Сподіваюсь, пройшовши цей квест, Ви не тільки відпочините, а й більше дізнаєтесь про обереги нашого народу.
Бібліотека вебквестів
61
127
0
Сподіваюсь, пройшовши цей квест, Ви не тільки відпочините, а й більше дізнаєтесь про обереги нашого народу.
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти активні, похитуються при наведенні, а курсор змінюється на вказівний палець
Привіт, вітаю тебе в країні "Народознавство"! Я впевнена, що ти багато знаєш про Україну та українців, про побут, національний характер, світогляд, родовід, спосіб життя, виховання, звичаї та традиції нашого народу. Пропоную тобі пригадати все, що ти знаєш про обереги рідного краю.
БАЖАЮ УСПІХУ!
Цей рівень містить 12 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
11 сповіщень з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Ця квітка є символом вічного кохання. За легендою покохала дівчина Вінка гарного парубка Бара. У день свого весілля йшли вони до церкви, щоб взяти шлюб. Раптом з'явилася відьма, окропила їх якимось зіллям і за мить на місці, де стояли молодята, нікого не стало. Впала Барова матінка на те місце і скропила землю слізьми. Сталося диво: зазеленіли дрібні листочки, уквітчані голубим цвітом.
Ось і закінчилася твоя мандрівка. Сподіваюсь було цікаво. Я пишаюсь тобою!
Давні слов’яни вірили, що світ населений добрими і злими духами, невидимими для людського ока. Тому й створювались спеціальні обереги, щоб захищати життя і здоров’я людей від зла. З часів Київської Русі, аж до початку 20 століття захисні елементи зустрічалися скрізь: в домі, на подвір’ї, на одязі та прикрасах. В оселі часто вішали підкову над входом, на кілочку обов'язково висів рушник-утирачка для рук. Піч та стіни були розмальовані квітами і візерунками з особливим значенням, на горищі сушилися пучки лікарських трав. Згідно з повір’ями, такі предмети були наділені природною світлою силою.
Яке дерево використовувалось в українців як один із надійних оберегів від відьом, упирів, тощо?
Освячена, вона зберігалася в хаті і широко застосовувалася як лікувальний засіб чи оберіг під час грози.
Він відіграв важливу роль як оберіг від злих сил, а також у практиці народної медицини. Наділення його чудодійною силою значною мірою було зумовлено цілющими властивостями і своєрідним запахом. Про яку рослину йдеться мова?
Що найчастіше використовувалось як оберіг від русалок, зустріч з якими вважалася особливо небезпечною в Русалчин Великдень – у наступний четвер після Зелених свят?
З давніх-давен мандрівники, проїжджаючи Україною, зауважували їх як достеменну особливість місцевих краєвидів. Про які придорожні обереги йде мова?
Яке дерево найкраще оберігало пожитки від молі. Його не точив шашіль.
Цього птаха у народі називали «бусолом», «веселиком». За народним повір'ям, він оберігає родинне щастя.
Зернятко ягоди цього куща нагадує собою полум'яне серце. Існує безліч легенд про сміливих дівчат, які заводили у нетрі монголо-татарські загони і там гинули від шабель ворогів, рятуючи рідні оселі. Легенди оповідають, що саме з крапель крові цих самовідданих дочок нашого народу поросли ці кущі.
Де зів"є собі гніздечко цей птах , там буде щастя. За легендою вони крали цвяхи в римлян, коли ті розпинали спасителя. Побачивши, першу з них, вмиваються, щоб не мати на обличчі веснянок.
За легендою ця птаха першою відлітає у вирій і останньою повертається, бо вона – ключниця вирію. Тому не встигає вона висидіти пташенят і підкладає яйця у чужі гніздечка.
Перевернутий догори опахалом він створює захисний бар’єр в домі, не пускаючи до хати нечисту силу.
Рефлексія від 6 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: