Конструктор тестів
1
До складу якого князівства входила територія Москви на середину XII ст.?
2
Назвіть князя, який першим отримав ярлик від великого хана на московське княжіння
3
Як називався найвищий станово-представницький орган у Московському князівстві часів правління Івана ІІІ Великого?
4
Які держави-сусіди були головними суперниками Москви у міжусобних сутичках XV ст.?
5
Датою офіційного припинення золотоординського панування історики вважають ... Саме восени цього року під час так званого "стояння на ... " Московська держава припинила бути данником великого хана. Значний внесок у це звільнення зробив князь ... [1476 рік; Доні; Василій І, 1497 рік; Волзі; Данило Олександрович, 1480 рік; Угрі; Іван ІІІ Великий]
6
Розташуйте московських князів XIV - початку XVI ст. у порядку від найпершого до останнього
Юрій Данилович
Дмитрій Іванович
Іван Калита
Дмитро Олександрович
Іван ІІІ Великий
7
Встановіть історичну відповідність дати та події
1328 рік
Куликовська битва
1380
Створення першого збірника законів Московської держави - Судебника
1471
Московське княжіння визнано ханським ярликом
1497
Перемога Московського князівства над Великим Новгородом
8
Прочитайте уважно текст та вкажіть посаду, до якої застосовувалася запроваджена саме в Московській державі система кормління.
"Спочатку кормління носило епізодичний характер. Відповідно до норм "Руської правди",збирачі штрафу, будівельники міст і деякі інші категорії отримували з населення певне натуральне постачання. В ХІІ — XIV століттях кормління зіграло значну роль у складанні системи місцевого управління. Князі посилали в міста і волості бояр як намісників, а інших службовців — тіунами. Населення зобов'язувалося утримувати їх («кормити», «годувати») протягом всього періоду служби.
Намісники і інші представники місцевої князівської адміністрації отримували «корм» зазвичай тричі на рік — на Різдво, Великдень і Петрів день. При вступі на «годовану» посаду намісника населення йому виплачувало «В'їзний корм». «Корм» давався натурою: хлібом, м'ясом, сиром і т.д .; для коней кормленщиків постачали овес, сіно. Крім того, кормленщики збирали в свою користь різні мита: судові, за таврування і продаж коней, і інші. За рахунок цих зборів вони жили і утримували свою челядь. Найбільшого розвитку система кормлінь досягла в XIV—XV століттях".
[намісник, тіун, князь]
Дякую за виконану роботу!
Рефлексія від 81 учня
Сподобався:
Так: 66
Ні: 15
Зрозумілий:
Так: 67
Ні: 14
Потрібні роз'яснення:
Ні: 62
Так: 19