Мета: поглибити знання про професії.
Бібліотека вебквестів
55
232
0
Мета: поглибити знання про професії.
По завершенню гри буде видано сертифікат
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти активні, похитуються при наведенні, а курсор змінюється на вказівний палець
Додано власні фрази, якщо підказка за об'єктом відсутня
Привіт друже!
Подорожуючи в світі професій, ти потрапив на станцію професійної спрямованості
Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва.
Основними функціями тракториста-машиніста широкого профілю є: операторська (керування рухом агрегату в просторі і підтримування його функціонування в межах норми) та агротехнічна (забезпечення оптимальної відповідності між біологічною системою і умовами її існування). Нам є, чим вас здивувати)
Тож давай пошукаємо ключі підказки, які допоможуть тобі ближче ознайомитись із знаннями цієї професії.
Коли знайдеш всі ключі, прямуй до виходу і отримай подарунок.
Підказка: вихід знайдеш в талісмані Чернігівських піротехніків)
Бажаю успіхів!
Цей рівень містить 9 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
8 сповіщень з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Вихід знайдено)
А чи знайдено ключі, що сховані за різними об'єктами?!
Якщо знайшов(ла), то мерщій за подарунком.
Вітаю, квест пройдено!
Сподіваємося, ця подорож була для тебе корисною і цікавою.
Вибір професії – це справа не одного дня.
Що посієш, те й пожнеш!
Правильно)
У тракторі втілилась споконвічна мрія хлібороба – знайти собі надійного помічника у нелегкій праці. Трактор не просто виконує якусь одну роботу. Поєднуючись з іншими сільськогосподарськими машинами і знаряддями, він щоразу перетворюється: з плугом він орач, з причепом - транспортний засіб, з комбайном - збиральна машина.
Правильно)
На сучасних тракторах енергетичним пристроєм є поршневий двигун внутрішнього згоряння (ДВЗ). ДВЗ перетворює теплову енергію палива, що згоряє в його циліндрах, у механічну роботу - обертальний рух колінчастого вала.
Правильно)
Найменше порушення звуку свідчить про неполадки в агрегаті й окремих вузлах. Уміння контролювати роботу двигуна на слух (слуховий контроль) має велике значення в роботі тракториста.
Правильно)
До органів керування трактором, що найчастіше застосовуються, належить педаль подачі палива. За зміну тракторист робить нею до 385 рухів. Іншими органами керування агрегатом, що найчастіше використовуються, є педаль муфти зчеплення, важіль переключення передач, педаль гальмування та інші.
Правильно)
Варто відзначити важливість точності, плавності, розміреності й узгодженості рухів (при вижиманні зчеплення, переключенні швидкості руху тракторного агрегату, гальмуванні). Наприклад, різке відпускання педалі зчеплення призводить до стрибка трактора вперед. А це негативно відбивається на механізмах, знижує ефективність професійної діяльності.
Правильно)
Так, робота на підвищених швидкостях у полі, виконання транспортних операцій з причепами підвищеної вантажопідйомності та інше вимагають від нього хорошого розвитку таких якостей уваги, як її розподіл і переключення. Розподіл уваги у тракториста-машиніста проходить безперервно.
Правильно)
Трактористу-машиністу доводиться протягом усього робочого часу координувати рух агрегату з положенням об'єктів праці (напрямком борозни, слідом маркеру, міжряддям), зводити до мінімуму відхилення агрегату від них.
Правильно)
Професія ставить ряд вимог до рівня розвитку зорового сприймання тракториста-машиніста. Зокрема, він повинен уміти чітко розрізняти зовнішні ознаки ґрунту, різних предметів, оскільки йому часто доводиться працювати вночі.
Рефлексія від 1 учня
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: