Бібліотека вебквестів
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти неактивні, при наведенні жодним чином не виказують себе
В цій кімнаті згадаєш інформацію про ляльку мотанку. Відповідаючи на запитання вийдеш з кімнати. Чудово провести тобі час!
Цей рівень містить 12 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
7 сповіщень.
4 сповіщення з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Ключ для виходу схований на свіжому повітрі.
Ура! У тебе все вдалося!
В цій коробочці сховалися 1 підказка.
З чого можна виготовити тіло та голову для ляльки мотанки?
Чудово! Перша річ знайшлася!
Який колір символізує чистоту?
Тепленьке й м'якеньке допоможе знайти іншу підказку.
Лялька-мотанка (або вузликова лялька) є прадавнім сакральним оберегом. Їй вже майже 5000 років, вона з’явилася з тих пір, як почали вирощувати льон.
У Єгипті знайдена римська ганчір'яна набивна лялька: виконана з грубого полотна та набита клаптиками і папірусом.
З якого природного матеріалу, крім тканини виготовляли ляльку?
Цікаву інформацію та підказку знайдеш в очереті.
Залежно від події робили різні ляльки великі та малі, для шлюбу, до народження дитинки, якщо ж їх робили діти, вони часто робили собі подружку і порадницю. Під час народних гулянь, як символ зими, солом’яну лялю спалюють наприкінці Масниці, із лялькою Мареною забавляються на Івана Купала а також вона робилася на Колодія. На Різдво виготовляли спеціальних ляльок із зерна. Вони символізували добрий урожай. «Лялькою» називається і перший обжинковий сніп, закручений особливим способом.
Наступна підказка. З чого можна виготовити спідницю?
Круто! Майже всі матеріали на ляльку зібрали.
Який колір символізує здоров'я та життя?
Наступна підказка чекає в траві.
Яка коса не косить?
Наступна підказка де свіже повітря
Секрети виготовлення ляльок передавалися в родині від матері до дочки. Коли дівчина виходила заміж, мати дарувала їй ляльку-мотанку, як оберіг для нової домівки.
Подаровану ляльку молода жінка зберігала аж до появи первістка. Таку ляльку клали до колиски перед тим, як покласти туди дитятко. Також міфічна лялька-мотанка вважалась втіленням душі предків, заступницею проти злих чар.
Щоб вийти з квесту-згадай. Про що потрібно думати під час роботи над лялькою мотанкою?
Існувало повір’я, що якщо діти дуже часто і довго бавляться лялькою-мотанкою, то сім’я скоро чекатиме на поповнення. Якщо ж їх робили діти, вони часто робили собі товариша і порадницю.
Лялька повинна бути одягнена в традиціях краю, зокрема на Поділлі - у світлу вишиту сорочечку, під’юпник (або нижня спідничка т.з. галька) і запаску. Всі елементи одягу є оберегами: спідниця символізує землю, сорочка позначає три часи – минулий, теперішній і майбутній; обов’язковими атрибутами є вишиванка та намисто, які уособлюють достаток. Також повинен бути головний убір – очіпок, стрічка чи хустка – що символізує зв’язок з небом.
Символічним є те, що лялька-мотанка не шиється, а робиться лише за допомогою ниток, стрічок, шляхом намотування.
Мотанку створюють шляхом намотування шматочків тканини, через це і така споріднена назва з словом мотати))! Хрест на обличчі-символ райдуги, тому він робиться з яскравих ниток. Обличчя-солярний знак сонця. Всі вертикальні лінії-це чоловічий початок, усі горизонтальні лінії-жіночий.
Рефлексія від 22 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: