Квест допоможе розібратися у черзі виконання операцій, а також розповість про походження овочів та спецій
Бібліотека вебквестів
Квест допоможе розібратися у черзі виконання операцій, а також розповість про походження овочів та спецій
Час за який потрібно виконати всі завдання: 20 хвилин
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти неактивні, при наведенні жодним чином не виказують себе
Привіт! Сьогодні ми варимо справжнісінький борщ! Але не у каструлі чи казані, а в зошиті.
Справжній кухар повинен бути трішечки географом та істориком, народознавцем і поетом . А ще - смачно, натхненно розповісти про те, як борщ готувати. Отже, до роботи!
Клікаючи на кожен елемент малюнка ти знайомишся з історією походження овоча, а також відновлюєш один з етапів приготування страви. Пропущене слово або слова - ключ до наступного етапу. Зібравши усі ключі, ти не тільки зможеш закінчити гру, але й напишеш твір - розповідь про процес виконання праці " Як варити справжній український борщ"
Ключ - слово, яке ти вставиш замість пропуску в завданні, записуй його з маленької букви( якщо пропущено декілька слів , то пиши кожне з маленької літери через кому)
Цей рівень містить 30 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
15 сповіщень.
14 сповіщень з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Крок останній, 12
Накриваємо кришкою та варимо все ще 5-7 хвилин.
Подаємо борщ зі сметаною і зеленню.
Молодець! Борщ зварено! Клич усіх до столу!
Борщ – це культурне надбання України, наша гордість та кулінарний символ нашої країни. Бути байдужим до цього густого наваристого супу просто неможливо.
Рецептів борщу існує безліч і ледь не кожна господиня має свій власний. Хтось любить борщ із квасолею, хтось готує без капусти, а хтось варить його з грибами. Доволі часто рецепти борщу в сім’ях дбайливо передаються з покоління в покоління, а деякі навіть тримаються у суворій таємниці.
Крок 1
Будь - який борщ починається з бульону. А для нього потрібне.....
Молодець! Став каструлю з водою на пічку і запалюй вогонь!
Порада: записуй усі кроки на чернетці, аби нічого не забути й не переплутати!
Спершу варимо бульйон. У каструлю наливаємо 1,5-2 літра води. Додаємо м’ясо й ставимо на середній вогонь. Перед закипанням знімаємо піну. Щойно бульйон закипить, накриваємо кришкою і варимо на повільному вогні годину-півтори.
Крок 2
А тим часом ми готуємо засмажку. Для цього беремо:
Має шкір сім, витискає сльози всім. Що це?.....
Чистимо цибулю і ріжемо кубиками.
Цибулю з незапам’ятних часів обробляли єгиптяни, у яких вона користувалася загальною любов’ю. У Стародавній Греції цибуля вважалася священною рослиною: цибулина сприймалася як символ будови Всесвіту.Стародавні римляни запозичили цибулю від греків.Від римлян цибуля перейшла до давніх германців, які, бажаючи похвалити або возвеличити людину, порівнювали її з цибулею. Квітами цибулі прикрашали безстрашних героїв. В Іспанії та Португалії цибуля досі складає істотний компонент щоденного раціону.
Крок 3
А далі ми беремо ....
Помаранчева і гарна, у землі сиджу не марно: соковита, солоденька, вже я стала чималенька.
Моркву тремо на крупній тертці.
Морква – найдавніший коренеплід, який людство використовує вже 4 тисячі років. Морква була відома древнім грекам і древнім римлянам. Культивування моркви тривало і в середні віки. Вона була почесною стравою при дворі імператора Карла Великого. Але аж до XVI століття вважалася делікатесом. Лише в XVII столітті європейці почали розводити моркву повсюди, і тоді ж був виведений один з кращих її сортів – каротель. Тоді ж з’явилися соуси з моркви, які досі вважаються делікатесними у німців і французів.
Крок 4
До моркви час доєднати......
Борщ із нього варить ненька,
В нього шкурочка тоненька,
Солодкуватий він на смак,
Фіолетовий …
Буряк теж натираємо на крупній тертці. На середньому вогні в сковороді розігріваємо олію, висипаємо туди цибулю та моркву, смажимо 5 хвилин. Потім додаємо буряк.
Дикорослий буряк досі зустрічається в Ірані, на узбережжі Середземного, Чорного і Каспійського морів, а також в Індії та Китаї. За 2 тисячі років до нашої ери буряк був відомий, але ненависний у Стародавній Персії, де його вважали символом сварок і пліток і в основному використовували як лікарську рослину. Лише за 800 років до нашої ери в гірських районах передньої Азії почали розводити буряк як коренеплідний овоч.
Крок 5
Щоб буряк не втратив свій колір, нам потрібен ....
Запах, колір – все відмінне, Посміхнешся неодмінно. Як серединку кусати, Скривить так, що й не впізнати. Це - ....
Молодець! Мерщій діставай лимон!
Натертий буряк можна посипати лимонною кислотою або збризнути соком свіжого лимона – так борщ буде по-справжньому червоним.
Крок 6
Смажимо овочі ще 5 хвилин, додаємо пасту зі спілих червоних........ , перемішуємо й смажимо все ще 5-7 хвилин.
Зелений чуб, червоний бік,
Смачний із нього чавлять сік.
Ґадзині варять з ним борщі,
Росте в городі на кущі.
Нарешті! Помідори зачекалися!
Батьківщина помідорів – та ж Південна Америка. Дикі форми цієї рослини досі зустрічаються в Перу, на Канарських і Філіппінських островах. Вважається, що помідори в Європу були завезені іспанцями у середині XVI століття. Довгий час в європейських країнах помідори вважалися декоративною рослиною. У Німеччині горщиками з помідорами прикрашали кімнати, у Франції – альтанки, в Англії і Росії їх вирощували в оранжереях серед рідкісних квітів.
Крок 7
А тим часом прийшов час додати до бульйону посічену .....
Листочок до листочку притулився,
Черв’ячок щоб не забрався.
Мені потрібна завжди водиця,
Щоб силою зміцнитися.
І росту я густо, густо
Я зелена …
Гарна капустина! Соковита!
Качанна капуста – одна з найдавніших овочевих культур, що вирощуються у Середземномор’ї і Південній Європі більше 4,5 тисяч років. По одному з переказів, громовержець Юпітер, працюючи над роз’ясненням двох суперечливих висловів оракула, від страшного перенапруження обливався потом. Кілька великих крапель скотилися із чола батька богів на землю. Ось із цих крапель і виросла капуста.
Крок 8
Через 5-10 хвилин додається нарізана....
У землі вона зростає
І брунатний колір має.
Її смажуть і печуть,
Її варять і товчуть.
Овоч цей всі люблять дуже,
Як же він зоветься, друже?
Молодець! Буде смачний борщ!
Візьми мене! Я найкраща!
Картопля з’явився в Європі порівняно недавно – в 1565 році. Її привезли із Південної Америки іспанські моряки.
Довгий був шлях цієї культури до нашого стілу. Спочатку її вирощували у садах як декоративну рослину, потім варили варення з зелених ягід і лише потім почали вживати в їжу бульби. Але і в 1800 році в Європі картопля була ще такою рідкістю, що її дарували один одному на свята.
Крок 8
Дуже смачний борщ навіть без м'яса, коли додати ...
Що у нас в стручках живе,
Знизу вгору росте?
Правда, це не Горох
І не Хміль, що також в’ється.
Що плоди до Зимі дає,
І кухар щедро в борщі додає? Що це? .....
Не гай часу! Працюй старанно!
Бери мене!
Або мене!
А , може, ми разом до каструлі?
З нами можна без м'яса!
Якщо без нас, то додавай засмажку! Йде обідня пора, а борщ не готовий!
Крок 9
Додаємо засмажку. Перемішуємо борщ, кладемо....
Як борщик пахне!!!!!!
Лаврове листя — узагальнена назва листя лавра благородного (лат. Laurus Nobilis), яке використовують у кулінарії як ароматну приправу. З готових страв листя видаляють, оскільки воно жорстке. Використовують також лаврове листя, подрібнене в порошок.
Крок 9
Додаємо засмажку. Перемішуємо борщ, кладемо
А потім посічену .....
Не забудь доварити борщ!
На території Африки диких форм петрушки не виявлено, тим часом перші відомості про цю рослину дійшли до нас із Стародавнього Єгипту. У легенді говориться, що вона виросла з крові вбитого сина бога Осіріса. На згадку про цю подію влаштовувалися релігійні свята, учасники яких одягали вінки із зелені петрушки.
У стародавніх греків і римлян рослина використовувалася як ритуально-декоративна і лише потім як лікарська. Грецьких героїв та переможців Олімпійських ігор увінчували вінками з петрушки. Нею годували коней, що впрягалися в колісниці героїв, сподіваючись, що вони будуть міцними як скелі.
У Стародавньому Римі петрушка стала символом смутку. Її листя вплітало в букети з лілій і троянд як нагадування про те, що веселощі не вічне, а тіло тлінне.
У IX столітті петрушку почали культивувати у Європі, і вже у середині XIV століття широко розводили як пряну рослину. Першими її стали вживати французи, а потім і німці.
З Європи петрушка поширилася у всьому світі. У XVI столітті — до Англії та Америки, куди її завезли переселенці. У середині XVIII століття - до Китаю.
Можливо, петрушка була відома ще у Стародавній Русі, яка торгувала з Візантією.
Крок 10
Годі! Пора додати ...
У темниці виростає та біленькі зубки має.
Хоч гіркий він і пекучий, та корисний і цілющий.
Крок 11
Борщ несолоний ! Додай за смаком ....
Найкраща сіль - артемівська!
А ще залишився ......
Рефлексія від 1 учня
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: