Вебквест:

Допоможи знайти пристрої з якими можна працювати за комп'ютером

24.10.2022
0 0
4 Клас
1 рівнів
7 підказок
Час виконання: 30 хвилин

35

266

0

Опис вебквесту (учням цей опис не показується):

Даний вебквест направлений на уважність!

Вам потрібно буде знайти всі присутні пристрої - за допомогую яких ви зможете працювати за комп'ютером!

Гарной гри!

Вміст вебквесту:
Налаштування гри

Час за який потрібно виконати всі завдання: 30 хвилин

Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти неактивні, при наведенні жодним чином не виказують себе

Привітання на початку гри (показується учням)

04008xsw-581a-610x460.png

Добрий день шановний Учень!

Мене звати Браїн і я не можу знайти на своєму столу інструменти з якими я можу працювати за компютером.

Ти допоможеш мені знайти ?

Рівень №1 — Знайдіть прилади, які потрібні для роботи за Компютером на малюнку переглянути шаблон

Цей рівень містить 8 інтерактивних об'єктів:

1 вихід.

7 сповіщень з введенням відповіді.

Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:

Мітка №1/8 Флешка  Вихід з рівня  Щоб вийти потрібен ключ
Повідомлення перед введенням ключа:

Носій інформації, що використовує флеш-пам'ять для збереження даних та підключається до комп'ютера чи іншого пристрою через USB-порт, що це ?

Ключ:
Флешка
Повідомлення після введення ключа:

В основі USB-флеш-накопичувача лежить флеш-пам'ять типу NAND або NOR. Вона містить кристал кремнію, на якому розміщені транзистори з плаваючими і керуючими ізольованими затворами. Транзистори мають стік і витік. Плаваючий затвор транзистора здатний утримувати заряд (електрони).

Під час запису даних на керуючий затвор подається позитивна напруга і деяка частина електронів надсилається (рухається) від стоку до витоку, відхиляючись до плаваючого затвору. Частина електронів долає тонкий шар ізолятора і проникають в плаваючий затвор, де і залишаються на тривалий термін зберігання. Час зберігання інформації вимірюється роками, але так чи інакше він обмежений.

04008y9h-7cfc-940x547.png

Мітка №2/8 Графічний планшет Завдання з відповіддю
Завдання:

Призначений для створення, введення та редагування цифрової інформації у графічній формі

Правильна відповідь:
Графічний планшет
Відповідь на завдання:

Графічний планшет складається з електронного планшета, на якому може бути прямокутне меню та курсор. Він має власну систему координат, і при переміщенні курсора по планшету, координати руху по його поверхні передаються в комп'ютер. Ці дані стають координатами точкового об'єкта або однією з точок або лінії або полігону. Розміри планшета варіюються від А6 до А0.

Також, може містити у комплекті перо або стилус та спеціальну рукавичку для руки під час малювання.

04008xhs-47cc-850x641.png

Мітка №3/8 Монітор Завдання з відповіддю
Завдання:

електронний пристрій для відображення інформації. Пристрій, призначений для відтворення відеосигналу і візуального відображення інформації, отриманої від комп'ютера, , тож Що це ?

Правильна відповідь:
Монітор
Відповідь на завдання:

Ранні електронні комп'ютери були оснащені панеллю лампочок, де стан кожної певної лампочки вказував на стан включення / вимикання певного реєстраційного біта всередині комп'ютера. Це дозволило інженерам, що керували комп'ютером, контролювати (to monitor — виконувати моніторинг, моніторити) внутрішній стан машини, тому ця панель індикаторів стала відома як «монітор».

Оскільки ранні монітори (панелі лампочок) були здатні відображати тільки дуже обмежений обсяг інформації, яка швидко змінювалася, вони рідко розглядалися для виведення програми. Замість цього лінійний принтер був основним пристроєм виведення, в той час як монітор (панелі лампочок) обмежувався відстеженням роботи програми (станами включення / вимикання певного реєстраційного біта).

У міру того, як інженери-розробники усвідомлювали, що відображення ЕПТ-дисплея було би більш гнучким, ніж панель лампочок, а щодо принтера в кінцевому підсумку, давав би контроль над вмістом регістрів (змінних), що відображалися в самій програмі, монітор (вже як екран-дисплей) став потужним пристроєм виведення сам по собі.

Комп'ютерні монітори раніше називалися блоками візуального відображення (VDU — visual display units), але цей термін в основному вийшов з ужитку в 1990-х роках.

04008xoj-2428-581x476.png

Мітка №4/8 Стилус Завдання з відповіддю
Завдання:

Інструмент у вигляді ручки для вводу команд на сенсорний екран планшетного комп'ютера, мобільного пристрою, GPS-навігатора чи дигітайзера. Являє собою невелику металеву або пластикову паличку зі спеціальним силіконовим наконечником, якою торкаються сенсорної поверхні монітора — або для управління пристроєм (як замінник людського пальця) або для писання, рисування чи креслення.

Правильна відповідь:
Стилус
Відповідь на завдання:

Стилус уперше використаний у 1957 році: пристрій під назвою Styalator продемонстрував винахідник Том Даймонд (Tom Dimond).

Стилус є основним пристроєм введення для кишенькових комп'ютерів. Він використовується у консолях Nintendo DS і Nintendo 3DS, контролері Wii U GamePad для Wii U. Деякі смартфони (наприклад з операційною системою Windows Mobile) потребують стилуса для точного введення даних. Втім, поширення технології мультитач витісняє з ринку подібні моделі; а стилуси з ємнісним рівнеміром можуть використовуватися і на пристроях з мультитачем. Стилус (S-Pen) йде також до пристроїв серії Samsung Galaxy Note виробництва компанії Samsung Electronics.

04008xqr-17b6-940x459.png

Мітка №5/8 Телефон Завдання з відповіддю
Завдання:

підкатегорія стільникових телефонів, які поєднують функції надання стільникового зв'язку з виконанням широкого спектру додаткових функцій і можливостей, забезпечуваних відкритими операційними системами й додатками до них

Правильна відповідь:
Смартфон
Відповідь на завдання:

Відповідно смартфони мають риси персонального комп'ютера, більше постійне сховище інформації, більше оперативної пам'яті та порівняно потужний центральний і графічний процесор.

Для позначення деяких пристроїв, які суміщають функціональність мобільного телефону і кишенькового ПК з кінця 1990-х до 2008―2010-х використовувався термін «комунікатор» (англ. Communicator, PDA Phone), що характеризується як кишеньковий персональний комп'ютер, доповнений функціональністю мобільного телефону.

Кількість власників смартфонів у 2020 році досягнула 3,5 млрд людей проти 4,8 млрд звичайних стільникових телефонів. Деякі люди при цьому володіють і тими, і тими. В Україні за підсумками 2019 року, більшість мобільних телефонів (66 %) — смартфони. Більшість смартфонів працюють на базі операційної системи Android.

04008xy5-a862-940x938.png

Мітка №6/8 Клавіатура Завдання з відповіддю
Завдання:

сукупність розміщених у певному порядку клавіш пристрою, що використовується для введення і редагування даних, а також керування виконанням окремих операцій

Правильна відповідь:
Клавіатура
Відповідь на завдання:

04008y31-b405-940x339.png

Комп'ютерні клавіатури містять 101 клавішу або більше. Також все частіше вбудовуються додаткові кнопки та контрольні елементи (світлодіоди) — частіше для обслуговування мультимедійних систем.

На комп'ютерній клавіатурі будь-яке натиснення та відпускання клавіші спричинює посилання сигналу до комп'ютера. Кожній такій дії відповідає окремий цифровий код. В залежності від способу передачі сигналу клавіатури звуться дротові та бездротові, що контактують з комп'ютером за допомогою інфрачервоного випромінювання або радіохвиль. Відстань дії бездротових клавіатур залежить від принципу передачі сигналу і лежить в межах від кількох метрів до кількох десятків метрів для дорожчих пристроїв, наприклад, Bluetooth-клавіатури.

Мітка №7/8 Навушники Завдання з відповіддю
Завдання:

пристрій для особистого прослуховування музики або інших звукових записів, у комплекті з мікрофоном можуть використовуватись як засіб для ведення перемовин по телефону або за допомогою іншого засобу голосового зв'язку, тож Що це ?

Правильна відповідь:
Навушники
Відповідь на завдання:

04008y4w-8e58-940x625.png

Перед тим, як звук природним шляхом досягне барабанних перетинок, його акустичні параметри змінять "природні перепони" - голова та вушні раковини слухача. Крім того, випромінювані гучномовцями звукові хвилі взаємодіють одна з одною. Виникають перехресні перешкоди і з відбиттями у приміщенні. Підсумкове звукове поле, є комплексом зсунених по фазі амплітуд, які можуть підсилювати, пригнічувати та/або затримувати окремі частоти.

Оскільки конуси дифузорів і амбушюри в навушниках спрямовують звукові хвилі кожного каналу безпосередньо на барабанні перетинки, HRTF-змін не виникає. Зазнаючи брак у просторових параметрах, мозок відбиває звукове поле на прямій лінії між вухами. У стандартних навушниках неможливо визначити, як зміни фази та амплітуди в одному звуковому каналі, вплинуть на інший, у разі відтворення крізь гучномовці. Відповідно, враження від прослуховування одного й того ж запису крізь навушники та гучномовці, будуть принципово відрізнятись.

Якщо порівняти навушники та акустичні системи за рівнем спотворень та нерівномірності АЧХ, очевидно, що низькі частоти АС відтворюють краще. Проте, навушники мають менший рівень спотворень на великих рівнях гучності. АЧХ у навушників рівніша.

Мітка №8/8 Мишка Завдання з відповіддю
Завдання:

координатний пристрій для управління курсором і віддачі різних команд комп'ютеру, тож що це ?

Правильна відповідь:
Мишка
Відповідь на завдання:

управління курсором здійснюється шляхом руху миші по поверхні столу або килимка для миші. Клавіши і коліщатко миші викликають певні дії, наприклад: активація вказаного об'єкту, виклик контекстного меню, вертикальна і горизонтальна (в спеціалізованих мишок) прокрутка вебсторінок, вікон операційної системи і електронних документів.

Отримала широке поширення у зв'язку з появою графічного інтерфейсу користувача на персональних комп'ютерів. Окрім мишок, зустрічаються інші пристрої введення аналогічного призначення: трекболи, тачпади, дигітайзери, сенсорні екрани.

04008y7u-1e46-782x673.png

Рефлексія від 5 учнів

Сподобався:

5 0

Зрозумілий:

5 0

Потрібні роз'яснення:

4 1
Рекомендуємо

"Допоможи Норі та Торвальду знайти себе і переосмислити життя" за Г.Ібсеном "Ляльковий дім"

"Допоможи Норі  та Торвальду знайти себе і переосмислити життя" за Г.Ібсеном "Ляльковий дім"

409

Аватар профіля Тулінова Ірина Олександрівна
Зарубіжна література
9 клас

50 грн

Будова комп'ютера

Будова комп'ютера

817

Аватар профіля Яценко Ірина Григорівна
Інформатика
8 клас

50 грн

Шукач комп'ютерного пристрою

Шукач комп'ютерного пристрою

126

Аватар профіля Чайковський Олександр Олександрович
Інформатика
4 клас

150 грн

Правила безпечної роботи за комп’ютером

Правила безпечної роботи за комп’ютером

586

Аватар профіля Зайченко Аліна Олександрівна
Інформатика
5 клас

33 грн

"Допоможи Софійці розв'язати прокляття роду Кулаківських"

"Допоможи Софійці розв'язати прокляття роду Кулаківських"

260

Аватар профіля Тулінова Ірина Олександрівна
Українська література
6—9 клас

50 грн

Схожі вебквести

Мандрівка просторами Інтернету

Мандрівка просторами Інтернету

1158

Аватар профіля Матушкіна Пелагія Іванівна
Інформатика
I курс

Склад системного блоку

Склад системного блоку

962

Аватар профіля Косован Василь Михайлович
Інформатика
5 клас

Складові комп'ютера та їх призначення

Складові комп'ютера та їх призначення

363

Аватар профіля Шинкаренко Ірина Юріївна
Інформатика
4 клас

Блукання по системному блоці))

Блукання по системному блоці))

533

Аватар профіля Косован Василь Михайлович
Інформатика
5 клас

Інформація

Інформація

131

Аватар профіля Семенченко Катерина Анатоліївна
Інформатика
5 клас