Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Успішний досвід та виклики інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами в закладі дошкільної освіти
»
Взяти участь Всі події
Вебквест:

Система людини

30.04.2023
0 0
Змішаний
2 рівнів
57 підказок
Час виконання: необмежений

96

286

0

Вміст вебквесту:
Налаштування гри

Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти активні, похитуються при наведенні, а курсор змінюється на вказівний палець

Привітання на початку гри (показується учням)

Привіт, друже! Якщо ти сюди заглянув, то певно шукаєш пригод. Я запевняю тебе, цей квест буде не тільки веселим, але пізнавальним, адже тут ти дізнаєшся багато нової та цікавої інормації про систему людини. Бажаю тобі успіхів! ( Щоб завершити гру і перейти до слідуючого рівня, потрібно нажати на велике тіло)

Время приключений без фона - PNG All

Рівень №1 — Система людини переглянути шаблон

Цей рівень містить 27 інтерактивних об'єктів:

1 вихід.

26 сповіщень.

Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:

Мітка №1/27 Тіло  Вихід з рівня  Щоб вийти потрібен ключ
Повідомлення перед введенням ключа:

Людське тіло — фізична структура людини, людський організм. Тіло людини утворено клітинами різних типів, характерним чином організується в тканини, які формують органи, заповнюють простір між ними або покривають зовні. Цікавий факт Тіло дорослої людини утворюють близько тридцяти трильйонів клітин.

щоб завершити введи слово "тіло"

Ключ:
тіло
Повідомлення після введення ключа:

Я знала, що ти впораєшся! Але це був перший рівень, хутчіш переходь до другого, там тебе ждуть цікаві завдання. Щоб розпочати квест, натисни на першу дівчинку. Успіхів тобі, друже)

Мітка №2/27 Жовчний міхур Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Жовчний міхур відіграє важливу роль у травній системі. Він є судиною для зберігання жовчі й дозовано відправляє жовч у дванадцятипалу кишку. Саме тому, коли цей орган виходить з ладу, якість життя людини сильно погіршується. Своєчасна діагностика жовчного міхура допоможе вчасно виявити патології та призначити правильне лікування.

Мітка №3/27 Нервова система Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Однією з найбільш загадкових і складних систем в нашому організмі є нервова система. Центральна нервова система об'єднує всі інші системи та частини тіла людини в один функціональний і цілісний механізм.Нервова система поєднує діяльність всіх органів і забезпечує функціонування організму як єдиного цілого. Вона сприймає зовнішні й внутрішні подразнення, аналізує цю інформацію, вибирає та координує функції організму.

Мітка №4/27 Серцево-судинна система Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

До серцево-судинної системи належать серце, судини та кров. Вона служить для транспортування поживних речовин по організму та виведення продуктів життєдіяльності із тканин. Центром серцево-судинної системи є серце: чотирикамерна помпа, що перекачує кров до артерій. Останні, в свою чергу, транспортують поживні речовини та насичену киснем кров до тканин організму. Позбавлена від кисню кров повертається по венах до серця, де цей цикл повторюється тисячі разів на день.

Мітка №5/27 Дихальна система Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Дихальна система здійснює газообмін між організмом і оточуючим середовищем. Повітря необхідне для всіх організмів, крім анаеробних бактерій. Потреба в повітрі набагато гостріша, ніж у їжі. Людина при повному голодуванні може прожити 2-3 місяці, без води – декілька днів, а без повітря смерть настає через 4-5 хвилин.

Мітка №6/27 Покривна система Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Покривна система утворюється шкірою та додатками до неї, тобто потовими та сальними залозами, волоссям та нігтями. Це найбільший орган в організмі людини, який становить приблизно 16% від загальної маси тіла.Покривна система являє собою захисний бар'єр, який захищає внутрішні органи, допомагає підтримувати зволоження та температуру тіла, є місцем розташування багатьох сенсорних рецепторів, що дозволяють нервовій системі отримувати інформацію із зовнішнього середовища.

Мітка №7/27 Селезінка Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Селезінка- непарний , периферичний орган кровотворної та імунної систем, що виконує функції кровотворення, захисту (імунні реакції) та зберігання крові. У людини довжина селезінки становить 10-12 см, ширина 8-9 см, товщина 4-5 см, маса 150—200 г.

Мітка №8/27 Шлунок Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Шлунок служить першою лінією оборони для вашої імунної системи. Він містить соляну кислоту, яка допомагає вбити бактерії і віруси, які потрапляють з їжею. Цікаві факти

Коли ви червонієте, шлунок також стає червоним.

Ваш шлунок створює новий шар слизу кожні два тижні.

Мітка №9/27 Печінка Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Печінка - найбільший внутрішній орган, який виконує метаболічну функцію і бере участь в обміні білків, вуглеводів, жирів, гормонів, вітамінів, знешкодженні та детоксикації багатьох ендогенних і екзогенних речовин. Цікаві факти Печінка — другий за масою орган людського тіла. Її маса в середньому дорівнює 1,5 кг. Більшість захворювань печінки супроводжується свербінням шкіри, а також зміною психічного стану людини.

Мітка №10/27 Тонка кишка Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Тонка кишка - це травна трубка, основною функцією яких є перетравлення та всмоктування продуктів харчування в тонкій та всмоктування рідини в товстій кишці.

Мітка №11/27 Товста кишка Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

товста кишка- В товстій кишці формуються ка­лові маси. Неперетравлені рештки їжі, що потрапили з тонкої кишки, протягом приблизно 12 год проходять по товстій киш­ці.

Мітка №12/27 Серце Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Се рце — це конусоподібний м'язовий головний орган кровоносної системи, робота якого забезпечує дихання та живлення тканин на клітинному рівні. Кожного дня цей м’яз перекачує по організму майже 5.6 літрів крові й загальна «дистанція» за добу складає майже 19 000 км! Цікавий факт - У чоловіків серце більше ніж, у жінок.

Мітка №13/27 Трахеї легені Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Трахеї - – гол. дихальний шлях до легень. Вона розгалужується на дві головні бронхи, що проводять повітря до правої та лівої легень.

Легені – парні губчасті конусоподібні органи, розміщені в плевральних порожнинах. Основна їхня функція – дихальна, що полягає в забезпеченні організму киснем і виділенні вуглекислого газу. За обсягом виконуваної роботи легені посідають друге місце після серця. Факт # 1. Назва «легені» походить від того, що легені тримаються на воді, коли інші органи тонуть. Це відбувається через насичення киснем.

Факт # 2. У дітей тканина легень блідо-рожевого кольору, а у дорослих легені поступово темніють через пилу і вугілля, яке вдихається.

Факт # 3. Поверхня легенів дорівнює приблизно 100 квадратним метрам

Мітка №14/27 Тимус Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

тимус- "зникаючий орган імунної системи" Тимус – частина ендокринної системи, орган розташовується у верхній частині грудної клітки. Його основна функція – продукування Т-лімфоцитів, що забезпечують імунний захист організму на клітинному рівні У деяких джерелах тимус називають дитячою залозою. Вживання терміна пояснюється тим, що період максимальної продуктивності органу припадає на дитячі роки. Залоза формується задовго до народження дитини. Саме тимус відповідає за імунну систему плоду в утробі матері.

Мітка №15/27 Мозок Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

мозок- контролює роботу твого тіла. головний орган центральної нервової системи (ЦНС), що складається з маси взаємозалежних нервових клітин. Цікавий факт: Мозок не відчуває біль. Мозок виробляє достатньо до електрики, щоб спалахнула невелика лампочка. Закоханість можна побачити на МРТ-знімках.

Мітка №16/27 Сечовидільна система Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Сечовий міхур є органом, який служить для тимчасового зберігання сечі. Він розташовується в порожнині таза посередині лінії тіла. Урина повільно стікає в сечовий і його поверхню, у міру заповнення розтягується. Міхур здатний вмістити в себе до 800 мл рідини.

Мітка №17/27 Лімфатична система Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Лімфатична система – є частиною імунної системи, що морфологічно і функціонально об’єднана з кровоносною системою і представлена сукупністю лімфатичних капілярів, судин, стовбурів, проток та лімфатичних вузлів, які забезпечують дренаж органів, видалення продуктів розпаду, мікробних тіл та інших частинок, а також лімфопоетичну та захисну функції.

Мітка №18/27 Кісткова система Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

кісткова система, більш відомий як скелет, - це сукупність спеціалізованих структур, що складаються з живої тканини (клітини) та мінералів (кальцію). Ця система відповідає за підтримку організму хребетних тварин, включаючи людину. Це така спеціалізована структура, яка позначає настільки чітку різницю між живими істотами, які її мають, і тими, хто її не має, що поділяє тваринне царство на дві великі групи: безхребетних (тварин, які не мають кісток) і хребетних (тих у яких є скелет).

Мітка №19/27 М'язова система Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

М'язова система – активна складова частина опор­но-рухового апарату людини, призначена для забезпечення переміщення організму або його частин у просторі. Складається зі скелетних м’язів та допоміжних органів. М’яз побудований із м’я­систої частини, утворюється пучками м’язових волокон, і сухожилка. Широкий сухожилок називають апоневрозом. У деяких м’язах пучки м’язових волокон перериваються короткими сухожилк. переділками. М’язові волокна вкриті сполучнотканинною оболонкою – ендомізієм, пучки м’язових волокон вкриває перимізій. М’яз вкритий епімізієм, який у ділянці сухожилка називають перитендінієм. Допоміжними апаратами м’язів є фасції, піхви сухожилків, синовіальні сумки, сесамоподібні кістки.

Мітка №20/27 Травна система Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Травна система здійснює перетравлення їжі шляхом її механічної та хімічної обробки, всмоктування продуктів розщеплення через слизову оболонку в кров і лімфу, виведення неперетравлених залишків.

До травної системи належать: порожнина рота з розміщеними у ній зубами і язиком, великі слинні залози, глотка, стравохід, шлунок, тонка і товста кишки, печінка і підшлункова залоза.

Мітка №21/27 Статева система чоловіків Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Чоловіча статева система включає чоловічі статеві залози — яєчка, сім'явиносні шляхи (придатки яєчок, сім'явиносні протоки, сім'явипорскувальну протоку, сечівник) та додаткові органи чоловічої статевої системи (сім'яні міхур­ці, передміхурову залозу, зало­зи цибулини сечівника, прутень). Основна функція органів чоловічої статевої системи — генеративна, яка полягає в утво­ренні чоловічих статевих клі­тин — сперматозоїдів. Органи чоловічої статевої системи бага­ті ендокринними клітинами, то­му, крім генеративної, вони виконують ще й ендокринну функ­цію.

Мітка №22/27 Статева система жінки Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Жіноча статева система складається з безпосередньо статевих органів, молочних залоз, деяких відділів головного мозку і ендокринних залоз, що регулюють роботу статевих органів. Жіночі статеві органи діляться на внутрішні і зовнішні. Зовнішні органи: статеві губи, піхва, промежину. Внутрішні органи: матка, шийка матки, маткові труби, яєчники.

Основною функцією жіночої статевої системи є репродуктивна функція. Це означає, що зачаття нового організму і його виношування відбувається в організмі жінки. Ця функція виконується шляхом взаємодії декількох органів, що відносяться до жіночої статевої системи. Ця взаємодія забезпечує гормональну регуляцію. Саме ця регуляція є головною ланкою в реалізації репродуктивної функції жіночого організму.

Мітка №23/27 Ендокринна система Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Ендокринна система – це складний механізм, який складається з залоз внутрішньої секреції. За допомогою гормонів, які виділяють ендокринні клітини безпосередньо в кров, ці залози беруть участь у регулюванні роботи внутрішніх органів. На відміну від залоз зовнішньої секреції, залози внутрішньої секреції немають вивідних проток, вони обплетені безліччю нервових волокон і щільною мережею кровоносних і лімфатичних капілярів. Контроль за функціонуванням ендокринних залоз здійснює нервова система.

Мітка №24/27 Надгортанник гортані трахеї Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Надгортанник гортані трахеї це еластичний хрящ, що прикриває гортань під час акту ковтання. Надгортанник має форму пелюстки або язика і складається з еластичного хряща. Під час ковтання він щільно замикається входом у гортань і захищає від потрапляння їжі в гортань. На відміну від інших хрящів гортані надгортанник з віком не костеніє.

Мітка №25/27 Щитоподібна залоза Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Щитовидна залоза — ендокринний орган, який виробляє гормони тироксин (Т4), трийодтиронін (Т3) та кальцитонін. Ці гормони потрібні для нормального функціонування практично всіх органів та систем організму. У разі відсутності щитоподібної залози без замісної терапії розвивається виражена розумова відсталість.

цікавий факт: З віком на щитовидці можуть утворюватися вузлики. ...

Гормони щитовидної залози сильно впливають на стан людини.

Мітка №26/27 Сечовидільна система Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Сечовидільна система-Сечова система — це система органів, що видаляє азотовмісні продукти переробки організму і зайву рідину з організму тварин і людини. цікавий факт: Щоденно в нирках утворюється 180 л первинної сечі. А виділяє здоровий організм в середньому 1,5 л сечі. За добу нирки фільтрують до 2000 л крові. Повний об'єм крові проходить через нирки 35 разів за день.

Мітка №27/27 Підшлункова залоза Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Підшлунко ва за лоза — це залоза внутрішньої та зовнішньої секреції, розташована позаду шлунка, складається з частини (головки), тіла і хвоста. Це залоза змішаної секреції, що виробляє як травний сік (екзокринна функція), так і гормони (ендокринна функція). цікавий факт: Найважливіша роль органу полягає в перетворенні їжі в необхідний організму енергоресурс. Люди, які страждають розладами підшлункової залози, в основному страждають через нав'язливий характер і повторювані ідеї.

Рівень №2 — Системи людини переглянути шаблон

Цей рівень містить 32 інтерактивні об'єкти:

1 вихід.

31 сповіщення.

Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:

Мітка №1/32 Голова  Вихід з рівня  Щоб вийти потрібен ключ
Повідомлення перед введенням ключа:

Ось і кінець! Я вірила в тебе.

щоб закінчити введи слово "голова"

Ключ:
голова
Повідомлення після введення ключа:

Ось і завершився квест. Я маю надію він тобі сподобався, і цікаво та пізнавально провів час. Щасливо, друже!

Мітка №2/32 Покривна система Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Ось і другий рівень. Тобі потрібно по інформації чи загадці знайти ту частину і натиснути, щоб перейти до наступного завдання. Я в тебе вірю!

( Щоб закінчити квест натисни на голову)

  1. Що це за такий складний механізм, який складається з залоз внутрішньої секреції?

Мітка №3/32 Ендокринна система Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Що за система здійснює газообмін між організмом і оточуючим середовищем?

Добре подумай!

Мітка №4/32 Дихальна система Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Яка система об'єднує всі інші системи та частини тіла людини в один функціональний і цілісний механізм?

Мітка №5/32 Нервова система Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Яка система здійснює перетравлення їжі шляхом її механічної та хімічної обробки, всмоктування продуктів розщеплення через слизову оболонку в кров і лімфу, виведення неперетравлених залишків?

Мітка №6/32 Травна система Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

До якої системи належать серце, судини та кров? Вона ще служить для транспортування поживних речовин по організму та виведення продуктів життєдіяльності із тканин.

Мітка №7/32 Серцево-судинна система Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Про яку це систему? Активна складова частина опор­но-рухового апарату людини, призначена для забезпечення переміщення організму або його частин у просторі.

Мітка №8/32 М'язова система Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Знайди систему про яку сказано далі...

Це сукупність спеціалізованих структур, що складаються з живої тканини (клітини) та мінералів (кальцію). Ця система відповідає за підтримку організму хребетних тварин, включаючи людину. Це така спеціалізована структура, яка позначає настільки чітку різницю між живими істотами, які її мають, і тими, хто її не має, що поділяє тваринне царство на дві великі групи: безхребетних (тварин, які не мають кісток) і хребетних (тих у яких є скелет).

Мітка №9/32 Кісткова система Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Дихальний шлях до легень. Що це?

Мітка №10/32 Легкі трахеї Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Хто перший удар на себе приймає ,коли людина шкідливе вживає?

Мітка №11/32 Печінка Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

хто є судиною для зберігання жовчі й дозовано відправляє жовч у дванадцятипалу кишку?

Мітка №12/32 Жовчний міхур Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

що складається з нирок, сечоводів, сечового міхура і сечовипускального каналу (сечівник, уретра)?

Мітка №13/32 Сечовидільна система Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Що за залоза внутрішньої та зовнішньої секреції, розташована позаду шлунка?

Мітка №14/32 Підшлункова залоза Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Спробуй відгадати ! Стоїть погрібець, а в ньому два ряди овець.

Мітка №15/32 Рот Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Спробуй ще одну! Два братики через дорогу живуть, Один одного тільки в дзеркалі бачать.

Мітка №16/32 Око Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

А цю відгадаєш?

Є в людини дві сестриці,

Дві сестриці-трудівниці,

Хоч і мають справжню силу,

Та легкі, неначе крила.

Мітка №17/32 Рука Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Тут формуються ка­лові маси.

Мітка №18/32 Товста кишка Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

включає чоловічі статеві залози — яєчка, сім'явиносні шляхи та додаткові органи

Мітка №19/32 Статева система чоловіків Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Вона складається з безпосередньо статевих органів, молочних залоз, деяких відділів головного мозку і ендокринних залоз, що регулюють роботу статевих органів

Мітка №20/32 Статева система жінки Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Загадкаааа

«Я варю, варю, варю,

Але не кухар» – вам кажу !

Іноді я залишусь

Почекай як підкріплюсь.

Мітка №21/32 Шлунок Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Орган цей відіграє роль фільтра ,сприяє формуванню імунітету та виробляє антибактеріальні тіла, що підвищують стійкість організму до інфекційних захворювань.

Мітка №22/32 Селезінка Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Все життя один одного наздоганяють, а обігнати один одного не можуть.

Мітка №23/32 Нога Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Люди роблять це кожний день для того щоб кудись потрапити

Мітка №24/32 Хода Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Область верхній кінцівці , яка оточує ліктьовий суглоб.

Мітка №25/32 Лікоть Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Одна з найважливіших залоз ендокринної секреції. Вона відіграє значну роль в метаболізмі, рості і розвитку людського організму та допомагає регулювати багато функцій нашого організму.

Мітка №26/32 Щитоподібна залоза Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Ні на міру, ні на вагу,

Але у всіх людей він є.

Мітка №27/32 Мозок Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Це центральний лімфатичний орган, який контролює розвиток периферичних лімфатичних тканин у внутрішньоутробному періоді та у період статевого дозрівання, а також їх імунну компетентність у післяпологовому періоді.

Мітка №28/32 Тимус Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Що воно за штука, що цілий вік стука?

Мітка №29/32 Серце Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Еластичний хрящ, що прикриває гортань під час акту ковтання.

Мітка №30/32 Надгортанник гортані трахеї Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Все чують, але мовчать,

Зліва брат і праворуч брат.

Між собою не зустрічаються,

Хто тямущий – здогадається.

Мітка №31/32 Вухо Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Ось гора, а у гори

Дві глибокі нори.

У цих норах повітря бродить,

То заходить, то виходить.

Мітка №32/32 Ніс Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

ребусиребусиребусиребусиребусиребусиребусиребусиребуси

Відгадай ребус!

Рефлексія від 8 учнів

Сподобався:

7 1

Зрозумілий:

7 1

Потрібні роз'яснення:

6 2
Рекомендуємо

Елементи систем автоматики

Елементи систем автоматики

78

Аватар профіля Прилуцька Надія Петрівна
Гірнича електротехніка
дорослі

19 грн

Типи економічних систем

Типи економічних систем

409

Аватар профіля Подшивалова Ганна Сергіївна
Географія
9 клас

30 грн

Загальна декларація прав людини

Загальна декларація прав людини

331

Аватар профіля Паламарчук Олена Вікторівна
Виховна робота
8—12 клас, I—II курси та змішані

83 грн

Знавці Конституції чи печерні люди?

Знавці Конституції чи печерні люди?

352

Аватар профіля Галина Семененко
Основи правознавства
5—9 клас

30 грн

Людина, природа, суспільство та історія

Людина, природа, суспільство та історія

569

Аватар профіля Подшивалова Ганна Сергіївна
Вступ до історії
5 клас

30 грн

Схожі вебквести

Цікаві факти про тварин

Цікаві факти про тварин

160

Аватар профіля Олійник Світлана Богданівна
Наука
5—8 клас

ШКОЛА МРІЙ

ШКОЛА МРІЙ

77

Аватар профіля Грицанюк Ділара Гідаятівна
Наука
дорослі

"Різновиди стилів керівництва"

"Різновиди стилів керівництва"

179

Аватар профіля Колінько Аліна Павлівна
Наука
V курс та дорослі