Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Освітня майстерня “Ігри для творчого розвитку дитини”
»
Взяти участь Всі події

Реєстрацію завершено!

Вебінар переміщено в архів

Вебінар

Відбувся в п'ятницю 27 листопада 2020 року о 18:00

«Оновлені умови організації дистанційного навчання у ЗЗСО: механізми та технології»

Спікер/ка

Вчителька хімії Спеціалізованої школи №196, учителька вищої категорії, педагогічне звання «Старший учитель».

Посилання на сторінку спікерки: https://vseosvita.ua/user/id140797

Спікер/ка

Методистка відділу управління закладами освіти Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», старша викладачка...читати все

59 грн.

до 27 листопада включно

90 грн.

з 28 листопада

Неможливо замовити сертифікат. Вебінар переміщено в архів. Кабінет вебінару (Обговорення та перегляд)

Запрошення через месенджери:

3 академ. год
підвищення кваліфікації
Сертифікат
відповідає вимогам законодавства
Постійний доступ до запису
вебінару
+20 одиниць
рейтингу на вашій сторінці на «Всеосвіті»
Розіграші цінних
подарунків кожного ефіру

Анотація

Дистанційне навчання є перспективною сферою розвитку освіти в умовах її цифровізації. Водночас таке навчання, у разі потреби, дозволяє забезпечити неперервність освітнього процесу у випадках надзвичайних обставин, які об’єктивно унеможливлюють відвідування закладів освіти.

Через пандемію коронавірусу весь світ шукає альтернативні шляхи для економічного та соціального життя. І галузь освіти – не виняток, адже надзвичайно важливо, щоб освітній процес був правильно організований, тривав та був якісним і безпечним. Тому, коли виникає вимушена і нагальна потреба організації дистанційного навчання, створюються відповідні галузеві нормативні документи та застосовуються сучасні технології.

Відповідно, 16 жовтня 2020 року набув чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 08 вересня 2020 року № 1115 «Деякі питання організації дистанційного навчання», яким затверджено Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти. Воно розширює можливості для дистанційного навчання учнів – як за дистанційною формою здобуття освіти, так і при використанні технологій дистанційного навчання в інших формах здобуття освіти (очною (денною, вечірньою), заочною, мережевою, екстернатною, сімейною (домашньою), педагогічним патронажем).

Наразі, в умовах складної епідемічної ситуації, коли діють карантинні обмеження (застосовуються протиепідемічні заходи) заклади загальної середньої освіти за рішенням педагогічної ради можуть організовувати освітній процес із використанням технологій дистанційного навчання за допомогою технічних засобів комунікації, доступних для учасників освітнього процесу.

Отож, з метою методичної підтримки всіх учасників освітнього процесу, 27 листопада під час вебінара тривалістю 3 академічні години, обговоримо наступне.

 • Як правильно і вчасно застосувати чинне законодавство України з питань організації та забезпечення дистанційного навчання?

 • Які альтернативні форми здобуття загальної середньої освіти можливо застосовувати в умовах складної епідемічної ситуації?

 • Якими мають бути перші і наступні управлінські кроки в таких умовах, у т. ч. з питань обліку робочого часу та оплати праці педагогічних працівників?

 • Як правильно діяти керівним та педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти у випадку настання обставин, що потребують організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання?

 • Яка роль батьків в організації дистанційного навчання?

 • Які платформи використовувати для проведення занять у рамках дистанційного навчання?

 • Як забезпечити кібербезпеку учнів під час дистанційного навчання?

Мета

Ознайомити з освітнім законодавством та порядком його застосування щодо організації освітнього процесу за дистанційною формою здобуття освіти або шляхом використання технологій дистанційного навчання в різних формах здобуття освіти в умовах віддаленості один від одного його учасників та їх, як правило, опосередкованої взаємодії в освітньому середовищі, яке функціонує на базі сучасних освітніх, інформаційно-комунікаційних (цифрових) технологій.

Завдання:

 1. надати практичні поради учасникам освітнього процесу з питань комунікації під час дистанційного навчання, систематизувати права і обов’язки кожного;

 2. ознайомити з можливостями використанням різних онлайн-ресурсів для організації освітнього процесу в умовах дистанційного навчання;

 3. запропонувати орієнтовний алгоритм дій закладу на випадок настання обставин, що потребують організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання;

 4. ознайомити з освітнім законодавством та останніми змінами до нього з питань організації та забезпечення дистанційного навчання із застосуванням відповідних механізмів;

 5. надати правові роз’яснення щодо порядку регулювання трудових відносин в умовах дистанційного навчання;

 6. ознайомити з порядком організації здобуття освіти за дистанційною (як окремою формою здобуття освіти) та сімейною (домашньою) формами здобуття освіти, їхніми особливостями та відмінностями.

Очікувані результати:

 • усвідомлення, як правильно організувати освітній процес для здобуття освіти за дистанційною (як окремою формою здобуття освіти) та сімейною (домашньою) формами здобуття освіти, та як діяти на випадок настання обставин, що потребують організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання;

 • здатність використовувати онлайн-ресурси для організації освітнього процесу в умовах дистанційного навчання;

 • розуміння змісту нормативно-правових актів України з питань організації та забезпечення дистанційного навчання із застосуванням відповідних механізмів, порядку їхнього застосування;

 • здатність керівників вчиняти правильні дії з питань регулювання трудових відносин в умовах дистанційного навчання;

 • розуміння прав і обов’язків усіх учасників освітнього процесу для організації належної комунікації між ними під час дистанційного навчання.

План вебінара:

 1. практичні поради з налагодження освітнього процесу шляхом застосування у навчанні сучасних інформаційно-комунікаційних технологій (онлайн-платформи та онлайн-ресурси);

 2. порядок організації здобуття освіти за дистанційною (як окремою формою здобуття освіти) та сімейною (домашньою) формами здобуття освіти, їхніми особливостями та відмінностями;

 3. алгоритм дій закладу на випадок настання обставин, що потребують організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання.

Цільова аудиторія

Менеджери освіти будь-якого рівня (засновники, керівники місцевих органів управління освітою, директори та їх заступники), педагогічні та науково-педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, учні та їхні батьки.

Реєстрація на вебінар

Безкоштовно

Сповіщення про початок

Перегляд

Обговорення

Запис вебінару

Проходження тестування

Сертифікат

Матеріали в текстовому форматі Презентація

Додатковий рейтинг (+20 одиниць)

Зареєструватися на вебінар
За 90 грн

Сповіщення про початок

Перегляд

Обговорення

Запис вебінару

Проходження тестування

Сертифікат

Матеріали в текстовому форматі Презентація

Додатковий рейтинг (+20 одиниць)

Неможливо замовити сертифікат. Вебінар переміщено в архів.

Організаторка вебінарів

методистка з організації вебінарів на Всеосвіті, кандидатка педагогічних наук.
З питань співпраці звертайтеся в особисті повідомлення.

Зразок сертифікату про підвищення кваліфікації від «Всеосвіти»

 1. Обліковий запис сертифікату. Перевірити офіційність документу можна за посиланням
 2. Повне найменування та код ЄДРПОУ суб`єкта підвищення кваліфікації
 3. Зображення логотипу освітнього проекту «Всеосвіта»
 4. Прізвище, ім`я та по батькові/по матері особи, яка підвищила кваліфікацію
 5. Посада та місце роботи особи, яка підвищила кваліфікацію
 6. Тема підвищення кваліфікації
 7. Обсяг (тривалість) підвищення кваліфікації у годинах та ЄКТС
 8. Опис досягнутих результатів навчання
 9. Прізвище, ініціали та інформація про автора вебінару
 10. Підпис автора вебінару
 11. Печатка ТОВ «Всеосвіта»
 12. Прізвище, ініціали, найменування посади особи яка підписала сертифікат від імені суб`єкта підвищення кваліфікації
 13. Підпис особи. яка підписала сертифікат від імені суб`єкта підвищення кваліфікації
 14. Дата видачі сертифіката
 15. Інформація про необхідність визнання результатів підвищення кваліфікації
 16. Посилання на сайт освітнього проекту «Всеосвіта»