарбів фараона

06.08.2023
6 0
8 Клас
1 рівнів
10 підказок
Час виконання: необмежений
Шаблони: Скарби

275

663

2

Опис вебквесту (учням цей опис не показується):

Квест для проведення актуалізації знань з предмету мистецтво або для розважальних позакласних заходів.

Вміст вебквесту:
Налаштування гри

По завершенню гри буде видано сертифікат

Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти активні, похитуються при наведенні, а курсор змінюється на вказівний палець

Привітання на початку гри (показується учням)

Вітаю, друзі! Ви - команда дослідників і мислителів мистецтва, які потраплять в таємний музей, де зберігається легендарний загублений мистецький скарб. Лише ті, хто знає правильні відповіді до загадок, обов’язково знайдуть скарб і врятують його для всього світу! На вас чекають цікаві випробовування, завдання і звичайно море веселощів та позитиву. Ви готові? Розпочніть із стіни з написом в центрі кімнати.

Рівень №1 — У пошуках скарбів Фараона. переглянути шаблон

Цей рівень містить 11 інтерактивних об'єктів:

1 вихід.

10 сповіщень з введенням відповіді.

Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:

Мітка №1/11 Скриня  Вихід з рівня  Щоб вийти потрібен ключ
Повідомлення перед введенням ключа:

Вкажіть ім'я фараона, який правив Єгиптом і загинув у віці 18 років при загадкових обставинах. Гробницю фараона відкрив у 1922 році відомий археолог Говард Картер, знайшов її зовсім незайманою (на відміну від багатьох розграбованих пірамід). Одна з відомих пам'яток з цієї гробниці - золота маска цього фараона.

Правильні варіанти ключа:
Тутанхамон Тутанхамон. це Тутанхамон
Повідомлення після введення ключа:

Молодці! Вітаю!!! Ви знайшли скарби фараона і дуже допомогли археологу Говарду Картеру. Пишаюся вашим успіхом!

050036jh-a6d0-310x308.gif

Завантажте свою нагороду.

Мітка №2/11 Пластина 1 Завдання з відповіддю
Завдання:

Перед початком ми повинні відгадати, на який континент вирушаємо на пошуки скарбів. На карті зашифроване слово – назва континенту.

050035s1-71fb-577x340.jpg

Правильні варіанти відповіді:
Африка це Африка континент Африка Африка. вирушаємо в Африку
Відповідь на завдання:

Так! Це Африка. Ми вирушаємо в Єгипет на пошуки скарбів фараона.

Відкрий наступну підказку на шляху до скарбів. Шукай поруч вогонь.

Мітка №3/11 Вогонь 1 Завдання з відповіддю
Завдання:

Історія Єгипту дуже тісно пов'язана з **********, вони для них священні тварини. Вважається, що саме єгиптяни першими одомашнили цих тварин, а їх значення в житті країни було просто величезним. При цьому єгиптяни за всю свою історію поклонялися цим пухнастим створінням.

Про як тварину йдеться? Напишіть її назву в називному відмінку.

Правильні варіанти відповіді:
кішка кіт котики кішки це кішка
Відповідь на завдання:

Так, це кішка. Не дивно, що богиню родючості Бастет вони зображали з головою кішки. А самим кішкам забезпечили недоторканість, оголосивши їх священними. Крім того Бастет вважалася також богинею радості, веселощів, жіночої краси, домашнього вогнища і любові, тому її дуже цінували.

050035sr-1973-200x321.jpg

Наступне завдання знайдеш, натиснувши на статую кота.

Мітка №4/11 Статуя кота 1 Завдання з відповіддю
Завдання:

Окрім кішок, у єгипетській міфології шанували символ священного жука. Стародавні єгиптяни в його поведінці вбачали праобраз руху Сонця — світила, якому вони поклонялися найбільше. Культ священного ******* був настільки поширеним у Стародавньому Єгипті, що у формі цього жука виготовляли печатки, амулети, магічні предмети й прикраси, його зображували на папірусах, фресках гробниць.

Напишіть назву цього жука в називному відмінку.

Правильні варіанти відповіді:
скарабей жук-скарабей це скарабей це жук-скарабей жуки скарабеї жук скарабей
Відповідь на завдання:

Правильно. Скарабей як великий символ і могутній талісман супроводжував єгиптянина не тільки на всіх етапах його життя, але також і після смерті. Не випадково в Єгипті в процесі муміфікації замість справжнього серця вставляли серце з кераміки, каменю чи іншого освяченого матеріалу з амулетом скарабея зверху чи фігурку скарабея, щоб у тілі померлого знаходився центральний символ нетлінної сутності, безсмертя та воскресіння.

050035tn-7380-300x401.jpg

Шукай наступне завдання, натиснувши на цього жука в гробниці.

Мітка №5/11 Жук Завдання з відповіддю
Завдання:

Щоб здобути повноцінне життя у потойбічному світі, задля свого безсмертя загиблий мав би з’єднатися зі своїм старим тілом або отримати нове. Возз’єднання із колишнім тілом було кращим варіантом, тому двічі вмерти вважалося у Стародавньому Єгипті не можливим. Отже, людина здобувала безсмертя завдяки власному тілу, збереженому завдяки бальзамуванню у вигляді ********.

Напишіть назву цього забальзамованого тіла фараона в називному відмінку.

Правильні варіанти відповіді:
мумія єгипетська мумія мумії мумія. це мумія
Відповідь на завдання:

Так, правильно. Єгипетські мумії – це просто скриньки із таємницями, які туристам так цікаво розгадати. Археологи знаходили мумій у різних позах і згодом з’ясували, що кожна поза має своє тлумачення. Покійних, що займали високі посади за життя, муміфікували із схрещеними на грудях руками. Представники нижчої верстви суспільства бальзамувалися із руками, витягнутими вздовж тіла. Вчені також знаходили мумій, які застигли у позі ембріона. Таким чином єгиптяни готували покійного до народження у потойбічному світі.

050035u6-11f9-413x413.jpg

Шукай наступне завдання в статуї фараона

Мітка №6/11 Статуя 3 Завдання з відповіддю
Завдання:

Вам, мабуть, буде цікаво дізнатися, що стародавні єгиптяни при будівництві пірамід ставили хибні двері і влаштовували пастки. Всі ці хитрощі були їм необхідні для того, щоб уберегти свої багатства, що були в пірамідах для потойбічного життя фараона, від можливих грабіжників.

Найбільш популярними серед цих пасток були глибокі ********, з яких справді було складно вибратися поодинці. Ми ж використовуємо таку споруду як джерело води. Що це? Впишіть назву в називному відмінку.

Правильні варіанти відповіді:
колодязь криниця глибока яма колодязь.
Відповідь на завдання:

Втім, ні уявні прокляття, ні додаткові стіни не зупинили бажаючих поживитися — піраміди були розкрадені ще в кінці епохи Стародавнього царства. Не варто також думати, що якби єгиптяни краще зміцнили гробниці, то ми б сьогодні могли точно знати, що саме знаходилося всередині. За даними вчених, власні піддані і навіть прямі наступники фараонів мали доступ до плану гробниць, і, швидше за все, вони були першими, хто виніс все цінне після смерті правителя. Дослідники знаходили записи, в яких описувалося, що спадкоємці фараона просто безцеремонно витягали мумію з саркофага, щоб пізніше використовувати його ще раз для власних потреб.

050035wz-04e2-397x328.jpg

Наступне завдання заховане в дівчині-археологу.

Мітка №7/11 Анастасія Завдання з відповіддю
Завдання:

Єгипетська писемність датується приблизно 3000 р. до н.е., складна і стародавня система, яка зазнала багато змін і модифікацій протягом історії. Вона був об’єктом інтересу та вивчення багатьох фахівців, однак лише в 1822 році Жан-Франсуа Шампольон розкрив таємницю, яку зберігали ці символи. Спробуйте відгадати з допомогою шифру назву велетенської скульптури, що охороняла єгипетську піраміду.

050035xj-b2c0-641x106.jpg

050035xk-7e89-416x601.jpg

Правильні варіанти відповіді:
сфінкс сфінкс. це сфінкс
Відповідь на завдання:

Так, це сфінкс - найдавніша та найбільша скульптура у світі! Довгий час ці скульптури прихопували піски пустелі, і тільки в минулому столітті археологи повністю відкрили скульптуру на всю її довжину. В це не дуже віриться, але колись сфінкс був кольоровим, до цих пір на обличчі статуї помітні залишки червоної фарби, а на тілі — синьою і жовтою. За багато століть фарба просто стерлася.

050035yp-2714-402x283.jpg

Наступне завдання приховує капелюх дівчини.

Мітка №8/11 Андрій Завдання з відповіддю
Завдання:

Стародавні єгипетські гробниці - це одне з семи чудес світу. Всього на території, яка колись належала Стародавньому Єгипту, було виявлено 140 таких гробниць. Для їх зведення використовувалися блоки з вапняку, скріплені будівельним розчином. Імовірно камінь добувався в найближчих каньйонах, а наверх його піднімали за допомогою пандусів. Дивовижно, що блоки ідеально рівні і настільки щільно один до одного прилягають, що між ними не пройде і лезо ножа.

Вкажіть назву єгипетської гробниці.

Правильні варіанти відповіді:
піраміда піраміди піраміда.
Відповідь на завдання:

Звісно, це піраміда! Протягом декількох тисяч років люди не перестають захоплюватися їх вражаючими масштабами, а вчені продовжують вести дослідні роботи, здійснюючи одне відкриття за іншим. Першим архітектором пірамід був Імхотеп – ерудований інженер та лікар. Згідно з історичними свідоцтвами, саме він – творець проекту великої Піраміди Джосера. Вчені, які здійснювали заміри найвищої піраміди, з’ясували, що її периметр, розділений на дві висоти, в підсумку дає число Пі з точністю до однієї стотисячної. Тож їх однозначно будували за чіткими математичними розрахунками!

Наступне завдання заховане в бюсті єгипетської красуні.

Мітка №9/11 Статуя 2 Завдання з відповіддю
Завдання:

Ім'я цієї останньої правительки Єгипту відоме у всьому світі. Поширена думка, що вона ніби-то була неймовірною красунею. Виросла в видатному на той час центрі – Олександрії. Поезія, мистецтва, науки знаходили притулок в цьому місті, і при дворах єгипетських царів налічувалося чимало видатних поетів і художників. Дівчина здобула прекрасну освіту і вільно говорила кількома мовами, вивчала філософію, була добре знайома з літературою і грала на різних інструментах. Остання цариця Єгипту була ще й письменницею і написала книгу “Косметика”. Книга була присвячена медичній та фармакологічній роботі. До книги вона включила засоби від випадання волосся та лупи. Вкажіть ім'я цієї правительки.

Правильні варіанти відповіді:
Клеопатра Клеопатра. цариця Клеопатра. цариця Клеопатра це Клеопатра
Відповідь на завдання:

Всупереч поширеній думці остання єгипетська цариця Клеопатра не була красунею. На старовинних монетах ми бачимо її зображення – довгий ніс, чоловікоподібні риси обличчя. Але боги наділили Клеопатру чарівним голосом і харизмою. Крім цього, вона справді була дуже добре освіченою жінкою. Клеопатра VII була першим фараоном з династії Птолемеїв, хто міг говорити по-єгипетськи і ще вона знала ще 8 мов.

0500362h-e89a-228x378.jpg

Тепер ти можеш заглянути у скриню в центрі гробниці за наступною підказкою у пошуку скарбів.

Мітка №10/11 Скриня 1 Завдання з відповіддю
Завдання:

Світ фараонів та пірамід, священних гробниць та небачених новацій — Стародавній Єгипет справедливо називають колискою цивілізації. Саме тут винайшли гребінець і ножиці, мило і навіть взуття з підборами. Людство винайшло антибіотики лише в ХХ ст. Однак ще 4 тисячі років тому єгиптяни лікували інфекційні захворювання запліснявілими продуктами (приміром, хлібом). Саме з плісняви вчені в майбутньому отримають речовину для виготовлення антибіотика - *********. Високий рівень медицини підтверджують і стародавні інструменти для муміфікації померлих. Напиши назву речовини, що винайшли для виготовлення антибіотика.

Правильні варіанти відповіді:
пеніцилін пеніцилін.
Відповідь на завдання:

Так, це пеніцилін. Правда ж, цікава інформація? Я теж раніше цього не знала!

Отже, бачимо, що це ще не скриня зі скарбами, але, я думаю, в наступній скрині ти все-таки знайдеш скарби. Тільки будь наполегливим (наполегливою) і віднайди ключ від скрині.

Мітка №11/11 Шляпа 1 Завдання з відповіддю
Завдання:

Музиці відводилося значне місце в повсякденному житті як знаті, так і нижчих верств населення Єгипту. Протягом всієї історії Стародавнього Єгипту музика супроводжувала культові обряди. Більш того, спів і гра на арфі та лютні взагалі входили в обов'язки жерців. Найбільш важливим джерелом стосовно музики часів Стародавнього Єгипту є ******** з текстами пісень. Ці тексти пісень записували на товстому папероподібному матеріалі, що виготовлявся в стародавньому Єгипті зі стебел рослини Cyperus papyrus. Напишіть назву цього матеріалу українською в називаному відмінку (одне слово).

Правильні варіанти відповіді:
папірус папірус.
Відповідь на завдання:

Так, це папірус. У Єгипті були бібліотеки, що містили до тридцяти тисяч сувоїв; особливо багата бібліотека була в Александрії (Александрійська бібліотека). Папірус був настільки поширеним, що єгипетські купці загортали в нього покупцям товар. Найдавнішому сувою папірусу налічувалося понад п'ять з половиною тисяч років!

050036iv-323f-585x274.jpg

Шукайте наступну підказку в хлопця-археолога.

Рефлексія від 12 учнів

Сподобався:

12 0

Зрозумілий:

12 0

Потрібні роз'яснення:

12 0
Рекомендуємо

Пошук скарбів гробниць фараонів (математика 5-9 класів)

Пошук скарбів гробниць фараонів (математика 5-9 класів)

408

Аватар профіля Пустова Ольга Миколаївна
Математика
9—10 клас

50 грн

У пошуках скарбів

У пошуках скарбів

149

Аватар профіля Устименко Ірина Сергіївна
Вступ до історії
5 клас

33 грн

У пошуках скарбів

У пошуках скарбів

373

Аватар профіля Скакун Тетяна Миколаївна
Математика
3 клас

20 грн

В пошуках математичних скарбів

В пошуках математичних  скарбів

207

Аватар профіля Беркут Юлія Іванівна
Математика

33 грн

Вебквест.О.Стороженко "Скарб"

Вебквест.О.Стороженко "Скарб"

102

Аватар профіля Стецьків Оксана Григорівна
Українська література
7 клас

20 грн

Схожі вебквести

Мистецтво Античного світу

Мистецтво Античного світу

467

Аватар профіля Кубанська Наталія Володимирвіна
Мистецтво
8—10 клас та дорослі

Модерн. Символізм. Імпресіонізм

Модерн. Символізм. Імпресіонізм

207

Аватар профіля Demydenko Galyna
Мистецтво
9 клас

Мистецтво Античності і Візантії

Мистецтво Античності і Візантії

167

Аватар профіля Demydenko Galyna
Мистецтво
8 клас

Мистецтво єпохи Середньовіччя!

Мистецтво єпохи Середньовіччя!

164

Аватар профіля Кубанська Наталія Володимирвіна
Мистецтво
8—11 клас та дорослі

Світлотінь як засіб виявлення форми

Світлотінь як засіб виявлення форми

190

Аватар профіля Кубанська Наталія Володимирвіна
Мистецтво
6—7 клас