Подорож країнами світу: традиції зустрічі Нового року та Зимові чарівники різних країн.
Бібліотека вебквестів
Подорож країнами світу: традиції зустрічі Нового року та Зимові чарівники різних країн.
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти неактивні, при наведенні жодним чином не виказують себе
Привіт тобі, відважний рятівник!
Щоб врятувати Новорічних ельфів потрібно дістатись таємного місця (кожен раз ти будеш отримувати підказку про це), познайомитись з традицією країни, де схований Ельф, відповісти на питання, яке буде ключем до Новорічного чарівника цієї країни, бо саме Чарівник допоможе звільнити тобі Ельфа. Будь уважним!
Наша подорож навколо світу починається прямо зараз!
Тисни на КОМПАС!
Цей рівень містить 17 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
3 сповіщення.
13 сповіщень з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Вітаємо тебе на палубі Новорічного вітрильника!
Нам по дорозі, якщо вже всі 12 Новорічних ельфів повернулись до виконання своїх обов'язків.
Вітаємо тебе, відважний рятівник! Твоя навколосвітня подорож завершена! Ти вкотре допоміг врятувати свято! Новорічні ельфи вже допомагають Санті і завантажують дарунки!
З Новим роком тебе! Нехай він буде для тебе дружнім і щасливим!
Справжній Новий рік в Австралії за звичаєм і традицією святкують влітку, оскільки у січні в Південній півкулі стоїть спекотна сонячна погода.
Австралійці відзначають Новий рік шумно і весело. Навіть якщо вони збираються залишитися на Новий рік вдома можна не сумніватися, що про те, як вони святкували, будуть знати всі сусіди не тільки в їх будинку, але і через вулицю.
Як тільки церковні дзвони проб’ють північ, австралійці приймаються за традицією голосно вітати один одного. Вони б’ють у барабани, дують в дудки, свистки і шумелки, а ті, яким підручних засобів мало, просто кричать, що є сили, різні поздоровлення.
В Австралії новорічні заходи, за традицією влаштовують під відкритим небом.
Тож, яка новорічна пора року в Австралії?
Так! Літо, тому Санта тут ось такий:Йо! Привіт, я австралійський Санта! Звісно я допоможу визволити Ельфа. Відгадай у кого його сховали:
Не потрапте ви нізащо
Цій хижачці в люту пащу!
В морі плаває глибоко,
Їсть – що попаде на око!
Про добро давно забула
Ця зубата, зла…
Хижа риба не бідує,
Під водою все полює.
Лиш поверх води мелькнула
Плавником своїм ….. .
Шукай плавники над поверхнею океану! Там твій Ельф
Так! Перший Ельф у мене!
Робимо обмін - ти нагадуєш мені як називають чудернацьку тваринку з Австралії, а я тобі Ельфа!
У Австралії, дитино,
Чудернацька є тварина,
І куди б не йшла гуляти —
З нею в сумочці малята.
Ось, і добре! Тримай свого Ельфа! Далі шукай пляшку – в середині знайдеш відповідь
От добре, що ти мене виловив з океану. Я мандрую аж з Британії і у мене є інформація, про Новий рік у Англії.
Найвідоміша новорічна традиція Англії – це традиція першого гостя. Рік буде вдалим, якщо після того, як годинник проб'є 12 і сповістить про початок Нового року, першим гостем у будинку буде молода людина з темним волоссям.
В Англії гість має принести з собою хліб, шматочок вугілля, щіпку солі, що символізують їжу, тепло, добробут. За звичаєм, перший гість, увійшовши до будинку, мовчки проходить до каміна і кидає туди вугілля, і тільки потім усі вітають одне одного. Першого гостя треба обов'язково нагодувати.
Скажи, так що потрібно буде кинути у камін?
Ти дуже уважний, приятелю! Мене звуть Фазер Крістмас! Батько Різдво – так називають мене мешканці Великобританії. Я дуже суровий новорічний дід, в мене є – прут, яким я караю неслухняних дітей, а ось слухняних я обов’язково обдаровую солодощами та подарунками. А ти слухняна дитина? От і добре, злови чайку, яка сиділа на пляшці – вона тобі допоможе!
Ха! Зловив? От і добре, відгадай, що я любою – і звільниш Ельфа
Кинув не палку, піймав не галку,
Скубу не пір’я, їм не м’ясо.
Дякую за рибку! Далі прямуй до Євразії
Привіт, друже! Я – Вайнахтсман чи «Різдвяний дід» .– зимовий чарівник Німетчини. Я обдаровую «хороших» дітей і караю «поганих». А наші дітки, перед моїм приходом ставлять на стіл велику тарілку для подарунків і пихають у своє взуття сіно, щоб нагодувати моїх осликів.
ЕврАзія – це дуже великий континент, тут багато країн з різними традиціями. Але я хочу розказати тобі про цікаві традиції Іспанії і Греції.
В Іспанії прийнято під бій курантів загадувати 12 бажань та з'їдати 12 виноградин, по одній на кожне бажання та на кожен удар. А ще ці 12 ягід символізують місяці минулого року.
У Греції на Новий рік ходять у гості з подарунками, якими є каміння. Чим більший такий камінь, тим краще. Такі подарункові валуни символізують гаманці їхніх власників: чим більше камінь людині подарували, тим товстішим буде його гаманець наступного року. Також, греки опівночі розбивають гранат на порозі свого будинку. Так вони визначають, наскільки щасливим буде наступний рік. Право розбити плід надається найголовнішому, старшому чи успішному члену сім'ї. Після цього ритуалу до будинку входять виключно з правої ноги.
А ти щось знаєш про традиції інших країн? Напевно, що так! Я допоможу, якщо вгадаєш країну, де у новорічну ніч викидають старі речі прямо з вікон своїх будинків. (відповідь пиши з великої літери, адже - це назва країни)
Звісно, що це - Італія! Молодець! Тобі вдалось звільнити одразу двох Ельфів! Тепер твоє завдання - знайти мушлю!
О! Як швидко ти мене знайшов! Це добре! Адже, якщо прикласти мене до вуха, то почуєш звуки океану! А біля океану є чудові Скандинавські країни: Норвегія і Данія. Я розповім тобі про їх зимових чарівників.
У Норвегії живуть маленькі домові карлики – гноми або Нассе. Вони носять в'язані ковпачки і страшенно люблять усе солодке. Щоб отримати подарунки, норвезьким дітям доводиться оставляти їм солодощі. Головного різдвяного Нассе звуть Юленіссе - маленький дід з білою бородою. Подарунки чарівний гном возить у візку, запряженому білим різдвяним козликом, якого називають Юлебукк.
Датського Санту звуть Юлеманде, , що в перекладі означає «різдвяна людина». Слухняні хлопчики і дівчатка Данії гарантовано отримають свій подарунок на Різдво. Але ось знайти його не так-то просто. Данський Юлеманде або його помічники в червоних ковпачках люблять ховати гостинці в найнесподіваніших місцях. Доведеться не тільки заглянути під ялинку, а й обшукати весь будинок.
Ось і тепер, щоб тобі допомогли звільнити Новорічних ельфів Нассе пропонують тобі пограти. Знайди серед сніговиків тваринку. Як знайдеш, впиши її назву – це і буде ключ, який випустить нашого Ельфа.
Так, звісно - це панда! Молодець! П'ятий Ельф вже на волі!
Тепер тисни на позначку "Північний Льодовитий океан" Там тебе зустрінуть інші гноми!
Вітаю! Ти на початку подорожі! По переду у тебе дивовижні пригоди і цікава інформація про новорічні традиції інших країн!
Від мне – перша розповідь про зустріч Нового року в Еквадорі
Щоб рік був наповнений безліччю подорожей, еквадорці рекомендують здійснити першу з них у новорічну ніч. Для цього потрібно пробігти навколо будинку з валізою в руках, поки годинник б'є дванадцять разів.
Що ж необхідно взяти для подорожі? Загадка допоможе відповісти:
Пузат Прокоп – набив речами рот
Так! Все вірно! Сподіваюсь, що твоя валіза заповнена сміливістю, кмітливістю і великою жагою до пригод і нових знань. Шукай Кракена Індійського океану!
Привіт, Шукач пригод! Радий, що не злякався! Тож, просто допоможу!
Є Австралія - дивна країна,
А навкруг океани й моря.
Материк цей далеко-далеко.
Загадкова,казкова земля.
Та у мріях дістатися легко,
Щоб побачить ліси і поля.
Там живуть загадкові тварини,
Дивні нам кенгуру непрості.
Носить сумку свою для дитини
Кожна мамочка на животі.
Твій подальший твій шлях до країни, жителі якої першими на планеті зустрічають Новий рік! Рушай в Австралію!
Йо-хо-хо! Я фінський чарівник – Йоулупуккі, мені вже 300, а то і більше років. Лапландія – моя батьківщина. Я живу разом зі своєю дружиною Йоулумуорі - різдвяною бабусею. Вона допомагає мені робити іграшки в майстерні і управляє новорічною поштою.
А розповім я тобі про Швецію, де подарунки дітям приносить мій добрий друг гном Юль Томтен. А допомагають йому різні звірятка, тролі, феї, принц із принцесою і навіть Снігова Королева. Шведи дуже люблять різні ворожіння. Новорічної ночі вони розбивають тарілки об двері сусідів. Чим дрібніші уламки, тим більше щастя прийде в новому році.
Ми теж розбили…але не тарілку, а картинку на невеличкі уламки. Як збереш – будеш знати ключ, який відімкне Шостого Ельфа:
https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=26b968d4b8ed
(підказка: що на тарілці?)
Молодець! Так, печиво! Наші друзі – Новорічні ельфи його дуже полюбляють. Ним ми їх і виманили з укриття! Вітаю, ти звільнив 7 і 8 Ельфів!
Далі сідай на…
Сил багато птах цей має:
У повітрі він літає
Возить у собі людей:
Татусів, матусь, дітей…
Вітаємо на борту Новорічного лайнеру!
Наш політ триватиме, поки ти розгадуєш загадку:
Довга шия, як драбина,
В чорних плямах жовта спина,
Листячко з дерев зриває,
В холодочку спочиває,
Височенна, ніби шафа,
В Африці живе… (хто живе?)
Так, друже! Це - жирафа і ми прилетіли до Африки. Це дуже великій континент! А чи буває в Африці Новий рік?
Африканські діти з Бурунді знають, що новорічної ночі їх відвідає з подарунками Санта Христиан. Африканський зимовий чародій живе на вершині Кіліманджаро — єдиному місці, де досить холодно, щоби не танув сніг.
Тож, прямуй до позначки "Африка"
Спочатку, внесемо ясність. Новий рік у африканців існує, але святкують тут не так як у Європі та Америці. Період з 26 грудня до 1 січня у жителів Африки збігається із збиранням урожаю. Вночі, у цей час прийнято запалювати сім свічок. На свічнику Кінара в середині розташовується чорна свічка, а по краях з одного боку зелені, а з іншого три червоні свічки.
Головним деревом Нового року в Африці є пальма. Її так само вбирають, але не іграшками, як зазвичай роблять у нас, а фруктами. Причому, вішаючи фрукт, прийнято загадувати бажання.
Цікаві і часом смішні традиції африканців у Новий рік. Свята супроводжуються ритуальними танцями, обрядами, змаганнями. Так, наприклад, жителі Західної Африки напередодні Нового року влаштовують "Гонки" рачки. Та ще й із яйцем у роті. Весь сенс змагань у тому, щоб добігти першим і не розчавити куряче яйце - символ нового життя.
Тож, як називається африканська ялинка?
Егеж! Пальма-ялинка! Саме тут і сховали ще одного Ельфа! Тож, вже 9 Новорічних ельфів радіють наближенню свята!
У полоні ще троє! Тож, не збавляй обертів, давай прямісінько до Морського змія!
Я - Морський змій і у мене є те, що тобі потрібно. Спочатку, познайомся із традиціями загадкової країни - Японії. Тут до Нового року заведено прикрашати будинки бамбуковими граблями. Вважається, що якщо в будинку немає граблів, то не буде чим гребти щастя. У перші секунди нового року японці голосно сміються, щоб рік був веселим та радісним.
Японці одягають своїх дітей у нове вбрання. На їхню думку, це приносить здоров'я та удачу у Новому році. Під подушку прийнято класти картинку із зображенням вітрильника, на якому пливуть казкові чарівники-сім покровителів щастя. Прихід Нового року повідомляє 108 ударів дзвону. За давнім повір'ям, кожен удар дзвона вбиває один із людських вад, інші — знищують усі їхні відтінки.
Сподіваюсь, що ти все запам'ятав? А тепер відповідай - що може зробити Новий рік веселим і радісним?
Ти дуже спостережливий і уважний! Молодець!
У Японії – два Діда Мороза: традиційний японський Сегацу-сан (що означає «Пан Новий рік»), одягнений у небесно-блакитне кімоно, та Одзі-сан – японський варіант американського Санта Клауса. Сегацу-сану ходить по домівках цілий тиждень і вітає кожного японця з Новим роком, але ось подарунки малюкам він не дарує. Привозить подарунки морем і дарує їх хлопцям Одзі-сан.
Ось, дивись - твої друзі, Ельфи-відчайдухи, вже переправляють 10 Ельфа до Санти! А ти, мерщій до Північної Америки!
Ось, ми і добрались до Америки. А як святкують американці, знаєш? Тоді, давай дізнаємося, що роблять американці на Новий рік?
Мало хто знає, що головним символом Нового року в Америці є малюк в підгузку. Це тому, що маленький Новий рік зростає протягом року, а потім старіє і передає естафету наступному року. Ще однією традицією у американців є листи обіцянок самому собі або New Year's Resolutions. Практично кожен американець наприкінці року складає список справ або звичок, які він буде обов'язково виконувати в наступному році, щоб зробити своє життя кращим. Це наприклад, заняття спортом, вживання більше здорової їжі...
А, ось хто головний чародій Америки ти напевно знаєш і сам? Так? Тож, впиши ключ, і Він допоможе звільнити ще одного Ельфа. (Підказка: два слова з великої літери)
Чудово! У тебе все йде, як по маслу! Залишився один єдиний Ельф, а сховали його аж у Атлантичному океані . Мерщій поспішай туди!
Так, твоя подорож добігає свого кінця! Залишилось визволити маленького Ельфа-веселуна. А поки ти можеш узнати як зустрічають Новий рік на маленькому острові.
На острові Мікронезія існує дуже незвичайна традиція щороку вигадувати собі нове ім'я. Повідомляє його господар тільки пошепки на вушко і тільки найближчим і рідним. Остров'яни вірять, що нове ім'я не впізнають злі духи і залишаться у минулому році разом із старим ім'ям.
Ми у Атлантичному океані. Тут є найвідоміший острів - Куба. А тобі залишилось визволити маленького Ельфа-веселуна.
Тож, знайомимся з традиціями острову. У день перед Новим роком на Кубі наливають воду в жбани, тази та каструлі. Кожен набирає стільки води, скільки, на його думку, гріхів він скоїв за рік. Після опівночі вода виливається за поріг, що символізує очищення від всього поганого.
На Кубі немає ні Санти Клауса, ні Діда Мороза. Але це зовсім не означає, що кубинці не вірять у чаклунство і не отримують подарунки на Новий рік. Просто на Кубі цим процесом керують інші чарівники. На Кубі їх три: Гаспар, Мельхіор та Бальтасар. На Кубі цих чарівників називають королями, а сам Новий рік, таким чином, – День королів.
А щоб дістати чарівний ключ, тобі потрібно гарно подумати і відповісти, а чого ще, із звичного нам, не буде на Кубі під час Нового року? (підказка: температура там +30) Здогадався? Якщо ні, то ось ще одна підказка: Він легкий, неначе пил, З неба він летить без крил, Наче мох, м'який-м'який, І холодний, і блідий.
Ураааааа! Завдяки тобі, маленький Ельф вже підключився до створення святкового настрою! А ти прямуй до вітрильника, він доставить тебе до дому! Дякуємо за круту і цікаву подорож!
Ні, це не той вітрильник! Це ж піратський корабель, Переможці повертаються до дому під сніжно-білими вітрилами!
Рефлексія від 14 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: