Квест для здобувачів освіти ЗПО туристсько-краєзнавчого напряму.
Бібліотека вебквестів
111
70
0
Квест для здобувачів освіти ЗПО туристсько-краєзнавчого напряму.
Час за який потрібно виконати всі завдання: 1 година
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти активні, похитуються при наведенні, а курсор змінюється на вказівний палець
Вітаємо в краєзнавчому квесті!
Цей рівень містить 19 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
18 сповіщень з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Це вихід з квесту.
Вітаємо! Ви успішно подолали квест!
Знаменита українська поетеса мандрувала Тернопільщиною. У жовтні 1987 року їй встановлено пам’ятник. Назвіть село, де знаходиться цей пам’ятник.
Псевдонім цього письменника, уродженця міста Бучач, лауреата Нобелівської премії з літератури в перекладі з івриту означає покинутий. Назвіть його.
Ця рослина настільки рідкісна, що повсюдно потребує дуже ретельної охорони. В лісах Медоборів квітує в середині травня – на початку червня. Національний банк України випустив монету, присвячену цій рослині.
У Біблії згадується палаючий кущ, що не згорає, в якому Бог з’явився Мойсеєві. Ця рослина зростає на Тернопільщині . Назвіть її.
На хуторі Кривеньке на Тернопільщині народився відомий український письменник, що публікував свої твори під псевдонімами Нестор, Сент Брень, Федір Крогулецький, Петро Тихий, Л. Богдан, Онисим, Ярослав Марченко, Тойсам. На його честь названа одна з вулиць Тернополя. Назвіть його ім’я та прізвище.
Картина «Сад спокуси» українського художника, уродженця Тернопільської області нещодавно була продана на аукціоні за 120 000 доларів для ЗСУ. До сьогодні полотна живих українських художників ще ніколи не продавалися на аукціонах в Україні за такі суми. Назвіть автора (ім'я та прізвище) найдорожчої картини.
Фаховий політик, голова першої української політичної партії – Русько-української радикальної партії, був першим українським професійним письменником і саме його вважають засновником туристського руху в Галичині, він не лише сам багато мандрував, а й організовував піші мандрівки Галичиною і Карпатами. Пам’ятник цьому діячеві встановлено в Тернополі. Його ім'я носить вулиця в центрі Тернополя. Назвіть його (ім'я та прізвище).
В честь цієї викопної тварини, скелет якої є одним з експонатів Тернопільського краєзнавчого музею в Тернополі названо один з ресторанів, що під час війни став волонтерським центром, у якому допомагають усім, хто цього потребує. Назвіть цю тварину.
Назва цієї печери походить від одного з вторинних мінеральних утворень, що було виявлено під час першопроходження . Це одна з двох вертикальних печер на території Тернопільської області, закладена в товщі неогенових рифових вапняків Товтрової гряди.
Яке місто обласного підпорядкування Тернопільської області знаходиться найближче до екватора?
Сучасна назва цієї річки веде свій початок з Київської Русі і означає «швидка вода». Древні греки називали ріку Тіріс, а пізніше Тірас. У римлян вона була відома під назвою Данастріс, у турків – Турма. Назвіть річку.
Назвіть найбільший каньйон в Україні, відомий численними водоспадами, своєрідним мікрокліматом, рідкісною рослинністю , мальовничими пейзажами та великою кількістю туристів.
Європейські цінності рівності, демократії, самоврядування, співіснування величезних колективів людей в одному місці були притаманні цивілізації, яка утворилася на великій частині території України від 6 до 2 тисячоліття до н. е. і запровадила систему сівозміни, що і донині лежить в основі землеробства. Назвіть цю цивілізацію.
Внаслідок обміну населенням між комуністичною Польщею та Радянською Україною, проведеним у 1944-1946 роках 2/3 цієї етнографічної групи українців було переселено на територію УРСР, а решту – на північно-західні землі Польщі. У Тернополі встановлено пам’ятник жертвам депортації у вигляді дерева без коріння. Назвіть етнографічну групу українців, позбавлену своїх історичних земель.
В містечку Гримайлів у 1845 році народився відомий вчений, винахід якого отримав срібну медаль на Міжнародній електротехнічній виставці, що проходила в Парижі. Був провідним фізиком-електротехніком. Разом з Пантелеймоном Кулішем переклав Біблію українською мовою. Назвіть цього вченого (ім'я та прізвище).
У селі Рукомиші в місцевій церкві зберігається кам’яна скульптура Святого Онуфрія (кінець 1750 років) – робота одного з найкращих тогочасних скульпторів Європи, який жив і працював у Бучачі. Назвіть цього скульптора.
Один з найвидатніших польських поетів-романтиків, філософ і борець за правду Юліуш Словацький присвятив рідному місту слова:
Якщо ти будеш у моїй країні,
Де котить Іква води свої сині,
Де гори пнуться у блакить високу,
Де дзвонить місто над сріблом потоку,
Де квітчані конваліями луки
Біжать по схилах по міському бруку, –
Якщо там будеш, душе моя мила,
Хоч з променя повернена до тіла, –
Мою журбу ти спом’янеш в тім краї.
Назвіть місто, в якому народився поет.
Тарас Шевченко у 1846 році, виконуючи завдання Київської археографічної комісії, подорожував по Волині і Поділлі. Тож, прокладаючи свій шлях від Почаєва до Кременця, він заходив у село Великі Бережці, яке згодом описав у поемі: «Над Іквою було село, у тім селі на безталання і на погибель виріс я. Лихая доленька моя…» Назвіть цю поему.
Рефлексія від 11 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: