Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Табель обліку використання робочого часу працівників освіти: від загальних правил до галузевих особливостей
»
Взяти участь Всі події
Вебінар

Відбувся у четвер 29 квітня 2021 року о 18:00

«Особливості застосування строкових трудових договорів (контрактів) у сфері освіти: правові коментарі та практичні поради»

Спікер/ка

методистка відділу управління закладами освіти Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», старша викладачка кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти.

2 академ. год
підвищення кваліфікації
Сертифікат
відповідає вимогам законодавства
Постійний доступ до запису
вебінару
+20 одиниць
рейтингу на вашій сторінці на «Всеосвіті»
Розіграші цінних
подарунків кожного ефіру

Анотація

Сферу застосування строкової (контрактної) форми трудового договору в галузі освіти визначив новий Закон України «Про освіту, який набув чинності 28.09.2017, відповідно до якого засновник закладу освіти або уповноважений ним орган (особа) укладає та розриває строковий трудовий договір (контракт) з керівником закладу освіти, обраним (призначеним) у порядку, встановленому законодавством та установчими документами закладу освіти.

З 18.03.2020 Законом України «Про повну загальну середню освіту» сферу застосування строкової (контрактної) форми трудового договору поширено і на педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком.

Реалізація такої державної політики у сфері освіти має прецедентний характер, та, відповідно, потребує врахування всіх особливостей освітньої сфери при укладанні, переукладанні (продовженні), припинені строкових трудових відносин з керівними та педагогічними працівниками ЗЗСО, а також при переведенні педагогічних працівників ЗЗСО на строкові трудові відносини.

Хоча із приводу застосування  строкової (контрактної) форми трудового договору у сфері освіти уже надано достатньо роз’яснень, але сьогодні у засновників закладів та установ освіти, а також керівників ЗЗСО залишаються і продовжують виникати проблемні питання їх практичного впровадження у роботу.  Найактуальнішими з них є:

  • Як і коли перевести педагогічного працівника ЗЗСО, який досяг пенсійного віку та якому виплачується пенсія за віком, на строкові трудові відносини? Чи потрібно при цьому укладати письмову угоду, чи достатньо лише наказу?

  • Як і коли укласти, переукласти (продовжити) та припинити строкові трудові відносини з керівними та педагогічними працівниками у сфері освіти?

  • Як правильно визначити строк трудового договору (контракту)?

  • Який статус, права і гарантії керівних та педагогічних працівників, прийнятих за строковою трудовою угодою (контрактом)? Як не порушити їх право на відпустку та отримання всіх гарантованих виплат?

  • Чи можливе продовження дії строкового трудового договору на невизначений строк?

  • Чи можливе переведення керівника ЗЗСО на посаду вчителя без звільнення?

  • Які записи потрібно зробити керівним та педагогічним працівникам?

  • Як правильно покласти тимчасове виконання обов’язків керівника закладу освіти на іншого працівника?

З метою допомоги засновникам закладів та установ освіти, а також керівникам ЗЗСО у пошуку відповідей на вищезазначені питання, пропонуємо зацікавленим особам 29 квітня взяти участь у вебінарі, де Ви отримаєте відповідні нормативні роз’яснення, практичні поради, зразки необхідних документів, а також зможете задати хвилюючі Вас запитання та одразу отримати відповідь.

Мета

Надати правову підтримку засновникам закладів та установ освіти, а також керівним та педагогічним працівникам ЗЗСО з питань практичного застосування строкових трудових договорів (контрактів) у сфері освіти.

Завдання:

  1. проаналізувати законодавство України, що регламентує порядок застосування строкових трудових договорів (контрактів) у сфері освіти;

  2. розглянути покроковий механізм переведення педагогічних працівників ЗЗСО, які досягають пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, на строкові трудові відносини;

  3. розглянути всі питання укладення, переукладення (продовження) та припинення строкових трудових відносин з керівними та педагогічними працівниками у сфері освіти;

  4. роз’яснити статус, права і гарантії керівних та педагогічних працівників, прийнятих за строковою трудовою угодою (контрактом);

  5. надати інші правові роз’яснення та практичні поради з питань реалізації державної політики по запровадженню строкової (контрактної) форми трудових відносин;

  6. надати відповідні письмові рекомендації з алгоритмом дій та зразками документів;

  7. дати відповіді на питання учасників вебінара.

Очікувані результати:

  • розуміння змісту нормативно-правових актів України з питань застосування строкових трудових договорів (контрактів) у сфері освіти;

  • розуміння механізму переведення педагогічних працівників ЗЗСО, які досягають пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, на строкові трудові відносини;

  • володіння інформацією про правила і документальне оформлення укладення, переукладення (продовження) та припинення строкових трудових відносин з керівними та педагогічними працівниками у сфері освіти;

  • отримання правових роз’яснень та практичних порад з питань реалізації державної політики по запровадженню строкової (контрактної) форми трудових відносин, а також готових письмових рекомендацій з алгоритмом дій та зразками документів з урахуванням вимог чинного законодавства.

Цільова аудиторія

Менеджери освіти будь-якого рівня (засновники закладів та установ освіти, керівники місцевих органів управління освітою, директори ЗЗСО та їх заступники), педагогічні та інші працівники ЗЗСО.

Реєстрація на вебінар

Безкоштовно

Сповіщення про початок

Перегляд

Обговорення

Запис вебінару

Проходження тестування

Сертифікат

Матеріали в текстовому форматі Презентація

Додатковий рейтинг (+20 одиниць)

Зареєструватися на вебінар
За 90 грн

Сповіщення про початок

Перегляд

Обговорення

Запис вебінару

Проходження тестування

Сертифікат

Матеріали в текстовому форматі Презентація

Додатковий рейтинг (+20 одиниць)

Замовити Сертифікат

Організаторка вебінарів

методистка з організації вебінарів на Всеосвіті, кандидатка педагогічних наук.
З питань співпраці звертайтеся в особисті повідомлення.

Зразок сертифікату про підвищення кваліфікації від «Всеосвіти»

  1. Обліковий запис сертифікату. Перевірити офіційність документу можна за посиланням
  2. Повне найменування та код ЄДРПОУ суб`єкта підвищення кваліфікації
  3. Зображення логотипу освітнього проекту «Всеосвіта»
  4. Прізвище, ім`я та по батькові/по матері особи, яка підвищила кваліфікацію
  5. Посада та місце роботи особи, яка підвищила кваліфікацію
  6. Тема підвищення кваліфікації
  7. Обсяг (тривалість) підвищення кваліфікації у годинах та ЄКТС
  8. Опис досягнутих результатів навчання
  9. Прізвище, ініціали та інформація про автора вебінару
  10. Підпис автора вебінару
  11. Печатка ТОВ «Всеосвіта»
  12. Прізвище, ініціали, найменування посади особи яка підписала сертифікат від імені суб`єкта підвищення кваліфікації
  13. Підпис особи. яка підписала сертифікат від імені суб`єкта підвищення кваліфікації
  14. Дата видачі сертифіката
  15. Інформація про необхідність визнання результатів підвищення кваліфікації
  16. Посилання на сайт освітнього проекту «Всеосвіта»